Reklama

Reklama

Diskuze - ČSFD 2021

ČSFD 2021

Diskuze výhradně pro hlášení nefunkčností a podnětů k new.CSFD.cz / new.CSFD.sk (nikoliv pro tlachání o jejich smyslu nebo nesmyslu - "tlachači" budou banováni, protože jejich příspěvky znepřehledňují procházení podnětných příspěvků).
Chyby a návrhy piš prosím stručně, jasně a srozumitelně. Děkujeme!

Testujeme dark-mode: https://www.csfd.cz/?enable-dark-mode
Prepnuti zpet na light-mode: https://www.csfd.cz/?disable-dark-mode

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Real Tom Hardy

Real Tom Hardy (hodnocení, recenze)

Neviem, či sa to deje len u mňa, no možno dva týždne zhruba mi už nevyhadzuje tú chybovú hlášku, ak je v komentári viac ako 10% tučného písma.

Ak je viac ako 10%, tak pri pridávaní nového ho nepridá, pri editovaní starého neuloží zmeny.

na příspěvěk reagoval Castrator

MikeCool

MikeCool (hodnocení, recenze)

Hodím to sem ještě jednou, POMO mi svým komentářem zazdil reakce :-D

Já bych uvítal možnost filtrovat v "Chci vidět" různé formy internetových televizí (VOD). Wish list (Chci vidět) se mi v nové verzi líbí více, hlavně co se týče přehlednosti (aspoň tedy pro mně).

Jen je škoda, že tu mám asi 80 upozornění, že film je k dispozici, v rámci VOD, na iTunes a Google Play, kde polovina filmů je označená pouze "ke koupi za tolik a tolik času" nebo, že film není ani s CZ titulkama. Minimálně bych uvítal - když už nic jiného - to, aby se iTunes a Google Play vyřadilo z VOD, v rámci "Chci vidět" a přesunout je do zaškrtávací kolonky "Ke koupi na iTunes, Google Play".

Snad to dává smysl, když tak se pokusím vysvětlit jinak :-D

griph

griph (hodnocení, recenze)

Jak je to vlastně se zbylými návrhy, když se hlavička diskuze změnila? Třeba lajky stále nevidím a v hlavičce už nejsou, díky za jakékoliv info. :) 

na příspěvěk reagoval Real Tom Hardy

Real Tom Hardy

Real Tom Hardy (hodnocení, recenze)

Len pár zbytočných poznámok:

1) Dokedy bude pri VOD svietiť "NEW"? Už je to tam isto dlhšie ako polrok.

2) Prečo sa vlastne filmy v profiloch tvorcov nezobrazujú podľa dátumu kino premiéry, ale abecedne?

3) Dark Mode je fajn, má potenciál, určite sa pridávam k miestnym ohlasom trochu zjemniť kontrast medzi farbami, inak ďakujem :D

K nemu len dva návrhy:

3.1) Tučné písmo by mohlo mať výraznejšiu, svetlejšiu farbu, prakticky ho nie je ani vidieť.

3.2) Filmy, ktoré majú pod 10 hodnotení, by mohli do tej "kocky" dostať inú ako čiernu farbu, potom to skôr vyznieva, že tam niečo "chýba" a nie, že je tam čierna farba :D

V Light Mode to je v pohode, viď screen: https://imgur.com/a/qqU6dpn

griph

griph (hodnocení, recenze)

Souhlas darkmode udělat trochu světlejší a pohrát si s červenou. :) 

SonGokussj

SonGokussj (hodnocení, recenze)

Návrh - API

Párkrát diskutované a párkrát odmítnuté. Ale mám nový poznatek, jak by to mohlo fungovat.

Co takhle dát lidem do profilu API klíč

- pro používání by byla tedy třeba registrace a např. jen lidi, co mohou psát komentáře, popř. by udělali ještě nějakou challenge (to sníží počet lidí na minimum a odstraní náhodné)

- klíč by mohl být periodicky měněn, aby se jen tak nepředával/nepůjčoval

- měl by omezení, řekněme 10-50 použití denně. Aby to nezatěžovalo DB a člověk si opravdu rozmyslel, na co to použije.

Opodstatnění:

- V tuto chvíli existující chrome/firefox extensiony a python/npm skripty čerpající data z csfd tak, že otevřou na pozadí url a scrapnou informace, pak přejdou na další... Místo toho, aby přistoupili jednou, tak přistoupí třeba 100x, když stahují data o filmech, hodnocení, žánry, ...

- To vše má za následek, že je čsfd vytěžováno více, než kdyby existovaly omezené API cally, které jen vrátí JSON s daty, které si už uživatel přebere, jak potřebuje.

- Umožnilo by to vývoj rozšíření, které lidem umožní CSFD používat s větší oblibou, a tudíž i adekvátně zvednou návštěvnost - více peněz

Radiq

Radiq (hodnocení, recenze)

POMO

Je to jakési až moc dark. Chtělo by to jít spíš do šeda, než tak moc černit. Pak je to moc velký kontrast s ostatními barvami. Myslím, že #1E1E1E bohatě stačí.

#252526 jako secondary tmavá

#3C3C3C pro text fields

Nebo tak nějak...

Uživatel Likan7 smazal svůj příspěvek.

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Santa.Claus

To tam bylo už předtím a za ty tlachy na posledních dvou stranách nikdo ban nedostal. POMO upozorňuje na novinku - "dark mode".

