Reklama

Reklama

Diskuze - ČSFD 2021

ČSFD 2021

Diskuze výhradně pro hlášení nefunkčností a podnětů k new.CSFD.cz / new.CSFD.sk. Chyby a návrhy piš prosím stručně, jasně a srozumitelně. Děkujeme!

Updaty:
> Přepínání dark-mode / light-mode již máme trvale umístěné v patičce webu.

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Stegman

Nemůže to být kvůli nějakým zakonům? V lednu začalo platit něco nového, kvůli čemu uložto "upravilo" vyhedávání, může těch novinek pro weby být víc a proto si mohou zobrazovat úplné profily jen přihlášení. Něco jako ochrana os. údajů, akorát tady je to je ochrana údajů, které o sobě sdělil uživatel a jsou k dispozici jen ostatním uživatelům, nikomu zvenčí.

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

SonGokussj

Kdybych si nepřečetl tvůj komentář, tak vůbec nevím, že jsem něco takového navrhl. :-) 

Ono je možné, že tu něco takového nebude proto, že by pak bylo možné dojít k tomu, jakým způsobem se počítají procenta, což může může být POMOvo tajemství. Teď to jde samozřejmě taky, když si můžeme ty hvězdy spočítat, ale museli bychom to dělat přes čárky a to je pro vzorek třeba 500 filmů s minimálně tisícovkou hodnocení, abychom měli ten výpočet co nejpřesnější, moc náročné. Nemluvě o filmech s několika tisíci hodnoceními. 

MartyMcFly0

MartyMcFly0 (hodnocení, recenze)

Bylo by super, kdyby šlo zapnout upozorňování na pokračující filmy a seriály. Fungovalo by to nějak takhle: podívám se a ohodnotím první dva filmy navazující na sebe (např. Fantastická zvířata 1 a 2) a po 4 letech vznikne další díl - a na tyhle další bych chtěl dostávat upozornění. Podobně by to šlo udělat se sériemi seriálů.

na příspěvěk reagoval Likan7

Mazna

Mazna (hodnocení, recenze)

Ahoj,

neuvažuje se o funkci, která by mě při projíždění mých ohodnocených filmů upozornila na mou poznámku? Něco jako poznámka ve filmotéce. Ideálně, aby šla zvolit viditelnost pro ostatní.

Real Tom Hardy

Real Tom Hardy (hodnocení, recenze)

Neviem, ako to dokázať, ale mám pocit, že sekcia Přítomní je bugnutá a nezobrazuje to, čo užívateľ reálne robí :D

na příspěvěk reagoval majo25

Stegman

Stegman (hodnocení, recenze)

Pokud to není zavedeno jen omylem (v rámci nějakých hrátek vývojářů), tak teda taky nechápu jaký přínos že by to mělo mít. Nejsem ale moc aktivní na všemožných fórech, tak jestli to někdo odněkud znáte, podělte se o své zkušenosti, prosím. Zatím to na mě dělá dojem poněkud násilného pokusu dovést pasivní návštěvníky k založení vlastních profilů...
V sekci návod k použití tu změnu ještě nemají plně podchycenou: V odstavci "Proč se registrovat na ČSFD?" se píše "Jako pasivní návštěvník si můžeš (...) číst profily registrovaných uživatelů."

na příspěvěk reagoval Ramanam, Castrator

Uživatel Stegman smazal svůj příspěvek.

Ramanam

Ramanam (hodnocení, recenze)

Omnibus

Chtěl jsem to sem včera napsat, ale zapomněl jsem. Bral bych možnost, jestli je, nevšiml jsem si, abych si to mohl nastavit. Moc nechápu smysl tohoto super vylepšení.

Omnibus

Omnibus (hodnocení, recenze)

Pozor, novinka! Naše uživatelské profily, tedy záložka "O mně", už se nezobrazují veřejnosti (přeloženo - nikomu neregistrovanému na ČSFD, de facto tedy 99% populace), což zjistíte po svém odhlášení a mrknutí na libovolný profil. To bylo včera zavedeno proč?

na příspěvěk reagoval Ramanam, Stegman

Ivo

Ivo (hodnocení, recenze)

movemat

Ano, bylo to před dlouhým časem v seznamu slíbených novinek. A je opravdu divné, že tak základní věc (jako třeba na imdb) tady není. Řadit komentáře podle "top uživatelů" je dost málo relevantní. Člověk by si rád přečetl komentáře, které se nejvíc líbily a ne podle nějakých nepodstatných lampasů. V rámci podobné databáze je to opravdu dost elementární věc.

