Swordfish: Operace Hacker (2001) odpad!

Ve světě, kde je všechno superdrsný, je nejsuperdsnější Travolta. Agenti FBI skákají ze skal a počítače se nabourávají programováním roztomilých lesklých cyberkrychliček, a dělá se to lépe, když se u toho tancuje a tleská. Hacker? To není žádný geek, ale protřelý bard, co tráví čas hrou golfu na smětišti a protidrogové agentky mu rády ukazují prsa. Viděl jsem všechny filmy Eda Wooda, proseděl jsem komplet Daria Argenta a koukal jsem i na filmy, které produkoval. Viděl jsem filmy, kde pro komický efekt prděly zombie a - stejně jako většina z vás - jsem viděl Leonarda Dicapria v různých filmech poskytovat celou škálu absurdních šklebů, které měly podtrhnout současnou vyhoustlou atmosféru. Ale tenhle film, tenhle Swordfish, ten mě opravdu urazil. Vemte si, pane Sena, Dog Day Afternoon ještě jednou do huby a já si z vlastních nákladů pořídím letenku do Ohia, abych vás do ní kopl.

Idiot na cestách (2010) (seriál)

Hodně zajímavý nápad, který plodí přesně požadované - neotřelý cestopis. Škoda jen, že to nefungovalo úplně a dost situací je až příliš očividně naskriptovaných.

Night of the Living Jews (2007)

Kdysi Hemingway napsal povídku o muži, který nemůže dostat z hlavy myšlenku, jak asi chutná pivo s mlékem. Když po několika normostranách intelektuální sebetrýzně nad tímto tématem zastaví u čerpací stanice, aby si nápoj objednal, příběh končí mužovým poznáním "Hm, chutná to jako pivo s mlékem." Nevěřil bych, že podobnou situaci zažiji. Když jsem sledoval stahování tohoto filmu, nemohl jsem přijít na to, jak by vypadala noc oživlých mrtvol s židy.. Po shlédnutí ovšem nezbývalo než poznamenat, že to chutná jako noc oživlých mrtvol s židy. --- Tento film http://www.imdb.com/title/tt0230575/ ovšem stále drží laťku nejabsurdnější parodie zombie filmu.

Smrt čeká všude (2008)

Trávíte dvě hodiny sledováním pomalého příběhu, který si neoblomně drží svou subtilnost i přes množství adrenalinu, který produkuje. Tupě zíráte na obrazovku a snažíte se přijít na to, zda-li jste se brutálně nudili nebo královsky bavili. Co vás potěší více, než brilantní pointa? Nic. Hlavní hrdina v supermarketu, tak, jak nám ho madam Bigelow naservírovala, přesně takovou pointou je. Sednul jsem si na prdel tak, jako u mála filmů předtím.

Supernova (2005) (TV film)

... a nakonec zemi zachránilo zjištění, že se vlastně nic neděje. Opravdu jsem na to koukal necelé tři hodiny?

Monty Python's Fliegender Zirkus (1971) (TV film)

Pytthoni na dovolené zabírají hned dva důvody ze tří, proč si (byť na čtyřicet minut) zamilovat němčinu. Jediné, co je předčí je románek s německou turistkou.

Donald's Decision (1942)

Něco proti čistokrevné propagandě za užití dětských symbolů? Má to koule, přeci. Byli byste raději, kdyby kolem ní byly naplácány další kecy? Já mám rád věci, co jsou jasný a přímý.