Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

SuperMax

Na SuperMax tv vyrastala väčšina z nás, čo sme chodili v 90.tych rokoch do školy. Okrem klasík ako Bojíte sa tmy, Power Rangers, Moucha, Daria, alebo Tajný svet Alex Mackovej vysielali hromadu ďalších, dnes už väčšinou zabudnutých seriálov. Toto je diskusia o nich. ✌️ Odkaz na pôvodnú Supermax diskusiu: https://www.csfd.cz/diskuze/391874-supermax-legendarni-tv/

Správce diskuze:

dr.horrible
    • 19.3.2020  23:37
    throwaway
    (hodnocení, komentáře)

Zajímalo by mě, jestli na Supermaxu někdy běželo něco s brněnským dabingem (ať už převzatým dabingem původně vyrobeným pro jinou televizi / studio a nebo brněnským dabingem vyrobeným přímo pro Supermax). Předpokládám ale že ne, protože na Supermaxu dabovali většinou výhradně Pražáci. Ne že by mi to vadilo, narozdíl od Minimaxu který zná jen asi dvacet lidí a z toho téměř všichni patří k těm slabším, tak na Supermaxu se často objevovali skuteční dabingoví mistři, například pánové Kaňkovský, Čech, Pípal atd., dokonce myslím že v jednom dabingu tam byl i Ilja Prachař a Milena Dvorská (https://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=2&t=3660&p=22535&hilit=ilja+pracha%C5%99+supermax#p22535).

• 5.3.2020  14:57
    dr.horrible
    (hodnocení, komentáře)

silentname: len ešte dojsť nato, čo to tam bolo s tým skladiskom

• 5.3.2020  14:56
    dr.horrible
    (hodnocení, komentáře)

já jo :)

• 5.3.2020  09:40
    silentname
    (hodnocení, komentáře)

dr.horrible: Tak túto šou si teda fakt nepamätám. :D

na příspěvěk reagoval dr.horrible
    • 4.3.2020  18:20
    dr.horrible
    (hodnocení, komentáře)
    na příspěvěk reagoval silentname
    • 4.3.2020  18:13
    dr.horrible
    (hodnocení, komentáře)

tak už sa to našlo. dík užívateľovi ambron https://www.csfd.cz/film/105480-pripraveny-nebo-ne/

• 4.3.2020  17:27
    dr.horrible
    (hodnocení, komentáře)
    • 4.3.2020  17:26
    dr.horrible
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: skúsil som mu nápísať

• 4.3.2020  09:17
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

dr.horrible: Jednu věc nechápu. Proč namísto toho, že do několika diskusí neustále opakuješ týž dotaz na jeden seriál radši nenapíšeš uživateli Jack_6428, jenž je největším českým odborníkem na SuperMax? Má účet jak tady na ČSFD, tak i na Dabingforu.

• 4.3.2020  02:37
    dr.horrible
    (hodnocení, komentáře)

tak to skúsim ešte raz a možno sa niekto chytí. hľadám hraný seriál z us alebo kanadskej produkcie, ktorý vysielal supermax. naisto viem iba, že hlavné postavy boli dve teenagerky. čo si nie som úplne istý, že opening býval z nejakého skladiska, alebo tak. možno to bolo miesto, kde sa stretávali. a jedno z dievčat mohlo mať čierne vlasy a šiltovku dozadu. zas tak veľa hraných seriálov tam nedávali, tak furt verím, že to nájdem.

na příspěvěk reagoval Kri-kri
    • 4.3.2020  02:34
    dr.horrible
    (hodnocení, komentáře)

inak jak pátram po tom seriále, narazil som na pár ďalších, na ktoré som dávno zabudol. napríklad moesha. to som neznášal :)

• 4.3.2020  02:33
    dr.horrible
    (hodnocení, komentáře)

throwaway: presne.

• 4.3.2020  01:31
    dr.horrible
    (hodnocení, komentáře)

majo25: jo ten odkaz na archív je super. je tam toho strašne moc a možno ten seriál nakoniec nájdem. keď budem mať viacej času si to prejdem celé.

