Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Happy end ?

Zdravím, 

Tahle věc mi trápí už dlouhodobě, s každým novým filmem, či seriálem se to jen prohlubuje a proto by mne zajímal názor na to, proč vlastně skoro každý film nebo seriál končí štastně "happy endem" ? 
Jsou díla kam se to hodí a tam to určitě nevadí, ale pak jsou díla, která jsou doslova tímto zprzněna a vyloženě se tam tyhle štastné konce nehodí, přesto se to stále tak točí. Pochopil bych to třeba u filmu, který má ambice na pokračování, ale proč tak musí končit i temný seriál kde čtyři serie sledujete nějaký příběh, aby vám v posledních dílech všechno zkazily koncem, který se tam vyloženě nehodí a vyznívá směšně ? 

Proč vlastně třeba nenatočí dva nebo tři konce, aby si vybral každý takový jaký by se mu líbil a hodil by se tam ? U seriálů by to určitě nebyla zásadní částka a celkové hodnocení by šlo určitě nahoru, když by člověk věděl že to může dopadnout jakkoli a ne jen štastně...  

Správce diskuze:

godzilak
    • 22.2.2020  01:34
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

JADIM: Od toho jsou pampers :D 

• 20.2.2020  16:09
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

Keby sa horory nekončili happy endom, tak by som mal zaujímavú noc :)

na příspěvěk reagoval godzilak
    • 25.1.2020  13:59
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Drama není zrovna můj oblíbený žánr. Málokteré dokáže udržet moji pozornost. Většinu z toho výběru jsem jich i tak viděl, ale málokteré nějak soustředěně dokoukal a myslím že nic z první dvacítky nehodnotil... 

Většina těch konců i v dramatech se dají tak jako tak označit jako happy end ... 

Nevím jestli jsi pochopil co jsem myslel a o čem jsem chtěl rozvýřit diskuzi :) 

• 25.1.2020  05:23
    Han_Quintet
    (hodnocení, komentáře)
    • 25.1.2020  05:22
    Han_Quintet
    (hodnocení, komentáře)

Boha jeho godzilaku je ti patnáct? a co vy ostatní dementi? Jakékioliv ZASRANÉ drama si pusť. omfg.

• 22.1.2020  20:38
    Pan.Curak
    (hodnocení, komentáře)

No jo máš recht. Všechno má happy end a přitom život je svině.

• 21.1.2020  03:00
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Poslední týden jsem si rovnal vzpomínky na různé seriály a sledoval u toho BG... Čím víc toho mám nakoukáno, tím víc se divím že na něco ještě koukám. Nevím jestli je to tím že mám nakoukáno tolik, ale prostě mi všechno přijde jako kopírka. I když se všechno od sebe tematicky i žánrově liší, existuje jen velmi málo reálných odlišností... Málo kdy dokáže nějaký seriál něčím opravdu překvapit. Většinou je příběh nalajnovaný a dá se celkem snadno předvídat, ty happy endy, to je jen taková třešnička na dortu ... Nelogické jednání postav a různé další pitomosti v příběhu jsou mnohem horší, bohužel to je dáno tím jak je příběh daný a tím, že tvůrci nemají "koule" udělat něco jinak. Největší mínus ale vidím v reálnosti, většina kousků prostě reálně nevypadá, ani se nechová, málo kdy funguje základní fyzika. Málo který seriál má alespon maličko uvěřitelnou akci (u filmů snad žádný).

Jediná vyjímka co mne napadá je Expanse, která má vcelku reálné prostředí , většinou i funkční fyziku a solidní příběh. Občasné nelogičnosti, podivné chování postav a další nešvary tam jsou bohužel také, samozřejmostí jsou happy endy při každé možné příležitosti, ale i tak to je vcelku slušné a lepší než většina. Jako celek to ale stejně žádná velká hitparáda není, dalo by se z toho vytěžit mnohonásobně víc a udělat lepší příbehy... 

Hodnocení u spousty věcí tady je zvláštní. Přijde mi, že čím větší pitomost a slátanina bez hlubšího smyslu to je, tím víc o má procent :D Líbivý vizuál a nesmyslné akční scény vládnou světu...

