• Krátkometrážní
  • Experimentální

Lesní chodci (2003)

Film plný skvělých hlášek, ale z ožralých úst Jiřího Schmtizera mají takřka nulovou hodnotu. Škoda. Jinak fajn kamera a prostředí. 55%

Late Night Entertainment (2023)

Krátké graffiti video natočené na Super8 kameru, které zachycuje nejen noční atmosféru New York city, ale hlavně tagující writery z LNE crew.

Klub rváčů (1999)

Pro některé lidi je tento film kult, což do dneska nechápu a nebýt kvalitního soundtracku, tak bych dal i míň něž dvě hvězdy.

Překvapení (1996)

Dokonalé probuzení. Třeba někdy vyzkoušet.

Up Is Down (1969)

Kluk, který chodí po rukou, užívá si svět z jiné perspektivy a stejně lidem to nedá spát, jelikož je jiný.

Let the blind lead those who cant see (2023)

Překvapení letošního roku a Sebastian Vaccaris dokazuje, že i v dnešní době se dá udělat kvalitní experimentální film z 16mm pásu doplněný skvělou hudbou. Film by se klidně mohl jmenovat "O lidech a mobilech". Je smutné, jak mobilní telefon změnil a mění lidstvo. Člověk se stává být čím dál tím více závislý a stále více nevnímá svět o kolo sebe.

Blood Flood (1984)

Raritní horor z produkce bratří Poloniů točený na Super 8 kameru. O filmu nikde na netu ani zmínka a nejspíše to je jejich první film. Příběh a efekty jak ze zetkového filmu, ale na druhou stranu je film doplněn kvalitním syntezátorovým podkladem, který dodává filmu líbivou atmosféru. Natož, že to točili náctileté děcka v 80.letech u někoho za barákem, tak mi to přišlo daleko lepší, než některé dnešní moderní artové bídy.

White Line Fever (1978)

Zfilmovaný deník, kdy Edward Luyken navštívil USA. Film je rozdělen do tří cca půlhodinových částí. První je z města New York, poté se Edward vydal stopem z východního na západní pobřeží USA a poslední půlhodina je opět z New Yorku. Celý film je natočen v rychlém sledu za sebou jdoucích obrazů, některé snímky jsou zaznamenány jen na jedno poličko. Díky tomu se často objevuje lehký flickering, který vůbec není na škodu. Název "White Line Fever" odkazuje na monotónní sled bílých značek na dálnici. Ze startu jsem si myslel, že ta stopáž bude na mne až moc, ale všechny tří části měly něco do sebe, bavilo mne to a celkem rychle to i uteklo. Za mne výborný celovečerní experimentální film. 85%