• 4.3.2020  01:30
    dr.horrible
    (hodnocení, komentáře)

lopata555, silentname: presne kvôli takýmto veciam som túto diskusiu založil. keby ste to sem nedali, už si nikdy nespomeniem, že to existovalo.

• 2.3.2020  19:03
    throwaway
    (hodnocení, komentáře)

Ta Anna stoprocentně běžela i na Minimaxu. Poprvé ji myslím dávali někdy v roce 2005 nebo možná dokonce už v roce 2004, tedy v době kdy se Minimax teprve utvářel.

Minimax vysílal pár seriálů ze Supermaxu, naneštěstí to však byly IMHO ty úplně nejhorší seriály, jaké na Supermaxu běžely. A to bylo tak do roku 2005, možná i chvíli potom, pak už totiž Minimax začal vysílat výhradně kraviny pro malé děti.

Podle mě je škoda že třeba ten Spartakus neběžel už na Supermaxu (i když je možný že tam běžel, já jsem se nedíval na nějaké staré programy Supermaxu), pak by totiž mohl mít lepší dabing než jaký pravděpodobně měl na Minimaxu. To zmiňuji z toho důvodu že "dabingy" od Minimaxu byly téměř vždycky laciné, párhlasé atd., a navíc Minimax má cca od roku 2005 svůj seznam několika lidí které prostě musí cpát do každého jejich "dabingu". Proto v každém "dabingu" od Minimaxu je samý Terš, Vondra, Kalva, Šumanová atd., jen vyjímečně si Minimax do svých "dabingů" pozval např. paní Altmannovou, nebo Vladimíra Fišera, a v jednom "dabingu" od Minimaxu byl dokonce i Jiří Zavřel (to bylo v nějakém tom filmu o želvě Franklin nebo co). Dabingy od Supermaxu sice taky nebyly žádný zázrak (ty dabingy rozhodně nesahaly ani po kotníky ČST Brno, ČST Praha atd.), ale bylo tam víc lidí, větší snaha, nebyly to žádné párhlasé ohavnosti, tedy, alespoň většinou ne. To jen abych ilustroval rozdíl mezi Supermaxem a Minimaxem co se týče kvality jejich dabingů.

• 2.3.2020  11:50
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

silentname: Japonskou verzi si vůbec nevybavuji, nejspíš jsem ji ani neviděl. Z té novější jsem viděl pár dílů a taky mě to nijak neohromilo. Jeden díl jsem si nahrál jen proto, že v té době (2005) jsem sotva pár dní měl nainstalovanou svoji první televizní kartu a tak jsem zkoušel nahrát kdeco. Stejně tak mám z téhož roku jeden díl Mrkáčka Billa ze SuperMaxu.

• 2.3.2020  10:01
    silentname
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Ok... mrkol som na ten youtube odkaz... a spätne si vybavujem aj túto verziu, ale tá ma už tak nezaujala, ako tá japonská, čo som zdieľal nižšie. Podobne ako väčšinou keď japonci robili animované seriály v 70s a 80s ... tak tie farby a tie dizajny postáv boli niekde úplne inde. Tuto to na mňa animáciami pôsobí viac detinsky. Musel by som si pozrieť celú epizódu, aby som posúdil, ale napriek tomu, že tam mali dobrú farebnú paletu, tak tie dizajny postáv na mňa nemali takú eleganciu.

• 2.3.2020  09:09
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

silentname: Nemůžu vyvrátit, že by tam nešly obě verze, nicméně ta kanadská z roku 2000, na kterou odkazuji tam běžela na přelomu SuperMaxu a Minimaxu, tj. 2004/05 prokazatelně, jeden díl mám odtam nahraný v češtině.

