Temný případ - Part 1 (2024) (epizoda)

Velice slibný začátek, který je mrazivý nejen, pokud jde o teplotu, ale hlavně v případě atmosféry. A ano, má to určitý sociální podtext, ale dává s ohledem na příběh smysl a rozhodně nejde o snahu poučovat diváka, navíc, když je mu věnováno jen pár minut. Ale kdo chce psa bít, hůl si vždy najde... Jedinou výtku, kterou mám, jsou digitální zvířata, která působí poněkud nedoladěně.

Monarch: Odkaz monster (2023) (seriál)

Spíše rodinné drama, nežli monster podívaná, což je s ohledem na název a universum, ve kterém se seriál odehrává, zklamání.

Echo (2024) (seriál)

Nelžeme si do kapsy, některá negativní hodnocení se netýkají kvality seriálu, ale toho, že někdo už nehodlá pochválit Marvel, i kdyby natočil něco, co se zlatým písmem zapíše do historie. Je jedno, že je Echo dospělou podívanou, kterou MCU potřebovalo. Je jedno, že je hlavní postava skvělá. Je jedno, že je atmosféra intenzivní a souboje fajn, někdo potřebuje ukázat, že nad Marvelem zlomil hůl a tečka. A je to vůči Echu nefér.

Noční agent (2023) (seriál)

Příběhové to není vysloveně originální, některé zvraty jsou trochu přitažené za vlasy, ale je to poctivá popcornová zábava se sympatickým obsazením, u které se člověk nenudí a to je lavní.

Co kdyby...? - Série 2 (2023) (série)

Tvůrci se pěkně odvázali a ano, některé dějové linky jsou trochu uspěchané, ale to je hlavně kvůli skromné stopáži. Jinak je to pěkná ukázka toho, co si tvůrci mohou dovolit, když nemají v podstatě žádné hranice.

Co kdyby...? - Co kdyby... Happy Hogan zachránil Vánoce? (2023) (epizoda)

Odlehčená vánoční epizoda, která má příjemnou atmosféru a dává prostor mým oblíbeným vedlejším postavám. Kromě toho obsahuje pár zábavných popukulturních odkazů, takže jsem byl více méně spokojen.

Nech svět světem (2023)

Herecky výtečné, ale tempo silně kolísavé, stejně tak napětí a závěr otevřený ve špatném slova smyslu (byť se více méně drží předlohy).

Jú jú hakušo (2023) (seriál)

Samozřejmě (i s ohledem na počet dílů) je to vůči předloze výrazně "osekané", některé věci jsou odlišné, ale podle mého názoru se hrané verzi podařilo zachytit onu skvělou přepálenost a určitou bizarnost předlohy. Akce je skvělá, triky občas nejsou ideální, ale obecně fungují a obsazení také fajn. Navíc to má spád a s ničím se to nezdržuje, takže jsem spokojen.

Vánoce jako obvykle (2023)

Má to sice neoriginální premisu, ale netlačí to přehnaně na pilu, působí to civilně a norské scenérie rozhodně potěší, stejně tak sympatické obsazení.  Neměla to být "třaskavá" komedie v americkém stylu a to také není a je to jedině dobře.

Na maděru (2023) (seriál)

Tohle je onen typ seriálu, který je záměrně přepálený, utahuje si ze stereotypů a stane se cílem pseudointelektuálů a odpůrců diverzity, protože nepochopí to, že tvůrci si sami utahují z různých klišé a nabízejí sérii, která se nebere vážně a nemá být brána vážně. Je to oslava osmdesátkových a devadesátkových akčních spektáklů zkombinovaná se stereotypy aktuálních projektů a pokud člověk přistoupí na hru tvůrců, bude se skvěle bavit.