MartyMcFly0

MartyMcFly0 (hodnocení, recenze)

Šlo by přidat možnost přidat do "Chci vidět" i konkrétní tagy nebo ještě lépe konkrétní naklikaná kombinace v podrobném vyhledávání?

majo25

majo25 (hodnocení, recenze)

movemat

Nesľuboval. Síce sa na chvíľu objavilo v hlavičke diskusie, že sa o niečom takom uvažuje, ale potom sa to zmazalo, čo asi znamená, že sa to nezavedie, čomu som osobne rád.

Ivo

Ivo (hodnocení, recenze)

Radiq

Jednodušší koupat se v penězích za reklamy (zdravím svůj milý AdBlock :)  než něco dělat? 

Radiq

Radiq (hodnocení, recenze)

Kdyby někdo dokázal shrnout, co všechno se za poslední rok změnilo, bylo by toho strašně, ale strašně málo...

na příspěvěk reagoval Ivo

Ivo

Ivo (hodnocení, recenze)

Vypadá že x krát slíbené lajkování recenzí bude tak v roce 3076 ? :)  A přítom je to relativně jednoduchá věc udělat ...

na příspěvěk reagoval griph, movemat

Ramanam

Stalo se mi poslední dobou párkráte, že když ohodnotím jako desátý a odešlu, tak se ihned neaktualizuje procento z ničeho na něco. Ukáže se mi jen panýlek, jestli znovu odeslat požadavek a až potom se to změní. Asi zbytečné, ne? Znovu klikat, aktualizovat stránku. Dříve to šlo ihned. Ohodnotím a je to tam.

Uživatel griph smazal svůj příspěvek.

ash99

ash99 (hodnocení, recenze)

Je mozne prosim nejak zmenit radenie profesii u tvurce?

Napr. https://www.csfd.cz/tvurce/31998-nikolaus-geyrhalter/ po otvoreni mi radi profesie Producent, Kameraman, Reziser, Scenarista.. osobne by som privital keby si viem zmenit radenie tvurce ako Reziser, Scenarista a potom vsetko ostatne.. kedze po otvoreni profilu musim rolovat az na rezijne zaznamy a pre mna je Geyhalter zaujimavy ako reziser, to ze produkoval nejake ine filmy ma nezaujima a tudiz je to pre mna zbytocne straveny cas rolovanim az do Režijnej kolonky... 

Ak takato moznost personalizacie radenia profesii nie je na CSFD, rad by som ju v buducnu uvital, podobne ako je priorita radenia nazvov filmov. 

Dakujem!

na příspěvěk reagoval griph

majo25

majo25 (hodnocení, recenze)

S tými notifikáciami k téme seriálov mi napadlo, že by bolo fajn, aby mi prišla notifikácia typu "Vami sledovaný seriál/Vami ohodnotený seriál/Seriál vo vašej filmotéke bol práve rozdelený na epizódy/série". Ale samozrejme, šuflíček 'toho sa nedočkáme' to istí.

SonGokussj

SonGokussj (hodnocení, recenze)

Radiq

Máš pravdu v bodu 1, stejně se toho nedočkáme :-D S tou notifikací, že mi bylo hodnocení přesunuto bych velmi souhlasil. Zas tak často se to neděje a člověk by měl alespoň přehled. A jak říkáš - netýká se to komentářů, jen hodnocení. Komentáře nechat :-) 

Radiq

Radiq (hodnocení, recenze)

SonGokussj , Ramanam , Likan7

No a toto třeba pro mě není vhodné řešení. Nikdy nehodnotím seriály po sériích, ale mám 1 komentář v rootu seriálu ke všem sériím. Ani bych od sebe nečekal, že bych měl svůj komentář hledat zahrabaný někde mezi jednotlivými sériemi.

Kdyby bylo na mě vymyslet jiné řešení, tak jednoduše každý seriál by vždy byl vytvářen s minimálně jednou sérií - ale zas nevím, jestli třeba neexistují nějaké výjimky, které si na série nehrajou. Jenom si vzpomenu na stupidnost typu Ulice a nevím, jestli se to vůbec nějak dělí. V tomhle případě spíš nemá cenu, aby se to na série vůbec dělilo, protože kdo by se s tím sral...