• 19.1.2020  00:19
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

ESNYR: JJ to znám, jen díky tomu konci je ten seriál alespon v průměru... Každý jiný by ho poslal blíž k odpadu ...:)  

• 19.1.2020  00:17
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

ElaElaEla: Jo s tím by šlo souhlasit. Bohužel je ten problém že ty štastné konce většinou nacpou i tam kam se prostě nehodí a vyzní to divně/směšně/uměle... 

Slátaniny jsou bohužel skoro všechny filmy i seriály, něco má lepší scénář, něco lepší děj, něco vypadá reálně, něčemu člověk dokáže i uvěřit, jsou dokonce i akční kousky kde normálně funguje fyzika , někde je mín vaty, někde víc klišé, atd... Bohužel ale asi nikdo ještě nenatočil nic kde by se to nějak propojilo a jako celek to fungovalo skvěle a uvěřitelně :) 

• 18.1.2020  17:55
    ESNYR
    (hodnocení, komentáře)

Pusť si poslední epizodu (možná poslední 2) seriálu Mortal Kombat (Na život a na smrt) Ta happy endem nekončí.

• 18.1.2020  15:54
    Echelon1
    (hodnocení, komentáře)
    • 18.1.2020  12:12
    ElaElaEla
    (hodnocení, komentáře)

Přiznám se, že mi šťastný konec u dobrého filmu nevadí asi naopak :) a slátaninu nezachrání nic, ani dramatický nebo cajdákovitý tragický konec. Filmy i seriály beru jako relax, odpoutání od reality, ale musí mě bavit a zajímat. To je asi hlavní.

na příspěvěk reagoval Echelon1 , godzilak
    • 17.1.2020  23:15
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: To já taky, ale ze západní produkce už mám seriály dokoukaný víceméně všechny, alespoň ze žánrů co mě zajímají ... A dalších dvacet rozkoukaných :D Z filmů mi toho uniklo určitě spousta, ale postupně to doháním. 

Já to beru jako film/seriál, vymyšlený příběh, proto si postavy nějak nepřipouštím a jejich osud je pro mne vcelku nepodstatný... Já to beru čistě z pohledu toho, že mě baví sledovat ty příběhy a žasnout nad množstvím pitomostí, které tvůrci vymyslí aby z toho vydolovaly nějaký potenciál :) Kolikrát u těch akčních kousků nevím, jestli náhodou nesleduju parodii nebo komedii :D 

• 17.1.2020  22:55
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Echelon1: A co tě naučí taková cesta ? Že dobro vítězí ? Že všechno dobře dopadne v poslední chvilce ? Že hlavní hrdinové jsou takřka nesmrtelní?  Pokud by chtěli něco učit, točily by to trošku reálněji :) 

• 17.1.2020  18:34
    Echelon1
    (hodnocení, komentáře)

godzilak: Pretože cesta učí a rozvíja človeka.

• 17.1.2020  16:20
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

godzilak: To víš, já jsem přece jen mnohem víc na ty seriály, než na filmy. A taky je pravda, že mě mnohé scény, kde třeba někdo zemře dokážou dost dojmout, někdy i k slzám. Jsem asi příliš přecitlivělý.:-)

Mimochodem, když už jsem tu zmínil Candy Candy, tak ještě jedno stejně staré anime je provázeno několika dramatickými úmrtími. Jde o seriál Ie naki ko na motivy románu Hectora Malota Bez domova (v mé desítce je to ten předposlední seriál, v deníčku mám o něm podrobný článek). Jen v kostce, v průběhu seriálu zemře stařec Vitalis, jenž se ujme Remiho, umírá i Jérome Barberin, adoptivní otec Remiho, dva psi z Vitalisovy skupiny jsou roztrháni vlky a na zápal plic umírá i malá cvičená opička Joli-Cœur. Na dětský animák opět docela negativistické až brutální.

