• Krátkometrážní
  • Experimentální

Lodz Symphony (1993)

Jako hudební podklad puštěny tyto songy z alba Robert Rich & B. Lustmord* ‎– Stalker: Synergistic Perceptions a Hidden Refuge. 75%

Stations of the Elevated (1981)

K perfektnímu komentu od Karlose bych dodal jen to, že na netu byla dlouho k sehnání (možná ještě je) jen osekaná cca 20 minutová verze a až po čase se objevila kompletní verze z VHS. Obě verze stojí za to. Toto bych pouštěl lidem místo Mrazíka na štědrý den. 100%

Longhorn (1951)

K tomu mám jen jediné: WTF? :) 90%

Organism (1975)

Nadupaný timelapse z New Yorku. Vytvoření tohoto skvostu trvalo celých 15 let (1959-1974)!! Dnešní promakané digitální timelapsy s tragickou melancholickou hudbou se můžou proti tomu jít zahrabat. 100%.

Procházka městem (1999)

Parádní černobílý timelapse nářez z NY, zachycující cestu z Flatbush Avenue na Manhattan. Stopáž mohla být klidně delší. 100%.

Trilogie velké vody (2006)

1. "BEFORE I ENTER" (8:40) ****, 2."HOW TO PRAY" (10:44) *****, 3."WHAT WE BUILD" (11:38) ***

Outerborough (2005)

V jednoduchosti je krása. V roce 1899 byla na tramvaj, která jezdí přes Brooklynský most (z Manhattanu do Brooklynu), instalována kamera. Bill Morrison tyto záběry kvalitně sestřihal (rozdvojil obraz) a doplnil skvělou hudbou. 100%

Samouraï (2002)

Nejlepší samurajský film! 90%

Tokyo Blood (1993) (TV film)

Čtyři příběhy. Nadupaný sound a kamera. Klasický Sogo Ishii ! Škoda, že zatím nikde nejsou aspoň anglické titulky. :( Za vizuální a zvukovou stránku 90%.