• 2.3.2020  07:37
    silentname
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Mám pocit, že Anna zo zeleného domu, ktorú tam dávali bola táto - https://www.csfd.cz/film/106042-akage-no-anne/komentare/

Aspoň z toho čo som hľadal, tak toto by malo byť ono. Neviem, možno sa mýlim

• 29.2.2020  21:02
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

V posledních letech SuperMaxu tam taky běžel Mrkáček Bill. Jeden díl mám nahraný, je sice s logem Minimaxu, ale na 99% to koupil ještě SuperMax. Nejspíš to tam ale stejně běželo s jiným dabingem, než v roce 1995 v Magionu, ale potvrdit to nemůžu, obsazení dabingu ČT neznám.

https://ulozto.cz/file/dYoYSHRGs9p3/mrkacek-bill-cz-znelka-avi

Také si z posledního roku SuperMaxu pamatuji animovaný seriál Anička ze zeleného domku.

https://www.youtube.com/watch?v=7tGChWnrUEk

• 29.2.2020  19:41
    throwaway
    (hodnocení, komentáře)

Na Supermaxu běžely taky některé blbosti, ale narozdíl např. od Minimaxu tam nebyla převaha blbostí.

Naproti tomu Minimax vysílal samé kraviny, jedinými světlými vyjímkami byli Spartakus a podmořské slunce a Matěj - příběh z Redwallu. Pak ještě Minimax vysílal Smolíkovy, kteří ovšem mají dabing ČST Brno z let 1975-82, tedy z doby dávno předtím než Minimax (nebo Supermax) vůbec vzniknul.

• 27.2.2020  14:03
    majo25
    (hodnocení, komentáře)
    • 25.2.2020  11:34
    Gladiator15
    (hodnocení, komentáře)

Hromkočky

To som pozeral pravidelne :)

• 24.2.2020  07:38
    silentname
    (hodnocení, komentáře)

Ja som na Supermaxe vyrastal a poctivo som ho pozerával keď sa dalo. Po rokoch som si dokonca pozrel všetky 3 série "Student Bodies", nakoľko som to našiel v angličtine na Youtube... a takisto ma bavilo "Space Cases" alebo potom animované "Basket Fever" , "Clyde" , a samozrejme klasika "Are You Afraid Of The Dark". Rokmi vidím, že tie seriály majú aj svoje mínusy, ale nostalgia tomu vždy dopomôže... plus mám pocit, že Kanada sa nebránila ísť so svojimi projektami trošku ďalej než američania.

• 24.2.2020  07:18
    lopata555
    (hodnocení, komentáře)
    • 23.2.2020  22:23
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Konečně po dlouhé době nějaká smysluplná a zajímavá diskuse o dávno nevysílaných seriálech!:)

I když SuperMax není pro mě vyloženě nejlepší TV stanicí, co kdy na našem území vysílala (tu pro mě jednoznačně nejlepší mám na profilovce), občas jsem SuperMax sledoval, pár seriálů tam bylo docela dobrých.

Já ze SuperMaxu hlavně sháním japonský anime seriál Hobberdy Dick. Bylo to o zeleném šotkovi, který střežil statek a lidi na něm žijící. Pamatuji si, že hlavní postavu daboval Jan Hanžlík a že v posledním dvojdílu jakousi mladou bloncku jménem Anna za pomoci hypnózy unesla čarodějnice Malkin. Dávali to v začátcích SuperMaxu, naposledy v létě 1997. Já z toho seriálu tenkrát zahlédl jen posledních pár dílů a pak už to přestali vysílat.:( Možná si to někteří vybaví, tady je jeden celý díl v italštině:

https://www.youtube.com/watch?v=RmL1BYCBNr8

Já mám ze SuperMaxu nahraných pár dílů britského sci-fi sitcomu Mí rodiče, mimozemšťané. Ten běžel mezi léty 2002-2004. Seriál má celkem 106 dílů, ale SuperMax jich tenkrát koupil jen prvních 26 (první tři řady mající 6 + 10 + 10 dílů). Tady je krátká ukázka ze 4. dílu v češtině: 

https://www.youtube.com/watch?v=coyVK5Y07a0