• 17.1.2020  15:55
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Já nevím, jsou to seriály... Nějak se mi nestává že bych si jakoukoli postavu oblíbil natolik že by mě její seriálová smrt nějak zásadně zasáhla ... U těch kde vidím potenciál to třeba trochu zamrzí, ale že bych to oplakával nebo z toho byl smutný ? 

To se pak nelze divit že lidi chtějí happy endy, když se tak upnou k postavě z filmu/seriálu :D 

na příspěvěk reagoval Kri-kri
    • 17.1.2020  15:51
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Stejně myslím že by bylo zajímavé, kdyby elespon experimentálně natočily nějakou miniserii s například třemi možnými konci, docela bych rád viděl čísla, jaký konec by lidi volily ... 
    Kvůli nedostatku vhodného materiálu ke sledování, se ted vrhám na dokumenty všeho druhu a pak nejspíš zkusím východní kinematografii a asi i anime snímky, sice mě to úplně neláká, ale asiati se s tím tak neserou a jejich počiny dost často končí zajímavě :) 

• 17.1.2020  14:35
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Včera a dnes jsem si dal můj oblíbený historický seriál Covington Cross a při sledování 10. dílu jsem si vzpomněl na tuto diskusi, neboť zrovna tato epizoda má smutný konec, který dokáže diváka dohnat k slzám. I když to tam nebylo výslovně vyřčeno, je zřejmé, že Katherine nakonec moru podlehla.

• 17.1.2020  14:31
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Endlesska: Tak jasně, jsou i díla co tak nekončí, ale je jich kolik 1-2 % ? A to ještě většinou filmy nižší kvality a nebo s nízkým rozpočtem ... Těch vyloženě "megafilmů" co nekončí happy endem je fakt málo :) 

• 17.1.2020  14:29
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Echelon1: To je hezký ,ale k čemu je cesta, když je cíl daný ? Pak na té cestě akorát neustále opakují známé věci typu únik na poslední chvilku, náhodné objevení čehokoli, postavy musejí jednat nelogicky, atd. A to je všechno jen kvůli tomu aby film/seriál mohl dopadnou happy endem.

Jinak by se daly točit i reálně vypadající a i se chovající kousky s postavama co logicky myslí a jednají, bez nesmyslných "náhod" , bez přepálených akčních scén, protože by prostě "hero" mohl normálně umřít... 

na příspěvěk reagoval Echelon1
    • 17.1.2020  14:24
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

MontyBrogan: Tak já nemluvím nějak konkrétně o nějakých filmech, ale spíš obecně o filmech a seriálech vůbec ... :) To by pak diskuze skoro u všech filmů a seriálů mohly být v tom odkaze :D 

• 17.1.2020  11:59
    MontyBrogan
    (hodnocení, komentáře)

godzilak: Diskutovať o tom, ktorý film má happyend, je spoiler. Takže, miesto založenia novej diskusie, si to mohol napísať tam.

• 17.1.2020  09:22
    Echelon1
    (hodnocení, komentáře)

godzilak: Nemusí ísť o to, ako to dopadne, ale ako sa k tomu dôjde. Cesta a cieľ je rozdiel. :-D To by potom nemalo zmysel filmy podľa skutočnosti, resp. ani podľa kníh.

• 17.1.2020  05:56
    Endlesska
    (hodnocení, komentáře)

Já včera zkoukla Henry: Portrét masového vraha a ten film rozhodně hepyjendem nekončí.:)

• 17.1.2020  03:36
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Androwski: Viděl jsem pár podobných, možná i něco od zninovaných, ale je toho málo... Já trávím filmy/seriály prakticky celý život, i když něco dělám většinou mi běží jako kulisa něco nenáročnějšího, nebo to co znám, takže by se dalo říct že tím trávím i 16 hodin denně, když mě pohltí nějaký nový seriál, jsem schopen dva dny nespat a dokoukat to komplet :D Už dávno jsem musel začít sledovat i filmy/seriály pro "masy" protože to jinak ani nejde ...

