Reklama

Reklama

Diskuze - Bugz na ČSFD

Bugz na ČSFD

Pro urychlení Vašich požadavků:

 

Opravy v galeriích fotografií a videí rychleji vyřídíte v diskusi Popisy videí a galerií.

 

Často kladené dotazy:

 

Proč nemůžu hodnotit film, přestože jiní mohou?

Většinou to bývá způsobeno tím, že filmy lze hodnotit až po jejich oficiální premiéře (někdy dokonce až po oficiálním uvedení do českých nebo slovenských kin). Před premiérou mohou některé snímky hodnotit jen uživatelé, kteří mají vice než 200 hodnocení a mají zároveň právo komentovat.

 

Jak funguje odemykání hodnocení u filmů?

Podle informace od uživatele, který to má na starosti, se odemykání provádí ručně a kontrola se dělá různě, většinou ob den. Zároveň se přitom aktualizují i informace, obrázky atp. podle toho, co je k dispozici.

 

Jak funguje odemykání hodnocení u seriálů?
Hlavní profil seriálu se otevírá po odvysílání poslední epizody první série, respektive po odvysílání seriálu celého, pokud se další série neplánují. Když se vysílá následně druhá série, už je odemčeno hodnocení celého seriálu a první série.  Druhá a následně všechny další série jsou zamčené jako celek k hodnocení, dokud se neodvysílá poslední díl.

Někdy to, bohužel, není ovšem až tak jednoduché. Jednak tu máme starší seriály, které byly nahozeny jako celek, nejsou rozděleny na epizody a stále běží. Ty už se hodnotit jako celek mohou, dobrý příklad je domácí seriál Ulice (tam se asi konce jen tak nedočkáme :o). A jednak potom existují různé pauzy ve vysílání, které mohou odemčení možnosti hodnocení zkomplikovat. Velice moc děkuji freddymu, který se pokusil způsob, jak se seriály k hodnocení odemykají, vysvětlit:

V současnosti je nastavená praxe následující. U českých a slovenských seriálů jedna série = epizody odvysílané kontinuálně nebo s mírnou pauzou během hlavní sezóny, tedy v naprosté většině od srpna / září až do června, tedy do letní pauzy. V určitých případech se za jednu sezónu dá označit i zvlášť kontinuální podzimní vysílání a za další sezónu zvlášť kontinuální jarní vysílání, je-li mezi epizodami delší (několikaměsíční) pauza. Po odvysílání poslední epizody před letními prázdninami, respektive před delší plánovanou pauzou, se povoluje hodnocení celého seriálu. Jestliže vysílání seriálu pokračuje i po letních prázdninách, zakládá se profil pro novou sérii. V tomto případě se neřídíme číslováním stanic, ale pro větší přehlednost to na ČSFD dělíme do sérií.

Někdy je to ovšem, bohužel, tak komplikované, že příslušný admin musí podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí rozhodnout, zda seriál je možné otevřít pro hodnocení, nebo ještě ne. Myslím, že víc vyčerpávajím způsobem už na tuto otázku odpovědět nelze... :o)

 

Opravy stávajících zajímavostí - chyby / duplicity

Pokud chcete opravit chyby v zajímavostech, odstranit duplicitní zajímavosti, případně máte připomínku ke stylistické úpravě či gramatické správnosti té které zajímavosti můžete, kromě této diskuse, využít i formulář ke vkládání zajímavostí u příslušného díla / tvůrce. Odzkoušeno v praxi, prý to funguje :o)

 

Duplicitní profily

Když objevíte duplicitní profily, uvádějte nám, prosím, oba nalezené - ten správný, ideálně ho označte, a i ten duplicitní. Adminovi ušetříte spoustu práce s hledáním a rychleji se dočkáte splnění svého požadavku. Děkujeme :o)


PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
koba

koba (hodnocení, recenze)

Seffi

nechýba. Lost and Found: 2 část neexistuje. Prvý diel bol vydaný ako dvojdiel v dvojnásobnej dĺžke, nie ako dva samostatné diely.

Zlatohlávek

Zlatohlávek (hodnocení, recenze)

Marylu Poolman - který mislitel!!! Opravil jste pouze jednu chybu. Dvě závažné chyby jste tam nechal. A aby toho nebylo, ještě jste tam chybu přidal. Výkon hodný potlesku. Víc takových adminů.

na příspěvěk reagoval koba

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

MeGab

MeGab (hodnocení, recenze)

Originální název filmu Kerel je Кэрэл: Көстүбэт кэрэ – film je v jakutštině. Anglický pak Kerel: Invisible beauty. Film právě titulkuju. Časem proto doplním i obsah.

Uživatel MeGab smazal svůj příspěvek.

Uživatel Zlatohlávek smazal svůj příspěvek.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Zlatohlávek

Zlatohlávek (hodnocení, recenze)

Kroky k nápravě světa - jediný správný německý název je Weltverbesserungsmaßnahmen.

Chcete-li tam mít tvar Weltverbesserungsmassnahmen, musíte ho napsat velkými písmeny. -ss- místo -ß- lze použít pouze v tomto případě. Ale to těžko vysvětlím někomu, kdo němčinu neviděl ani z rychlíku.

Willy Kufalt

Willy Kufalt (hodnocení, recenze)

Poprosím u režiséra Jeana-Pierra Mockyho opravit rok narození na 1933.

Skutečnost je taková, že Mocky se (dle svých vlastních slov v knižních pamětích a dalších vyjádřeních) narodil 4. července 1933, záznamy o něm a jeho rodině v matrice byly však později zfalšovány pro možnost emigrace před válkou a do konce života zůstal s doklady a zápisy s chybným datem narození 4. července 1929...

viz. např. zde https://magazin.aktualne.cz/kultura/film/zemrel-francouzsky-reziser-mocky-bylo-mu-90-let/r~0e3e8b56ba0411e9b6a9ac1f6b220ee8/

.... ve skutečnosti zemřel ve věku 86 let (nikoliv 90...): https://www.teraz.sk/kultura/vo-veku-86-rokov-zomrel-francuzsky-rez/411744-clanok.html

Reklama

Reklama

Reklama