Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Horor - proč tak neoblíbený?

Ahoj, miluju horory a zajímalo by mě, proč často lidé říkají, že jsou horory blbost anebo že stojí za nic. Často to lidé argumentují tím, že největší filmové braky bývají právě horory a že horor dokáže natočit skoro každý. I tady na ČSFD bývají podle mě vcelku podhodnocené. Jaký názor na ně máte vy a proč si myslíte, že jsou tak neoblíbené?

Správce diskuze:

Vabr
<< novější 4 3 2 1
    • 30.6.2020  23:50
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

majo25: Proč? Nic se nestalo.;-)

• 30.6.2020  23:42
    majo25
    (hodnocení, komentáře)

PKD: Tých brakových subžánrov je viac, chcel som zdôrazniť, že je to podobne ako v prípade Sabrewulfa niečo extra. Ale vidím, že som asi niekomu stúpil na nohu. :-)

na příspěvěk reagoval PKD
    • 30.6.2020  23:35
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

majo25: Ale stejně....to slovo....ultrabrakový? To je snad až příliš silné. Ne, že bych se toho subžánru zastával, nebo tak.;-)

na příspěvěk reagoval majo25
    • 30.6.2020  23:34
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

majo25: Souhlas. To též souvisí s tou debatou, co jsme tu měli dříve. Tj. co nejpřesnější zařazení žánrů.;-)

• 30.6.2020  23:32
    majo25
    (hodnocení, komentáře)

Sabrewulf: S exploitation súhlasím, že ide o ultrabrakový žáner, ale do hororov ho neradím, preto som ho nespomenul.

na příspěvěk reagoval PKD , PKD
    • 30.6.2020  22:44
    Tom_Lachtan
    (hodnocení, komentáře)

Sabrewulf: Ten v té době rozhodně AAA nebyl (o=´

• 30.6.2020  22:25
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

Yoshitsune: Promin, ale zase souhlas. :-)

• 30.6.2020  21:53
    Yoshitsune
    (hodnocení, komentáře)

zombíky a celkově infikované, považuji za jeden z nejlepších hororových elementů, napříč vším co je. Sou obestřeni tajemstvím, dovedou být děsivý a mají jeden speciální efekt, dokáží v nás lidech probudit to nejhorší a nebo naopak to nejlepší. 

• 30.6.2020  21:48
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

Sabrewulf: Jo. Tam bych asi souhlasil. Sice jsem na slasherech vyrustal, ale s vekem davam prednost atmosferictejsim vecem.

• 30.6.2020  21:27
    Sabrewulf
    (hodnocení, komentáře)

majo25: Já bych řekl, že nejbrakovější hororový subžánr je spíš slasher nebo exploitation. Rozhodně víc než zombíci.

na příspěvěk reagoval PKD , majo25
    • 30.6.2020  21:24
    Sabrewulf
    (hodnocení, komentáře)

Tom_Lachtan: Spielberg Čelisti

na příspěvěk reagoval Tom_Lachtan
    • 28.6.2020  21:22
    Yoshitsune
    (hodnocení, komentáře)

tak já odbočím od tématu a mírně se vrátím k hororu https://www.csfd.cz/film/16694-smrtelne-horko/komentare/ že bych se bál se říct nedá, ale je to bláznivý a je tam kopec srandy

• 28.6.2020  21:21

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

• 28.6.2020  21:17
    Ellmariachi
    (hodnocení, komentáře)

Ja je nekritizuje, ale tvrdím, že na filmy se dívám skrz emoce. A horor mi dává ty hnsuný. :-) 

• 28.6.2020  18:16
    Kudly4
    (hodnocení, komentáře)

PKD: tak si hoďte na sebe kontakty a domluvte si lízání análů, když si tam smutný  z toho :-DDDDD

• 28.6.2020  16:26
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

A taková to byla pohodová diskuse. Já, medvídek pů, majo25 a samoz. vládce (och, pardon tvůrce) diskuse samé...vabr.;-) 

na příspěvěk reagoval Kudly4
    • 28.6.2020  16:22
    jarous
    (hodnocení, komentáře)

No do koho ten pánbůh duši vrazil, kudla je příjemnej, jak kudla v zádech....

• 28.6.2020  15:25
    Kudly4
    (hodnocení, komentáře)

Tom_Lachtan: ok, takže meleš sračky, měj se.