Jinak bych ale řekl, že zavděčit se všem nejde, hodně projektů na tom zkrachuje, protože se odchylují od základní myšlenky co byla třeba v první serii ... 
    Je ale i spousta dobrých seriálů, kde je prostě jen zpackaný konec... Jasně je v tom spousta kravin, nelogičností, neuzavřených dějových linek, atd. , ale oběcně jsou to třeba solidní snímky. A i když je oznámena poslední řada nemají tvůrci koule udělat tomu pořádnej konec ... To je to co mi na tom všem štve nejvíc ...  

• 17.1.2020  03:23
    Androwski
    (hodnocení, komentáře)

Jednoduchá odpověď: vybíráš si špatný filmy. Kýčovitý, filmy pro masy. Pochop, že mainstreamoví tvůrci se snaží zasáhnout co největší publikum, snaží se zavděčit co nejvíce lidem, doslova se snaží potěšit co nejvíc lidí. Takové filmy jsou většinou tvořeny podle pravítka, přesně víš v jaké minutě přijde první bod zvratu, kdy bude hlavní zápletka a samozřejmě happy end na konec. Zkus se porozhlédnout po artových a nezávislých tvůrcích, ideálně režiséři, kteří si píšou vlastní scénáře. Haneke, von Trier, Kim Ki-duk, Béla Tarr - to jsou v podstatě malíři, umělci v pravém slova smyslu, kteří mají svoji vizi a je jim doslova u prdele nějaký divák - na nikoho necílí, točí ty filmy v podstatě pro sebe.

• 17.1.2020  01:01
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

HonzysKISS: Ten osudový dotek jsem viděl, nebylo to úplně špatný. Asi si to úplně nevybavuju, ale nepřišlo mi že by to mělo nějaký vyloženě špatný konec ... 

• 17.1.2020  00:56
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Myslím že tu Tureckou "věc" radši vynechám. To bych si asi nudou radši ukousnul prst, než to sledovat :D 

• 17.1.2020  00:49
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: No jo, ale když víš že všechno dobře dopadne, tak co tě vlastně "žene" ke sledování toho seriálu ? Mě právě většina přestává časem bavit jen kvůli nereálnostem a tomu že věčně všechno dobře dopadne a mám dost problémy některé serie dokoukat... 

Podle mě je spíš reálný svět plný pozitivismu a je třeba to alespon v těch seriálech a filmech nějak vyvážit. Nemuže pořád všechno končit dobře... 

• 17.1.2020  00:38
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

HonzysKISS:  To já si zase myslím že je skoro zbytečný ten film sledovat, když vím jak to dopadne ... Když znám dopředu cíl, že je nutné zachránit svět, tak už vlastně od první minuty víme jak to dopadne, to mě opravdu do kina nedostane. 

Nemusí to být vždycky vyloženě špatný konec, ale něco jako v černém zrcadle nebo krajních mezích je rozhodně příjemnější, než konce u každého akčního filmu ...  

• 17.1.2020  00:28
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Echelon1: No zase tolik jich není, většina si spíš zakládá na přehnaných a nereálných akčních scénách, nesmrtelných hrdinech a patosu... 

• 17.1.2020  00:25
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: To nevadí, stejně mi to moc nechytlo a už alespon znám konec, tak to nemusím dojíždět :) 

• 16.1.2020  21:39
    Echelon1
    (hodnocení, komentáře)

JADIM: To je potom podobné, ako som hovoril ja, len v mojom prípade som narážal na dosiahnutie vyššieho dobra, podľa toho, čo hovoríš ty, tak ten koncept mi príde, že sa vyskytuje v životopisných filmoch a komorných realistických drámach. V štandardných filmoch, ktoré prekračujú hranice bežného života, si také niečo neviem predstaviť. Ty hej? (to len či taký film poznáš, mám rád dobré prekvapenia).

• 16.1.2020  21:33
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

Echelon1: To "neutrálne" som myslel tak, že koniec bol aj sčasti smutný a sčasti šťastný, také vyrovnané emócie a vyhne sa to nelogickému koncu a tragédii. Ked film skončí zle, tak sa zamýšlam: "to naozaj dopadlo takto? Divné."

