Podfukáři (2013)

Podle mě film, který si na nic nehraje. Kdo má ráda kouzla Davida Coperfielda, určitě se bude bavit, stejně jako ten, kdo má rád akci. Nelze to úplně přirovnávat k Dannyho parťákům, ti byli přece jen více promyšlení, ale jako zábavný film do kina s akcí, zajímavými herci a "kouzelnou" zápletkou je to určitě dobrá volba. Jednu hvězdu strhávám za závěrečně "odhalení", které bylo poněkud matoucí, monžá trochu nesmyslné a pro mě poněkud logicky nedodělané, a hlavně za naprosto katastrofální český překlad názvu filmu. Z Now You See Me udělat Podfukáře (navíc když už nám 3 Podfukáři existují) je fakt trestuhodný!!!!

Lincoln (2012)

Jednoduše - mé velké očekávání vystřídalo ještě jětší zklamání. Ačkoliv jsem při hodině dějepisu o amerických dějinách nespala, v půlce jsem si film musela zastavit a na wikipedii si zjistit další informace. I přesto jsem však měla pocit, že mezi mnou a filmem dál zeje neuvěřitelná propast. Tommy Lee Jones byl úžasný, stejně jako Daniel Day-Lewis, ale to mi ve velkofilmu takového mistra, jakým je Spielberg, bohužel nestačí.

Nic nás nerozdělí (2012)

Je mi jedno, jeslti tomuhle snímku někdo vytkne záměrný patos... Tento film byl jednoduše to nejlepší, co jsem (nejen) v kině za poslední měsíce viděla. Excelentní hudba, zvuk, kamera a střih. Samozřejmě vynikající výkony Naomi a mladičkého Toma Hollanda. Film, který vám dokáže alespoň na nějakou chvíli vrátit ty pravé hodnoty. Aneb když nejde o život, nejde o nic.

Půlnoc v Paříži (2011)

Woody Allan v celé své noblese stvořil film, který pohladí po duši a rozechvěje bránice.

Láska nebeská (2003)

Srdeční záležitost, která i přes nepopiratelný patos a kýč zůtává skvělou filmařskou, komediální a romantickou záležitostí narvanou hvězdami britského filmu.

50x a stále poprvé (2004)

Prostě můj super oblíbený film pro nedělní odpoledne... Všechny postavy filmu - a to nejen ty lidské - jsou skvěle napsané s úžasným humorem... tohle prostě jo :) Tučňák rules!

Skyfall (2012)

Nelíbilo, nelíbilo a nelíbilo. Je sice fajn, že je zde vysvětlena minulost nejen M, ale i Bonda, ale to je asi tak vše. Nebýt Javiera Bardema, tak na to snad ani nejdu, protože Daniel Craig je pro mě i po 3 filmech ztotožnitelný s Bondem asi jako kdyby si hraboš hrál na pumu. Jeho agenta 007 jsem mu ještě věřila v Casinu Royal, ale tady už mi ten ušatý Hurvajs leze opravdu na nervy. Z fešného a přitažlivého tajného agenta, který to uměl se ženami stejně jako se zbraněmi (viz P. Brosnan) jsem teď koukala na vraždícího maniaka, který se se ženskou vyspí, aniž by předtím proběhl sebemenší náznak flirtu, svádění... jako akční film dobrý, ale nálepka Bondovky to shazuje v konkurenci jiných 007iček úplně pryč..

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Krátce po zhlédnutí mě napadá, že se jedná o nejvtipnější díl Twilight ságy (to myslím zcela upřímně bez ironického podtextu:), bez dialogů ala "miluju tě tak, jak nikdo nikdy nikoho nemiloval" bych se obešla, Kirsten je zde krásná a ona "bitva" zabírá možná až příliš času.... jinými slovy, bylo to dobré, ale mohlo to být lepší, takže lepší průměr (a lepší než předchozí díly) a 4 hvězdy.

Prometheus (2012) odpad!

Lituji všech lidí, kteří na to šli do kina. Film plný logických nesmyslů, kdy si asi tak stokrát nevěřícně říkáte: COŽE??? Tohle se Ridleymu fakt nepovedlo. :(

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Po fantastické jedničce přichází ještě fantastičtější dvojka. Ten, kdo vyrůstal na starých dobrých akčních filmech z minulého století, bude vrchovitě nadšen. Všichni hrdinové na jednom plátně je opravdu už něco. Ale Expendables nabízí více než jen přehlídku (po)starších svalovců, kteří jako by vypadli z minulé doby. Filmu nechybí akce, ale zejména humor. Hlášky, při kterých padáte z křesla na zem, se na vás chrlí jedna za druhou. Je příjemné vidět, že ti svalovci, kteří si dříve z akčních filmů odskočili natočit nějakou komedii, si dokáží udělat srandu sami ze sebe i navzájem. Ti, kteří budou hledat smysluplný příběh, hlubší smysl a význam každého činu, budou zklamáni. Všichni ostatní, kteří mají rádi dobrou akci ala 80. léta a typický humor pro všechny tehdejší drsňáky těchto filmů, budou - stejně jako já - nadšeni, :)