• 28.6.2020  15:23
    Tom_Lachtan
    (hodnocení, komentáře)

Kudly4, Kudly4:  nezakládej diskuse, nejsi-li schopen diskutovat jako člověk. 

• 28.6.2020  14:43
    Yoshitsune
    (hodnocení, komentáře)

no tak nic no :-/

• 28.6.2020  14:36
    Kudly4
    (hodnocení, komentáře)

Tom_Lachtan: Já se neptám na žádný tvůj názor, přečti si ještě jednou na to, na co jsem se tě ptal

• 28.6.2020  14:35
    Kudly4
    (hodnocení, komentáře)

jarous: zalez

• 28.6.2020  12:58
    jarous
    (hodnocení, komentáře)

Kudly4: Chlapče, chlapče, ještě jednou si přečti lachtanův příspěvek, kde mimo jiné, skvěle odpověděl na danou otázku. Pak hodnoť. A nevím proč do toho taháš jiný žánr, tady to je o HORORECH kapišto.

• 28.6.2020  12:07
    Tom_Lachtan
    (hodnocení, komentáře)

Kudly4: Proč se ptáš na cizí názor, když ho okamžitě nazýváš sračkou? A mimochodem, akční filmy mají rozhodně lepší renomé, protože na druhé straně rumunských direct to vod produkcí stojí blockbustery jako rychle a zběsile a značná část komiksáren. 

• 28.6.2020  11:23
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

Kudly4: Sorry, peněz.;-)

• 28.6.2020  11:22
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

Kudly4: Tohle v podstatě platí u všeho, co jest nějak spojené s byznysem a dolování pěněz z lidí.;-) Včetně knih a comicsů.;-)

• 28.6.2020  11:19
    Kudly4
    (hodnocení, komentáře)

Tom_Lachtan: To samé můžu říct o každém žánru, ne jen u Hororu :-)))) A to je ten problém. Akční filmy nemají dementní produkci ? Akční filmy nemají xx pokračování ? Akční filmy nemají spinoffy apod. ?? Akční filmy nemají mizerné herce ?? To co tu píšeš je prostě sračka. Napiš mi jediný žánr, kde film je pokaždé naprostá bomba, dělěj.

na příspěvěk reagoval PKD , PKD , Tom_Lachtan , jarous
    • 27.6.2020  21:30
    jarous
    (hodnocení, komentáře)

Tom_Lachtan: Jednoduše řečeno lekačky já nerad.....

• 27.6.2020  18:54
    Tom_Lachtan
    (hodnocení, komentáře)

diskusi jsem nečetl, tak se omlouvám, budu-li se opakovat, ale řeknu to za sebe.

Mám horror rád, ale v knižní podobě, ať už se jedná o povídky, nebo romány, často mě velmi baví, protože díky nahlédnutí do samotného myšlení a uvažování hl. postavy, to film prostě nemá a jediné, co nabízí jako alternativu jsou herecké výkony, které jsou mnohdy bídné a kniha jako médium není tolik svazovaná klišé očekávaných lekaček, které przní většinu horrorových filmů, kdy děs ze strachu samého nahrazuje děs z troho, že se leknu (což je v pohodě, ale když se člověk nelekne, což je třeba můj příklad, je to dost otravné. 

Jednodušší bude, když to hodím do bodů 

1) nízké produkční kvality (horror je prostě levný žánr a valná většina produkce stojí pár milionů a je to znát)

2) mizerní herci a štáb (výrazně souvisí s bodem 1)

3) dementní produkující (například James Wan, natočil výborné saw, uklidil se z režie, ale dál produkuje všechna béčková pokračování)

4) dementní množství ultralevných a ultrablbých pokračování (body 1 a 3 dohromady) 

5) klišé a lekačky (zazní smyčce, delší záběr na hlavní postavu a najednou óó, blebleble. Občas místo toho gigantický humor, kdy je strůjcem temna a šoku třeba.. Kočka).

