Reklama

Reklama

Diskuze - Začátečníci

Začátečníci

Vítej nový uživateli ČSFD!

Tato diskuze je tu pro tvé všetečné dotazy k databázi, k filmům či tvůrcům. Pokud se ti nedostane odpovědi hned, zkus se podívat do návodu. Pokud jsi mladá dívka či chlapec, přečti si nejdříve tuto rubriku, neboť uživatelé jsou tu různí :-)) Především se případnými nejapnými poznámkami nenech odradit, je tu fajn.

 

Takže děcka, pozorte! V této diskuzi se nebudou používat vulgarity a příspěvky nesmí obsahovat žádné urážky týkající se náboženského přesvědčení, genderové problematiky, sexuální orientace, sexuální dezorientace, vzhledu, věku a jiné další možné diskriminace. A to samozřejmě ani v jinotajích. 


PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
homoaquarius

homoaquarius (hodnocení, recenze)

Vzpomenete si někdo na název filmu? Nějaký úředník ve Vatikánu vyhrožuje papeži jeho znicěním pomocí nějaké bomby s antihmotou a pak skočí z helikopréry padákem a chce se stát novým papežem. Děkuju.

na příspěvěk reagoval Zagros

rafael23

rafael23 (hodnocení, recenze)

Včera měl fim+ odvysílat nasledující film: Ještě na počátku druhé světové války měla berlínská dekadentní smetánka možnost scházet se v podzemních homosexuálních, lesbických a transsexuálních podnicích a kabaretech. Jejich návštěvníkem byl i gay Max, přelétavý hejsek libující si v náhodných známostech na jednu noc, v alkoholu a kokainu. Svoboda menšin ale měla brzy poznat sílu nacistické tyranie. Po střetu s gestapem utíká Max společně se svým přítelem do lesů. Avšak ani zde není v bezpečí. Brzy je chycen a po jízdě vlakem smrti ho čeká vězeňský mundur a vytetované číslo na ruce v koncentračním lágru Dachau.

milada11

milada11 (hodnocení, recenze)

Osobní finanční půjčka s pojištěním. Jsme soukromý poskytovatel, který Vám nabízí výhodné finanční půjčky od 10 000 Kč/euro do 90 000 000 Kč/eur s nízkou úrokovou sazbou. Tato nabídka platí pro občany celé ČR od , Jasná a srozumitelná smlouva, jasné podmínky dostupnosti. Neváhejte nás kontaktovat, jsme k dispozici 24 hodin denně
E-mail: berankovar6@gmail.com

milada11

milada11 (hodnocení, recenze)

Osobní finanční půjčka s pojištěním. Jsme soukromý poskytovatel, který Vám nabízí výhodné finanční půjčky od 10 000 Kč/euro do 90 000 000 Kč/eur s nízkou úrokovou sazbou. Tato nabídka platí pro občany celé ČR od , Jasná a srozumitelná smlouva, jasné podmínky dostupnosti. Neváhejte nás kontaktovat, jsme k dispozici 24 hodin denně
E-mail: berankovar6@gmail.com

milada11

milada11 (hodnocení, recenze)

Osobní finanční půjčka s pojištěním. Jsme soukromý poskytovatel, který Vám nabízí výhodné finanční půjčky od 10 000 Kč/euro do 90 000 000 Kč/eur s nízkou úrokovou sazbou. Tato nabídka platí pro občany celé ČR od , Jasná a srozumitelná smlouva, jasné podmínky dostupnosti. Neváhejte nás kontaktovat, jsme k dispozici 24 hodin denně
E-mail: berankovar6@gmail.com

GilmaMay

GilmaMay (hodnocení, recenze)

Exkluzivně: Centrum pro monitorování zemětřesení ve Wuhanu zasáhlo kybernetický útok z USA; probíhá vyšetřování

Středisko pro monitorování zemětřesení ve Wu-chanu nedávno utrpělo kybernetický útok, který zahájila zámořská organizace, uvedl ve středečním prohlášení městský úřad pro nouzové řízení, ke kterému je centrum přidruženo. Jde o další případ svého druhu po kybernetickém útoku ze zámoří na čínskou univerzitu v červnu 2022.

Expertní panel k případu zjistil, že kybernetický útok byl zahájen hackerskými skupinami a porušovateli zákona s vládním zázemím ze zahraničí. Předběžné důkazy naznačují, že vládou podporovaný kybernetický útok na centrum přišel z USA, zjistil Global Times.