• 16.1.2020  21:13
    Echelon1
    (hodnocení, komentáře)

JADIM: To neutrálne skôr vyznieva, že film proste akoby nepokračoval. Smutný koniec mi príde, že príbehová linka bola ukonečná. Pri "neutrálnom" si predstavím niečo, kedy sa príbeh neuzavrel a divák sa pýta "ako to teda celé nakoniec dopadlo?".

na příspěvěk reagoval JADIM
    • 16.1.2020  20:53
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

Ja si napríklad myslím, že každý film by mal mať aspoň neutrálny koniec. Videl som jeden film so smutným koncom a neviem, či sa to tam hodilo. Človek má pri tom pocit akejsi neúplnosti, akoby to v podstate ani neskončilo. Film iba prestal pokračovať.

• 16.1.2020  20:40
    Echelon1
    (hodnocení, komentáře)

HonzysKISS: No, to je podľa mňa blbosť (bez urážky).

• 16.1.2020  20:35
    HonzysKISS
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Jako máš asi pravdu, ale zase těch kladných filmů/seriálů je tu tolik, že dokonce života bys snad všechny nedokoukal. Tak proč občas nezkusit úplný opak :D.

Dík za doporučení, ale nějak mě to neláká no :D

• 16.1.2020  20:34
    HonzysKISS
    (hodnocení, komentáře)

Echelon1: já myslel závěrečnou scénku Butterfly Effectu takovou, kde (SPOILER) ta hlavní postava sama sebe uškrtí pupeční šňůrou ještě před porodem. 

• 16.1.2020  20:25
    Han_Quintet
    (hodnocení, komentáře)

to proto, že jsi neviděl tohle

https://www.csfd.cz/film/5999-happy-end/prehled/

• 16.1.2020  19:27
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

HonzysKISS: Já tedy moc nemusím seriály, které mají špatný nebo vyloženě negativní konec. Netvrdím, že vše musáí být doslova zalité sluncem, klidně něco málo může dopadnout špatně, ale to negativní prostě nesmí být v převaze. Negativismu je plný reálný život, tak alespoň ty seriály, které jsou v podstatě něco jako pohádka chce divák dokoukat s pocitem, že to dobře dopadlo. 

Vyloženě nejnegativističtější seriál od začátku až do konce, jaký jsem kdy viděl je Velkolepé století. Ano, ona zde tolik nechvalně proslulá turecká historická telenovela, co tu má jen 22%. Já tento seriál na Youtube v době, kdy jsem se extrémně nudil shlédl celý a nechci ho už nikdy více vidět! Ne kvůli jeho případným podřadným kvalitám, ale právě proto, že vše v něm končí negativně a pokud zrovna nefandíš té manipulátorské svini, budeš po shlédnutí cítit pouze velkou tíseň, zármutek, nespravedlnost. Pokud tedy miluješ vyloženě špatné konce, kde záporáci vyhrávají na plné čáře, zatímco všechny kladné postavy jsou vyvražďovány, tak tato turecká telenovela je něco pro tebe.

na příspěvěk reagoval HonzysKISS , godzilak , godzilak
    • 16.1.2020  19:12
    Echelon1
    (hodnocení, komentáře)

HonzysKISS: Ja zase konce, kde všetka snaha zlyhá neznášam. Keď už, tak radšej skrátka smutný koniec (Forrest Gump, Tenká červená línia). 

Butterfly Effect som videl ešte ako dieťa a záverečná scéna je presne to, o čom som hovoril. Nemyslím úplne záverečnú scénu s  otravným popom alebo čo tam hrá, ale tento moment SPOILER konca toho filmu samozrejme (pre tých čo nevideli). Navyše ten fantastický soundtrack (Everyone's fixed memories) do toho je základná prísada.

