Reklama

Reklama

Diskuze - Soundtracky

Soundtracky

Soundtracky jsou jednou z kmenových diskuzí na csfd, nenechme si ji proto zaplácat odkazy na youtube bez zjevného důvodu! Pokud z jakýchkoliv důvodů odkazujete, napište alespoň na co a proč.

Buďme rádi za jakýkoliv příspěvek netýkající se současného soundtrackového mainstreamu.


PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

já na tohle teda taky používám wikipedii.

Na imdb je to někdy dost složité. Tam člověk zjistí maximálně autory a i tak je to někdy zmatené.

Ale ta wikipedie na to funguje.   Například tady jedna z těch nejvíc zneužívaných skladeb https://en.wikipedia.org/wiki/Spiegel_im_Spiegel

a celá stránka o té skladbě je v podstatě o tom, kde všude to bylo použité.

na příspěvěk reagoval MikeCool

MikeCool

MikeCool (hodnocení, recenze)

Ahoj, možná tu byl tento dotaz již několikrát, tak se případně omlouvám předem, ale chtěl jsem se zeptat, jestli existuje nějaká stránka (potažmo i apka), kam bych mohl zadat název písničky (popř. i interpreta)....a podle tohoto zadání bych dostal výsledek, kde všude (v jakých filmech / seriálech) tato konkrétní skladba zazněla. Pokud přes to lze najít přes IMBD.com, tak jestli byste mi prosím někdo neporadil, jak se tam mám orientovat? Děkujiiii.

na příspěvěk reagoval mm13

JOHNZI

JOHNZI (hodnocení, recenze)

Zdar. Prodám vstupenku na již vyprodaný koncert Hanse Zimmera příští týden. V případě zájmu a bližšího infa mě neváhejte kontaktovat. 

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

Dadel

Krom Petra Wajsara a Jeffa Beala se taky nechytám. Teda viděl jsem spoustu filmů, kam dělal hudbu Young, ale nic si nevybavuju.

Ale Jeff Beal je mistr znělek :-)

LittleMike

LittleMike (hodnocení, recenze)

HonzysKISS

To je :-) Také se těším, snad to vyjde. Ale budou tam i debaty, takže setkání určitě bude možné. Platit by se snad mělo jen za ty masterclass, ale zatím na tom webu více informací ohledně lístků není.

LittleMike

LittleMike (hodnocení, recenze)

V dubnu 2022 budete mít možnost v Praze vidět osobně skladatele filmové hudby a to nejen české popř. slovenské, ale i několik hollywoodských skladatelů. Jde o akci společnosti Soundsgate s názvem Composers Summit Prague 2022. Tato akce, která proběhne ve dnech 23.-26.4. 2022, bude zahrnovat workshopy, přednášky a debaty se skladateli a na závěr proběhne v úterý 26.4. 2022 koncert filmové hudby Hollywood Composers & PKF - Prague Philharmonia, vstupenky jsou již v prodeji. Program koncertu je rozhodně zajímavý a pokud bude možnost se setkat osobně s níže jmenovanými skladateli, bude to pro fanoušky filmové hudby skutečně zážitek!!! 

Mezi hosty akce budou takové osobnosti jako Jeff Beal či držitelka Grammy Nan Schwartz. Neméně zajímavá jsou i další jména, například Christopher Young, Conrad Pope, Elia Cmiral, Chris Egan, Christian Henson, Paul K Joyce nebo Nathaniel Méchaly. Česká a slovenská scéna bude zastoupena Petrem Wajsarem, Tomášem Živorem, Zuzanou Michlerovou, Matúšem Luhovým, Dominikem Svobodou a Jiřím Hradilem.

Více ohledně programu a dalších informací naleznete na webu akce.

na příspěvěk reagoval HonzysKISS

Uživatel LittleMike smazal svůj příspěvek.

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Dan9K , Dan9K

Tipuju něco českého, protože by to asi jinak bylo v těch článcích. Já ještě předtím, než jsi nahodil toho Němce, v tý hudbě slyšel smích. Jako bych to slyšel se smíchem a měl to někde uložené. 

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

tak hlavně, aby si to tady přečetl uživatel blondi, když jsme ten jeho dotaz vzali takhle super zodpovědně :-)

na příspěvěk reagoval Castrator

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

Castrator

no vidíš to, říkal jsem si, že je divný, že bych znal toho Němčoura, tohle dává větší smysl.