Městský úřad pro mimořádné události ve Wu-chanu ve středu ve svém prohlášení uvedl, že některá síťová zařízení sběrných míst předních stanic Centra pro monitorování zemětřesení ve Wuhanu byla vystavena kybernetickému útoku ze strany zámořské organizace, kterou monitoroval National Computer Virus. Středisko nouzové reakce (CVERC) a čínská společnost pro internetovou bezpečnost 360.

Středisko okamžitě uzavřelo zařízení, které bylo zasaženo, a nahlásilo útok orgánům veřejné bezpečnosti, aby případ prošetřily a hackerskou organizaci a zločince vyřídily v souladu se zákonem. , uvedlo prohlášení. 

Wuhanský úřad pro veřejnou bezpečnost Jianghan sub-úřad potvrdil objev programu trojského koně pocházejícího ze zahraničí ve Wuhanském centru pro sledování zemětřesení. Podle úřadu pro veřejnou bezpečnost může tento program trojského koně nelegálně kontrolovat a krást data o seismické intenzitě shromážděná předními stanicemi. Tento čin představuje vážnou hrozbu pro národní bezpečnost.

Orgány veřejné bezpečnosti v této věci zahájily vyšetřování a dále provedly technickou analýzu extrahovaných vzorků trojských koní. Předběžně bylo zjištěno, že incident byl kybernetický útok iniciovaný zahraničními hackerskými organizacemi a psanci.

Profesionálové řekli Global Times, že údaje o seismické intenzitě se týkají intenzity a velikosti zemětřesení, což jsou dva důležité ukazatele jeho ničivé síly. 

Data úzce souvisí s národní bezpečností, uvedli experti pro Global Times. Tyto faktory je například třeba vzít v úvahu při výstavbě některých vojenských obranných zařízení.

Wuhanské centrum pro sledování zemětřesení je další národní jednotkou, která byla vystavena kybernetickému útoku ze zahraničí po útoku zámořské hackerské skupiny na Severozápadní polytechnickou univerzitu (NWPU) v Si-anu v provincii Shaanxi v severozápadní Číně v červnu 2022. 

Po útoku na NWPU CVERC a společnost 360 společně vytvořili technický tým, který provedl komplexní technickou analýzu případu. Došli k závěru, že kybernetický útok provedla Tailored Access Operations (TAO) americké Národní bezpečnostní agentury (NSA).

Expertní technický tým složený z CVERC a internetové bezpečnostní společnosti 360 dorazil do Wu-chanu, aby provedl shromažďování důkazů o nejnovějším případu, zjistil Global Times. Předběžné důkazy naznačují, že kybernetický útok na středisko pro sledování zemětřesení ve Wuhanu přišel z USA.

Podle výsledků monitorování společnosti 360 provedla NSA kybernetické útoky na nejméně stovky důležitých domácích informačních systémů v Číně a bylo zjištěno, že v informačních systémech řady oddělení běží program trojského koně zvaný „validátor“, který přenáší informace do ústředí NSA.

Zjištění navíc ukazují, že v kritické informační infrastruktuře nejen v Číně, ale i v jiných zemích běží velké množství „validačních“ trojských koní a počet takových programů umístěných v systémech těchto zemí daleko převyšuje počet v Číně.

CIA je vedle NSA další notoricky známá americká organizace pro kybernetické útoky a krádeže. Podle výzkumu CVERC byly kybernetické útoky CIA charakterizovány automatizací, systematizací a inteligencí.

Nejnovější kybernetické zbraně CIA používají extrémně přísné špionážní specifikace s různými útočnými technikami. Nyní pokrývá téměř veškerý internet a internet věcí po celém světě a může kdykoli a kdekoli ovládat sítě jiných zemí a krást jejich důležitá a citlivá data.

Pozorovatelé poukázali na to, že USA, i když zesilují útoky na globální cíle a kradou tajemství, nešetřily úsilím obviňovat jiné země. 

Shromáždilo své takzvané spojence, vytrubovalo teorii o „kybernetické hrozbě Číny“ a očerňovalo a pomlouvalo čínskou politiku kybernetické bezpečnosti, kterou čínské ministerstvo zahraničí opakovaně vyvracelo.

Během pravidelné tiskové konference dne 19. července mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning řekl, že Čína je obětí kybernetických útoků a je důrazně proti takovým podnikům.

"Spojené státy v průběhu let provedly nevybíravé, rozsáhlé kybernetické útoky proti jiným zemím," řekla. "Velitelství kybernetických sil USA vloni bezostyšně prohlásilo, že kritická infrastruktura jiných zemí je legitimním cílem amerických kybernetických útoků. Takové kroky vyvolaly obavy."