Je to koncept obetovanie niečo, pre vyšší cieľ (Temný rytier a pod.) a to je fajn, keď je to dobre zvládnuté. Ešte fantastická vec je "eucatastrophe", ale to vo filmoch okrem Pána prsteňov (výraz pochádza od samotného Tolkiena) som nikde nevidel, skôr to vídavam v snahách hier. Je silne spätá s osudovosťou, ale to pre bežné filmy nie je príliš ideálny materiál. 

na příspěvěk reagoval HonzysKISS
    • 16.1.2020  18:46
    HonzysKISS
    (hodnocení, komentáře)

Jak už napsal silentname, taky myslím, že většina lidí chce spíš happy end. Už jenom z principu, že když se na něco díváš, tak většinou v každém filmu jde o to (plácnu) zachránit třeba svět, no a najednou by to skončilo zničením světa a tím pádem celé sledování filmu by bylo trochu k ničemu. Ale chápu tě, já sám miluju přímo špatné konce. Aspoň na to nezapomeneš a je to vždycky úplně něco jiného než jinde. Taky máš u toho vždy suprově nepříjemný pocit, jako u Black Mirror. Většinou jsou zlé konce u těch hororů (třeba série SAW) nebo nějakých nezávislých a nízkorozpočtových filmů. Zajímavé konce za mě měly třeba filmy Eden Lake (2008), Calibre (2018), Funny Games (2007), Srpski film (2010). Nebo se mrkni na The Butterfly Effect (2004), ale jedině s režisérskou verzí! :D  

na příspěvěk reagoval Echelon1 , Kri-kri , godzilak , godzilak
    • 16.1.2020  18:20
    classic
    (hodnocení, komentáře)
    • 16.1.2020  17:46
    Echelon1
    (hodnocení, komentáře)

godzilak: Myslím, že to je vo filmoch a seriáloch už od ich existencie. Dnešné filmy si navyše v niečom viac dávajú záležať, hlavne na princípoch fungovania fyziky a pod.

• 16.1.2020  17:32
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

godzilak: Internát je kompletně veřejně dostupný už 10 let, za posledních pár let tu u něj přibylo jen minimum hodnocení a komentářů, proto jsem nepředpokládal, že ho někdo má teprve teď rozkoukaný. Nikde se o tom nezmiňuješ, ani v záhlaví této diskuse a já nejsem Sibyla, abych to odhadl.:)

• 16.1.2020  17:25
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Echelon1: No z těch co jsem dokoukal poslední dobou rozhodně 12 opic, to teda už od nějaký druhý serie bylo dost peklo sledovat, ale ten závěr to je fakt hnus ... No a pak The Man in the High Castle, to zmršily naprosto neskutečně, seriál kterýmu bych dal 90-100%, závěrem poslaly někam na 40%, absolutní filmařské dno ... Jako další MR. Robot... Nebo Black Sails, tam se to taky moc nehodilo... Dalo by se říct třeba i The Expanse nebo The Walking Dead, tam taky příběh každý serie končí svým způsobem dobře. Spousta toho ještě běží, další haldu jsem radši přestal sledovat, ale už jen fakt že jediný snímek at už film nebo seriál co si vybavím, že neskončil happy endem je film mlha ...  hovoří asi za všechno... :( 

• 16.1.2020  17:17
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Echelon1: Jo, ale je to pořád to samé dokola, ve finále už když začínáš sledovat nějaký nový seriál, máš nějakou představu jak to dopadne... A většinou se nejde zmýlit, maximálně ti nějaká postava umře, ale většinou v mnohem menší míře než by bylo žádoucí. Ale když třeba víš že konečnou myšlenkou je porazit nacisty, porazit imperium, zachránit svět, zastavit virus, atp. tak to prostě tak stejně dopadne, akorát sleduješ tu cestu... to je prostě neskutečně otravný , do toho v každým druhým dílu servírují rozuzlení na poslední chvilku, záchranu nebo splnění cíle vteřinu před katastrofou, postavy jednají nelogicky, nefunguje fyzika, přepálený akční scény a podobný balast... To je prostě už tak neskutečně ohraný a každý nový seriál jede podle stejnejch notiček ....  

• 16.1.2020  17:12
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

MontyBrogan: Nějak jsem nepobral ... :/

na příspěvěk reagoval MontyBrogan
    • 16.1.2020  17:11
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

HonzysKISS: To už sleduju od prvních dílů, většina z nich byla super, nebo třeba i krajní meze měli dost často zajímavé konce ...  