Prostě mi název té věci vyjel v soundhoundu (ale asi na desátý pokus, protože jak do toho v tom Kopytu mluvěj, tak to blbě poznává), vyjelo mi to Le reve, tak jsem hledal, odkud to je a vyjel mi ten Němec no :-)

 

Já taky netuším, odkud to znám. Mám ještě tu "blbou" schopnost, že když něco slyším před 15 lety jednou, tak si to pořád podvědomě pamatuju a když to slyším znova, tak to znám. Takže to mohlo být fakt kdykoliv a třeba i víckrát.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Jde o tohle a je tam i seznam, kdy byla píseň nahrána/použita. Ale já ji slyšel určitě jinde. Další info, i když podobné jako wiki. 

Možná to hráli v nějakém pořadu estrádního typu, nebo jako dokreslení nějaké scénky. 

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Dan9K

Tak nikolivěk.

 

Jde o původně španělskou píseň z 19. století!

https://www.youtube.com/watch?v=j1NRm5Po7k0

 

Als zweites Lied für eine Singleveröffentlichung wählte King eine spanische Gitarrenmelodie aus dem 19. Jahrhundert, die unter anderem als Romanza oder Romance Anónimobekannt ist. Populär wurde sie 1952 durch den französischen Film Verbotene Spiele. Unter dem Titel Le rêve erreichte die Single in den deutschsprachigen Ländern die Top 10, dessen von Bernhard Brink gesungene Version Liebe auf Zeit Platz 13 erreichte. 

Google překladač (němčina --> anglina):

As the second song for a single release, King chose a Spanish guitar melody from the 19th century, known among other things as Romanza or Romance Anónimo . It became popular in 1952 with the French film Forbidden Games . Under the title Le rêve , the single reached the top 10 in German-speaking countries, the version of Love sung by Bernhard Brink reaching number 13 on time .

Zdroj: https://de.wikipedia.org/wiki/Ricky_King

 

Takže to mohlo být použito v podstatě kdekoliv, v čemkoliv, protože to je melodie stará jako film sám. :-D

na příspěvěk reagoval Dan9K

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Dan9K

Jak jsi to našel? 

Mně to přišlo jako něco, co se hraje na plesech a v tanečních jako vata nebo hudba, než se zadají k tanci.

Ale už to bylo někdy někým použito, protože jsem to slyšel toho chlápka neznám. Asi to nezjistím, ale štve mě to.

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

tak jde o skladbu Le Reve od německého kytaristy Rickyho Kinga. Je to z roku 1976, ale týpek k tomu má novej klip jak z tv šlágr. https://www.youtube.com/watch?v=A_qWo-JYUNY

 

Já tam vidím možná lehkou spřízněnost s Morriconem, než tyhle klasiky, ale nejvíc z toho cítím zábavovou muziku někde v Karviný, kde odpočinkovým waltzem vydýchávají Sladké mámení :-)

na příspěvěk reagoval Castrator, Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Autorem by mohl být Jiří Chlumecký, dělal k filmu hudbu. Ale moc jsem toho od něj na netu nenašel.

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Dan9K

Já si taky myslím, že to znám. Ale vůbec nevím, kde jsem to slyšel. A štve mě to taky :-D

Jestli to je něco moderního, tak věřím tomu, že si autor "inspiraci" vzal minimálně z Adagia a Bacha, protože mě to bouchlo do ušisek hned. 

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

blondi , blondi

Možná to je něco přímo pro film, ale ze začátku mi to připomnělo Adagio for Strings, trošku Nokturna od Chopina a připomíná to hodně Bacha, konkrétně "Air" (jestli se to jmenuje i jinak netuším), jako když si někdo zahrál svou verzi. Poslechni spíš různé kytarové verze než originály. 

na příspěvěk reagoval Dan9K

blondi

blondi (hodnocení, recenze)

zdravim, pls trozku tazka otazka

film kopytem sem, kopytem tam 15 minuta presne, scena kde sa David Vavra hra na zapadneho nemca pred slapkou - v pozadi znie instrumentalna skladba, neviete pls niekto o aku skladbu sa jedna?

na příspěvěk reagoval Castrator

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

Reverse01

Ano, pokoru v hudbě, to chce pěstovat. Stejně si většina lidí myslí, že: "mám nejradši" = "je to to nejlepší".  Na to první má každý právo, na to druhé v podstatě nikdo právo nemá, ale i tak to dělá každý s dírou v zadku.

Reverse01

Reverse01 (hodnocení, recenze)

Lexonka97

Súhlasím, aj keď obľúbencov filmovej hudby mám viac, Zimmera dokážem počúvať celý deň. Interstellar (2014) má najlepšiu hudbu, pre istotu napíšem jednu z najlepších, aby som niekomu zbytočne nezlomil srdiečko. 

na příspěvěk reagoval Dan9K

Reklama

Reklama

Reklama