6) neoriginalita (spin-offy remaků, preqely pokračování a opakování námětů - prokletý předmět č. 4381)

7) diváci (je dost těch, co jsou s produkcí spokojení a to je samozřejmě v pohodě, ale na druhou stranu, to samé, dohnáno ad absurdum, bude i u diváků Troškovo filmů)

Samozřejmě, většina filmů nemá chyby všechny a je spousta filmů, co se krásně vymykají a jsou prostě skvělé, jenže jich jednoduše není dost na to, aby žánr rehabilitovali. Nebo kdy si pamatujete, že šel horror natočit někdo z režisérské AAA ligy? 

na příspěvěk reagoval jarous , Kudly4 , Sabrewulf
    • 26.6.2020  20:44
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

Vabr: Pardon. :-) Ale mam radost z kazde diskuse, kdyz je mi blizka. A i kdyz se to obcas zvrhne jinym smerem, tak se domnivam, ze jsme stale v oblasti hororu, a to jest podstatne. :-)

• 26.6.2020  20:38
    Vabr
    (hodnocení, komentáře)

Tady je moje a bratrova desítka. Některé filmy nejsou především horor, ale mají ho ve štítku, tak jsem je sem dal. Kdyby Úniková hra (2019) měla štítek horor, tak se u mě umístí na 3. místě a u bráchy taky. Díky, že píšete sem do diskuze, i když se rozvinula trochu jiným směrem :D.

Moje desítka:

Halloween (2018)

Megan is Missing (2011)

Pod vodou (2020)

The Ritual (2017)

matka! (2017)

REC (2007)

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

The Visit (2015)

Dětská hra (1988)

Circle (2015)

Bráchova desítka:

Megan is Missing (2011)

Pod vodou (2020)

Halloween (2018)

matka! (2017)

REC (2007)

The Visit (2015)

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Fakulta (1998)

Dětská hra (1988)

Circle (2015)

• 26.6.2020  16:57
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

Kudly4: Jak jsem tady dříve zmínil při čilé diskusi s medvídkem pů;)  já jsem zase naopak na ty starší.;-) Což samoz. nevylučuje vyjímky.

• 26.6.2020  16:38
    Kudly4
    (hodnocení, komentáře)

PKD: Tak samozřejmě jsem viděl spousty starších Hororů, ale jsem spíše fanouškem Hororů od roku cca 2005

• 26.6.2020  16:32
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

Kudly4: Aaaa, další pán na holení. A jak tak vidím, vše téměř novinky. No, my staří zaprděnci se svými horory ze 30 let apod. se můžeme jíti klouzat.;-))))) To byl laskavě ironický ftyp.;-)

• 26.6.2020  16:26
    Kudly4
    (hodnocení, komentáře)
    • 26.6.2020  16:16
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

silentname: Rozcházíme. A víš proč? To musíš žráti ty hry a všechno kolem toho. Já jsem si moc dobře vědom, co je SH 2 zač, ale na méně jak ty 3 prostě jíti nemůžu. Perfektní vizuál, dokonalé závěrečné titulky (to je asi na tom filmu nej spolu se supr songem) obsazení, co se týče blízkosti k postavám (konkrétně SH3) 90% a scéna se setřičkami aj. Takže ano, pro big fandy SH frančízy, je to povinnost a my tak můžeme i trochu nadhodnocovati.;-) To je celé. Btw, viděl toho dle videoher dost a jsem pořád přesvědčen, že SH 1. film, jest zatím ,the best adaptace nějaké hry...vůbec. Dodnes me se...že jsem se na tu 2 do kina nedostal, páč když jsem to zjistil, tak mi zbývalo 30min. a to bych do toho jediného kina v Brně, kde to dávali (kreténi) prostě nestihl. Kurňa! Aspoň to 3D mohlo státi za to. Chtěl jsem míti oba filmy shlédlé v kině. Ale jak opakuji, to je hl. pro fandy/znalce. Pro běžného diváka to fakt není žádná sláva.

• 26.6.2020  15:21
    silentname
    (hodnocení, komentáře)

PKD: Ako nemôžem to označiť za jeden z najlepších hororov, ale videl som ho viackrát, vždy na mňa pôsobil zaujímavo, atmosféra Silent Hill bola dosť dobrá a celý ten popolčekový sneh ma vždy bral. Plus tie vizuály boli dosť zaujímavé. Pričom v podstate je to celkom jednoduchý koncept. Mama ide so svojou dcérou do mesta, o ktorom má stále nočné mory, a potom sa jej tam stratí a hľadá ju. Mnohé scéky mi doteraz rezonujú v hlave. Tá škola bola vynikajúca.

Jediné čo to celé nakoniec pochovalo bolo pokračovanie po šiestich rokoch, ktoré dokopy absolútne nefunguje. Videl som, že sa v tomto rozchádzame, no ja som na "Silent Hill: Revelation" len v úžase pozeral na to, čo sa vlastne deje a nedávalo mi to žiadnu logiku.