• 16.1.2020  17:11
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Výborně takže internát už dokoukávat nemusím... :D Ale tak víceméně je to štastný konec, všechno dobře dopadlo, akorát za to pár lidí zaplatilo... 

Asie je obecně jinde, tam je spousta snímků co končí jinak než na západě, bohužel mě jejich filmy ani seriály neoslovily a nesleduji jejich produkci ... 

na příspěvěk reagoval Kri-kri
    • 16.1.2020  17:08
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

silentname:  To nevím, neviděl jsem nikdy žádnou anketu nebo statistiku. Ono taky záleží na co se díváš. Je spousta seriálů/filmů, kde takový konec čekáš a jakýkoli jiný by byl asi divný ... Kdyby třeba v armagedonu se jim to na konci nepovedlo a ten šutrák prásknul o planetu, bylo by to dost zvláštní :D

Ale pokud koukáš třeba na nějaké horory a temnější kousky, různé sci-fi snímky, tak nemyslím že štastný konec je vyloženě nutnost a očekávaná věc, přeci jen na to kouká jiná skladba lidí ....  

• 16.1.2020  13:12
    MontyBrogan
    (hodnocení, komentáře)
    • 16.1.2020  13:11
    HonzysKISS
    (hodnocení, komentáře)

Tak to se podívej na seriál Black Mirror, to si zamiluješ 

• 16.1.2020  10:45
    Echelon1
    (hodnocení, komentáře)

Aké filmy/seriály vlastne mali "happy end" a uškodilo im to, keď to v popise dosť netaktným spôsobom popisuješ?

• 16.1.2020  10:43
    Echelon1
    (hodnocení, komentáře)

Neviem, čo ťa k tomu priviedlo, ale skôr mám dojem, že sa snažia v poslednom čase skôr robiť nejaké extra-výrazné-originálne konce, ktoré nie sú ani šťastné, ani tragické (tento koncept je fajn, konečné víťazstvo je zaplatené nejakou stratou a obeťou, ale treba s tým vedieť narábať) a občas z toho vznikne sklamanie divákov a nad hlavou im svietia ???. Konkrétne v rámci seriálov sledujem/sledoval som len seriály z MCU, ale od ľudí, čo sledovali aj rôzne iné (Dom z kariet, Hry o tróny a pod.), tak sa skôr sťažovali, aké tupé (nedotiahnuté alebo ničiace všetko, čo seriál vybudoval) konce to malo.

• 16.1.2020  08:24
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Nevím, kde jsi přišel na to, že všechny seriály končí šťastně? Zrovna jeden z těch temných seriálů, Internát, končí šťastným koncem pouze částečně. Sice se nakonec podaří zneškodnit všechny nacisty a vrahy z Ottoxu a projektu Blíženci, ale taky několik hlavních kladných postav zemře, např. v předposlední sérii Carolina, dva díly před koncem Elsa a v posledním dílu i Fermín. Zabity jsou též Amelia a Lucía, které byly ke spolupráci s Ottoxem přinuceny a navíc později se přidali na stranu těch kladných.

A budeš se divit, ale znám i jeden dětský japonský animovaný seriál, který nemá zdaleka šťastný průběh ani zakončení. V seriálu Candy Candy na konci 24. dílu pádem z koně zemře kladný hrdina a Candyina velká láska Anthony. Dva díly před koncem je ve válce sestřelen Anthonyho bratranec Stear a Candy se nakonec nedá dohromady s její druhou láskou, Terrym, neboť on je donucen zůstat se Suzan, která mu zachránila život, načež přišla o obě nohy a cht+la se zabít. A umírají tam i další postavy. Na dětský seriál docela drasťárna.

• 16.1.2020  08:10
    silentname
    (hodnocení, komentáře)

Myslím si, že väčšina divákov nechce, aby film skončil inak, než dobre. Pretože filmy vnímajú aj ako oddychové médium. No potom tu máš aj iné filmy, ktoré skúšajú niečo iné. Napríklad si pozri "Nocturnal Animals". To je veľmi dobrý príklad filmu, ktorý by happyendom fakt stratil. Ale... miesto toho to má absolútne perfektné zakočenie.