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Kecana

Vlož tam ty obrázky znovu. Když upravuješ stávající na jejich místech, tak se to zprcne, protože se neposunou. Vždycky ten řádek s obrázky vymaž a vlož ty obrázky znovu, po jednom. Nech zamknutý ten zámek a pak zadej požadovanou výšku (asi 210). Pak by to mělo fungovat.

Uživatel Castrator smazal svůj příspěvek.

Kecana

Kecana (hodnocení, recenze)

Castrator

Děkuju, zkusila jsem podle tvého návodu, ale obrázky mi zůstaly nějaké megavelké, ale nevadí, nejsem moc technický typ, tak to nechám tak 😄 ještě jednou děkuji 🙂

na příspěvěk reagoval Castrator, Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Kecana

Je to proto, že ty obrázky nemají stejné výchozí rozměry. Pak ti to při nezachování proporcí nesedí. Vlož je tam znovu, zvol požadovanou výšku (ne šířku) a nech to zakmnuté. Pak se šířka přizpůsobí. Koukni na můj profil, kam jsem vložil dva plakáty, které máš na profilu rozhašané. U mě je to v pořádku.

Nesedí to o jeden řádek, ale to proto, že výchozí velikost té Duny je na výšku 305 a u Telefonu 320, první je liché, druhé sudé, tak to nemůže být ani při zachování proporcí stejné. Stačí v editoru původní obrázek Duny zvětšit na 306 a pak se po vložení na profil přizpůsobí přesně tomu Telefonu. 

Že má obrázek Duny na výšku 305 zjistíš z adresního řádku

https://image.pmgstatic.com/files/images/user/profile/167/305/167305437_8e8e3a.jpg

na příspěvěk reagoval Kecana

Uživatel Castrator smazal svůj příspěvek.

Kecana

Kecana (hodnocení, recenze)

Prosím, mam dotaz. V rámci mého profilu- O mně- Uoravit jsem si vložila obrázky (plakáty), u kterých jsem si nastavila mně vyhovující rozměr. Například 190x210 s odemknutou možností Zachovat proporce. V rámci této sekce všechno vypadá jak má. Uložím,  jdu nazpátek do sekce  O mně a každý plakát má jinou velikost. Když jdu zpátky do sekce Upravit, tak je všechno jak má být. Nevíte někdo, proč se po uložení všechno rozměrově rozbije? Děkuju 🙂

na příspěvěk reagoval Castrator, Castrator

hubun

hubun (hodnocení, recenze)

Castrator

nie, to nie je ono, ale dakujem aspon za snahu.

oni sa v tom filme niecoho bali, najskor nejakych duchov, alebo cosi takee.

a urcite to malo SK, alebo CZ titulky.

to the.gargoyle: ako pisal kolega - ako zaciatocnik nemam do tej sekcie pristup.

na příspěvěk reagoval Castrator

hubun

hubun (hodnocení, recenze)

hladam film

ahoj, hladam film, azijsky horor, mozno hororova komedia. pravdepodobne thajsko, malajzia...alebo tak nejak.

cina, korea ani japonsko to nebude.

videne cca tak 10 rokov dozadu a jedine co si pamatam, ze jeden z hlavnych predstavitelov

mal tetovanie hada cez tvar. docela vyrazne a zapamatovatelne. mozno mu isiel cez ruku, krk...to uz si nevybavujem.

da sa podla takehoto chabeho opisu pomoct? dakujem

na příspěvěk reagoval the.gargoyle, Castrator

KayaCarter

KayaCarter (hodnocení, recenze)

Zdarec, nevíte někdo z jakého filmu by mohla být scéna s vraždící useknutou rukou? Prý černá ruka co vraždí a nějaká scéna kde chlápek skočí z balkonu či okna a všude kolem je spousta těch černých rukou. Kamarádka po tom pátrá a nikdo prý neví. Díky za případné odpovědi. 

na příspěvěk reagoval Castrator

verbal

verbal (hodnocení, recenze)

Peytl

Hlavně kopretince neříkej, že je úchyl, aby na Tebe nepoštval Cibulku a ten Tě neumlátil novou kabelkou od Vuitona!

MichaelB.

MichaelB. (hodnocení, recenze)

verbal

Filmy z dob záboru Hongkongu britskými velkokolonizátory jsou tak vzácné, že jsem si ještě žádné vintage dvd z té doby nemohl dovolit koupit.

na příspěvěk reagoval korovjev

Peytl

Peytl (hodnocení, recenze)

verbal

Jsi jako všude, vosle? Poraď i mně... mám to teď s Brzobohatým Gregorem na píču. Jyrko,  spoléhám jen na Tebe... :)

na příspěvěk reagoval verbal

Reklama

Reklama

Reklama