• 26.6.2020  14:15
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

silentname: Ale překvapil jsi tím Tichým Kopcem.;-) Já 2x v kině a i máti z toho byla dosti odvařená, což jsem vůbec, nečekal. To mi připomíná, že bych si měl po dlouhé době, zase přečísti ten SH omnibus no.2. Hl. ten Past Life, který se odehrává v r.1867. Hororový western (což tuším, nemá moc zástupců ve filmu) jak když střelí! A to westerny obecně moc nemusím. Až na 2 vyjímky. Ale jak je to Silent Hill, neváhám!;-) 

na příspěvěk reagoval silentname
    • 26.6.2020  12:55
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

majo25: Což ovšem nikterak, nesnižuje jeho děsivou hodnotu.;-) Jak víme.

• 26.6.2020  12:54
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

silentname: To je ale samoz. špatně. Někde jsem tady psal, jak se o tom vedly v době vzniku zmatené debaty, cože to vlastně je. Já tedy nevím, ale pro mě je to jasné. A pro vás 2, jak vidím, chvályhodně, též.;-) Je samosebou ironií, že tento film, děsí prakticky více, jak 60 čistokrevných hororů dohromady. 

• 26.6.2020  12:48
    majo25
    (hodnocení, komentáře)

PKD, silentname: Presne som sa ohľadne toho filmu chcel ozvať aj ja, že Mlčanie jahniat nie je horor, ale vynikajúci krimi-triler.

• 26.6.2020  12:43
    silentname
    (hodnocení, komentáře)

PKD: Tak... áno (aj keď som to asi všade klasifikované ako horor videl)... ale aj tak by som povedal, že ide o film, ktorý rozhodne vie budovať svoju atmosféru a má fakt skvelých dvoch hlavných hrdinov. Je to skôr krimi thriller... ale vynikajúci.

na příspěvěk reagoval majo25 , PKD , PKD
    • 26.6.2020  12:21
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

silentname: P.s. k tomu (však jsme to tady rozebírali) 1. místu...to ale není horor. Jen pro upřesnění.;-)

na příspěvěk reagoval silentname , majo25
    • 26.6.2020  09:29
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

silentname: No, však.;-) Tak jsem to přesně udělal já.;-)

• 26.6.2020  07:23
    silentname
    (hodnocení, komentáře)

Vybrať mojich 10 top hororov? Hmmm... to bude celkom náročné. Ale skúsim to. Každopádne to nebudem robiť v štýle podľa hodnotení, ktoré som filmom udelil, ale čiste aj podľa osobných pocitov ohľadom toho ako ten film na mňa zapôsobil ... a samozrejme v tom hrá rolu aj nostalgia.

10. "Identity"

9. "Silent Hill"

8. "Sleepy Hollow"

7. "It" - ale len prvá časť.

6. "Vlčí Bouda"

5. "Sinister"

4. "The Exorcist"

3. "The Shining"

2. "Poltergeist"

1. "The Silence Of The Lambs"

• 25.6.2020  17:07
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

1. Evil Dead

2. Exorcista

3. Hellraiser II

4. 30 Days of Night

5. Nosferatu 1979

6. The Thing 1982

7. Night of the Living Dead 1968

8. The Fly 1986

9. Invasion of the Body Snatchers 1978

10. Suspiria 1977  

P.s. pořadí není pevně dané.;-) Je to spíše to, co mě napadlo.

• 25.6.2020  16:30
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

Yoshitsune: Johansson mě totálně zbořil Sicariem. To je u mě na 300%. Bude ho velká škoda. Ten by ještě složil věci! :(

• 25.6.2020  16:29
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

Yoshitsune: P.s. to jsem moc nepochopil. Blair Witch 1 jsi úplně vynechal a je skvělá? ;-))) Já 3 mám a pouštěti si ji u půlnoci (to byla náhoda, ne záměr) fakt nebyl dobrý nápad. Takovou hrůzu a depku, a to jsem tenkráte měl pupínky až někde, z 1 (čím je člověk starší, tím je to horší) jsem roky nezažil. 1 je ve srovnání s 3, Disneyovka. Což je samoz. individuální. Byť zrovna na čsfd to B.W.3 pěkně schytala, co si tak pamatuji. Dle mého, neprávem.