Jako chápu váš důvod, proč to chcete, ale za prvé: stejně se toho nedočkáte. Za druhé: když už by to udělali, asi bych po nich chtěl moc, aby třeba přišla notifikace typu "váš komentář jsme přesunuli do komentáře 1. série". Za třetí: vím, že podle šedých hvězd v rootu seriálu poznám, že je 1. série ohodnocená a tím pádem by mě třeba i trklo, že komentář budu asi mít tam, takže bych s tím i dokázal žít.

A nakonec za čtvrté: když si teď znovu čtu vaše návrhy, tak mi došlo, že mluvíte jen o hodnocení a s tím vlastně můžu souhlasit. Co se týká komentáře (nebo toho modernějšího názvu "recenze"), viz výše. Ten bych prostě nechal tam, kde je. V rootu seriálu.

na příspěvěk reagoval SonGokussj

desEsseintes

desEsseintes (hodnocení, recenze)

Nevím, zda jsem na správné diskuzi, ale co, přinejhorším se můj dotaz smaže. Všiml jsem si, že se na profilu filmů neobjevují odkazy na Netflix (samozřejmě, pokud daný film distribuují). Třeba dnes jsem si do Chci vidět přidal film Ježíšek je neřád, večer mi vyskočilo oznámení, že odedneška je v nabídce, ale v profilu filmu žádný odkaz (dostanu se k tomu přes odkaz v Chci vidět, ale jde o to, že bych rád věděl, jestli tu je ta možnost zajít si na Netflix), tak jak je to třeba u filmů, které nabízí HBO Max nebo Disney +. Čím to může být? Může být chyba na mé straně přijímače? Nebo tu jde o autorská práva?   

SonGokussj

Ramanam

Souhlas. 

Prosím moderátory, aby si tohoto všimli a někam si zapsali. Je to častěji a častěji se dějící věc... tohle by potěšilo :) 

Ramanam

SonGokussj

Můj návrh by byl, aby když člověk ohodnotí seriál, který se pak rozpadne na více sérií, tak se hodnocení přesune na tu první sérii, co člověk viděl.

Tak jsem to myslel. Možná jsem to špatně vysvětlil. ;)

na příspěvěk reagoval Likan7, SonGokussj, Radiq

SonGokussj

Ramanam

Já bych měl protinávrh.

Když vznikne seriál, kde se neví, jestli v budoucnu bude mít druhou sérii, je tu jen jako "seriál".

Ale za rok se třeba přidá druhá, třetí série a to, co jsem ohodnotil, zůstane rodič všech sérií. Ne ta první série.

Můj návrh by byl, aby když člověk ohodnotí seriál, který se pak rozpadne na více sérií, tak se hodnocení přesune na tu první sérii, co člověk viděl.

na příspěvěk reagoval Ramanam, Radiq

Likan7

Likan7 (hodnocení, recenze)

Ramanam

Je venku jen jedna série. Ohodnoť podle šedých *. Když za 2 roky vyjde druhá a ty jí uvidíš, ohodnoť jí podle šedých *. U hlavního profilu smaž hodnocení, vyjede ti šedé průměrné a podle něho změň celkové. Mě teda tohle vyhovuje. Naopak, bych to neměnil :D

Ramanam

Likan7

Ano, musím to poté doplnit ručně (třeba po dvou letech). Pokud je venku jen jedna série, hodnotím díly i celek, což je v tomto případě výsledné hodnocení, protože hodnotit první sérii zvláště mohu, až když je venku druhá. Jen, že by ta automatika měla pracovat jinak. Minulé výsledné hodnocení v červené přiřadit k první sérii a šedé dát jako celkové, sečteno z první série. Což je logické, když jsem druhou třeba vůbec neviděl. Vše se dá poté doopravit ručně, ale jen, že to má být jinak.

na příspěvěk reagoval Likan7

Likan7

Likan7 (hodnocení, recenze)

Ramanam

První série ti zčervená, když jí ohodnotíš ručně. Takhle si jí vždycky začervením, ať vím, že jsem jí viděl celou. Podívám se na šedý hvězdy a podle toho to dám natvrdo na červený.

na příspěvěk reagoval Ramanam

Ramanam

Návrh na změnu:

Když ohodnotím seriál, který má např. pět dílů a za rok vznikne dalších pět v druhé sérii, tak první sérii mám v šedé barvě hvězd (ohodnoceno průměrem) a hodnocení celkové je červené, což je špatně. První sérii jsem přeci viděl, tak ta má být v červené, ale výsledná se může změnit, dle druhé a možné další a další série, proto by měla být brána z průměru, ne naopak. Nemá to logiku.

na příspěvěk reagoval Likan7, SonGokussj

Reklama

Reklama

Reklama