Gen V (2023) (seriál)

Gen V si rozhodně nezadá s "mateřskou" sérií. Je to ujetá podívaná plná krve, zvráceného sexu a rýpanců do všeho možné. A funguje to skoro stejně dobře jako The Boys, se kterými je série velmi přirozeně propojená. Nové postavy jsou veskrze fajn, některé jejich schopnosti zajímavé, příběh je slušný, v podstatě si nemám na co stěžovat.

Na dně (2023)

Černá komedie, která obsahuje několik hodně šílených momentů, je skvěle obsazena a ano, sází i na několik vážnějších a hlubších momentů, ale nepřehání to s nimi. A stěžovat si u filmu, který vůbec neskrývá, že v hlavní roli jsou dvě homosexuální postavy, že je film "gay", to je jako fňukat, že je zmrzlina moc studená.

Moje tlustá řecká svatba 3 (2023)

Jedničku jsem si zamiloval, protože na mě působila tak trochu hollywoodsky nevyumělkovaně, to už se ale o dalších dvou dílech říct nedá. Trojka působí jako klasická hollywoodská produkce, ale pomáhá jí to, že se odehrává v okouzlujícím Řecku a je sympaticky nostalgické vidět staré známé.

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Tempo je někdy pomalé, postavy jsou (účelně) nesympatické, ale dobře zahrané a ano, oddaní milovníci díla E. A. Poea mohou být zaskočeni tím, že se jeho dílo výrazně modernizuje, ale podle mého je Pád domu Usherů výtečně zahranou a atmosférickou podívanou, která se zaryje pod kůži.

Saw X (2023)

Nikdy jsem nebyl fanda bezúčelného násilí v hororech, preferuji práci s atmosférou, ale Saw X se musí nechat, že brutalita úplně bezúčelná není a její motivace je více méně pochopitelná. Zaměření se na ústředního padoucha byl dobrý nápad, děj není až úsměvně překombinovaný a pasti jsou zajímavě řešeny (i když někdy jsem musel odklánět zrak a to nemám úplně slabý žaludek). Nicméně, na další díl se vysloveně netěším, série mě stále nechává docela chladným.

Seminář (2023)

Největší silou filmu není originální příběh, netradiční úmrtí nebo atmosféra, ale celková civilnost včetně obsazení a určitá porce nadhledu a fungujícího trapnohumoru.

Kdo přežije v ráji (2023) (pořad)

Takový lite mix Survivora, Big Brothera a Love Islandu, která je občas neohrabaná a chaotická, ale celkově zábavná.

Temná Sklizeň (2023)

Má to intenzivní atmosféru, což od Sladea očekávatelné, obsazení hlavní role na výbornou, krvavé momenty jsou řemeslně výtečné, ale tempo je hodně kolísavé a příběh nastolí více otazníků, než nabídne odpovědí, ale bez ohledu na to, že mám docela dost výhrad jsem se docela slušně pobavil.

Hotel Continental (2023) (seriál)

Stylové retro pojetí, zajímavé obsazení a docela fajn akční momenty. Tempo je někdy zbytečné pomalé, ale vysloveně jsem se nenudil.