• 25.6.2020  16:22
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

Yoshitsune: To já vím.;-) O HPL se zajímám už 20 let, takže mi neuniklo, že to je sbírka poezie.;-) A dosti mizerné, jak se všeobecně ví. I sám HPL si o svém krátkém básnickém období nikdy nedělal velké iluze. Což jenom znamená, že byl soudný. A to je vždy, plus. Tož tak, nějak. Ostatně...nějaké ty fragmenty již někdy u nás vyšly, takže vím, co čekati. Co se týče těch dvou u nás, nových SP, tak to jsou právě ty...ale co, hodím odkaz, a budeš hned moudřejší;-)   https://www.megaknihy.cz/romany-povidky-novely/496140-hemzivy-chaos-a-dalsi-pribehy.html    

• 25.6.2020  16:21
    Yoshitsune
    (hodnocení, komentáře)

u filmu Mandy je mimo jiné i naprosto vynikající soundtrack https://www.youtube.com/watch?v=PKZEBhRX-TU za který měl Jóhann Jóhannsson dostat Oscara in memoriam. Ale nedostal, protože film unikl na internet dřív, než ho mohla vidět komise. 

• 25.6.2020  16:15
    Yoshitsune
    (hodnocení, komentáře)

PKD: no prosím jedničku Blair Witch sem úplně vynechal, ta je skvělá. Dvojka je úplně mimo a to jak téma, tak žánr horor. Trojku neviděl sem, nemohu soudit. 

• 25.6.2020  16:14
    Yoshitsune
    (hodnocení, komentáře)

PKD: Houby je sbírka básní a poezie, takže od toho neočekávej nějaký velký příběhy. Ale zase sou parádně napsané, takže hej. Chaos a Smyčku neznám, takže tam to budu muset prostudovat. 

• 25.6.2020  16:00
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

Yoshitsune: P.s. k těm lesním hororům...jak se tedy stavíš k Blair Witch 1 a 3? Nemusíš nahazovati odkaz. Napiš to sem.;-)

na příspěvěk reagoval Yoshitsune
    • 25.6.2020  15:58
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

Yoshitsune: Tak já ho taky mám hodně vysoko (např. teď k životnímu jubileu, si objednávám ty 3 HPL cz novinky, Houby z Yuggothu (z těch bych udělal koamžitě film!), Hemživý Chaos aj. a Smyčka medůzy aj.-parádní obálky+ještě jiné knihy),ale je to jako u spousty věcí...dle nálady. Ne každý týden mám náladu na kosmický horor, heh. Je mi jasné, že ty tebou zmíněné subžánry existují, ale zrovna u H filmů nějak extra nerozlišuji, zda je to v lese, v domě či v kanále.;-))) U SF/H např. the Věc, tam je to u mě jasné. Stačí náladička na horor a SF prvek se již připojí, automaticky.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune
    • 25.6.2020  15:48
    PKD
    (hodnocení, komentáře)

majo25: Já totiž o hororů taky moc ne. U SF, jo. Proto jsem tu hororovou rukavici sem hodil.;-) Tak Omen je jistě z jedním the best, to je bez debat. Včetně Oscarového ost. I když já osobně přece jen beru ještě výše...Exorcist. Ale nějakou tu 10 vyplodím. Když už to udělal kolega Yoshi.;-) Sakra, když tak nad tím přemýslím, tak desítka asi stačiti nebude. Páč už teď mě napadla aspoň pol. z 10 a to jsou jen satanské horory či jak se tomu nadává.;-)

• 25.6.2020  15:13
    Yoshitsune
    (hodnocení, komentáře)

Městské legendy, také mají něco do sebe, ale tam je to takové, jak na houpačce. Z dvaceti příběhů, sou dva vynikající, dva ucházející a zbytek stojí suchý z nosu. 

• 25.6.2020  14:26
    majo25
    (hodnocení, komentáře)

Ja takýto rebríček nemám, iba čo by som si vymýšľal alebo čo prvé by ma napadlo. Tak aspoň jeden, ktorý patrí určite medzi moje topkové filmy: Prichádza Satan! (1976).

• 25.6.2020  14:11
    Yoshitsune
    (hodnocení, komentáře)

PKD, PKD: já osobně upředňostňuji Lovecrafta a tvůrce, kteří mají podobný styl a směr jako on. Pak kosmické horory a lesní horory, v sobě mají taktéž velký potenciál. 

<< novější 4 3 2 1