Santa.Claus

Santa.Claus (hodnocení, recenze)

POMO

K aktuální hlavičce diskuze: Skutečně "přátelský a demokratický" přístup majitele. Ta forma se mi nelíbí (tlachání, bany)! :-(((

na příspěvěk reagoval Castrator, Likan7

Dale

Dale (hodnocení, recenze)

Súhlasím, že by to chcelo skôr tmavosivú miesto tejto čiernočiernej, toto je príliš dark aj na Dartha Vadera. :-) Niečo také ako je hore pole Diskuze - ČSFD 2021. Teraz tu máme dva extrémy. Bolo by fajn tú bielu trochu zosiviť a čiernu tiež zosiviť a bude to super.

prkalil

prkalil (hodnocení, recenze)

Mám prý se přidat - tak já souhlasím taky se zdekolegy, že ta červená opravdu zbytečně zvyšuje krevní tlak a tep a je špatně čitelná. Můj návrh na jemnější barevné valéry v podzimních tónech prej neprojde, ale co třeba místo černočerný černě šeď? Což sice s tou opravdu příšernou červenou zas tak moc nesouvisí, ale zkusila bych ubrat červeň a zesvětlit černou. Samozřejmě přiměřeně. :)

Castrator

POMO

A ještě něco: To blikání u komentářů je fajn, ale je to moc výrazné. Musím čekat, až to přestane blikat, abych si mohl komentář přečíst. Raději bych, aby byl komentář celou dobu zvýrazněný - neblikal, a to podbarvení bylo decentnější. 

Castrator

SonGokussj

Tam se mi líbí jak ta tmavá, tak ta červená, to by pro mě bylo ideální. 

A taky bych pro ten dark mode měl raději trošku tmavší pole, do kterého se píše text, takhle to je taky pro oči ne úplně příjemné. 

Ale jinak skvělý, díky!

Castrator

Ještě by to chtělo něco mezi, ale nechci hledat hnidy za každou cenu, dva vzhledy jsou lepší než jen jeden. A ten tmavý je pro mě rozhodně lepší, u toho bych já určitě zůstal. 

Jenom návrh, který asi bude těžko uskutečnitelný, ale zkusím to: Trošku ten tmavý mód kontrastuje s hlavní lištou. Kdyby se dala ta červená trošku ztlumit, udělat ji méně výraznou, bylo by to pro oči příjemnější.

SonGokussj

SonGokussj (hodnocení, recenze)

POMO

Vítej v diskuzi :-)
První dojem z dark-mode - extrémně trhá oči. Důvod, proč na twitteru nedávám ten zcela temný mód, ale ten střední. Chce to vychytat, ať to není tak kontrastní. Možná šedější pozadí, příklad 1. screenshot zde.

Nyní šedé panely nejdou v darkmode vůbec vidět, takže stránká ztrácí strukturu.

Jinak super, že se snažíte :-)

MikeCool

MikeCool (hodnocení, recenze)

Já bych uvítal možnost filtrovat v "Chci vidět" různé formy internetových televizí (VOD). Wish list (Chci vidět) se mi v nové verzi líbí více, hlavně co se týče přehlednosti (aspoň tedy pro mně).

Jen je škoda, že tu mám asi 80 upozornění, že film je k dispozici, v rámci VOD, na iTunes a Google Play, kde polovina filmů je označená pouze "ke koupi za tolik a tolik času" nebo, že film není ani s CZ titulkama. Minimálně bych uvítal - když už nic jiného - to, aby se iTunes a Google Play vyřadilo z VOD, v rámci "Chci vidět" a přesunout je do zaškrtávací kolonky "Ke koupi na iTunes, Google Play".

Snad to dává smysl, když tak se pokusím vysvětlit jinak :-D

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

Dale

Je možné, že se to ještě změnilo. Nejdřív to bylo tak, že se to sčítalo, takže kdo měl animovaný, měl i rodinný, protože jdou většinou ruku v ruce. Což nebylo úplně ideální. A ideální to nebude asi nikdy. Dělit kvůli tomu animovaný žánr samozřejmě nejde. Jediné, co měnit jde, je pořadí žánrů u jednotlivých filmů. Tam mají animovaný, krátkometrážní a dokumentární trochu nevýhodu, že jsou z podstaty většinou na prvních místech.

Dale

berg.12

Určite počíta len prvý žáner, mám to odskúšané. Mal som dva žánre narovnako na 4. a 5. mieste. Pozrel som film, ktorý mal na 1. mieste žáner, ktorý som mal v tabuľke ako piaty a vďaka tomu sa dostal na štvrté miesto v mojej tabuľke. Potom som pozrel tri filmy, ktoré mali na 2. mieste ten žáner, ktorý sa mi prepadol na piate miesto a stále ostal piaty, takže zjavne žáner na 2.-x. mieste neberie do úvahy. Inak by moja tabuľka vyzerala úplne inak a mal by som na popredných miestach žánre, ktoré v tabuľke vôbec nemám. Dokonca som si dal tú námahu a prepočítaval som všetky svoje hodnotenia a značil si, koľko krát je ktorý žáner uvedený na 1. mieste a len to potvrdilo túto moju teóriu.

na příspěvěk reagoval berg.12

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

Doomcourier

Jak přesně to funguje nevím, ale určitě to není jen první žánr, ani pouhá suma všech. Zkušební varianta tabulky vypadala jinak. Tahle už sedí mnohem lépe.

na příspěvěk reagoval Dale

ModryPlamen

ModryPlamen (hodnocení, recenze)

Tak problém s otázkou "Prajete si zostať na českej/slovenskej verzií" vyriešený, už tam ponúka odpoveď "Zostať na slovenskej a už viac nezobrazovať". Len treba byť mimo inkognito mód. 

Dale

Doomcourier

Presne tak. Je nezmysel počítať len prvý uvedený žáner a ostatné nebrať vôbec do úvahy. Už tu ohľadom toho padlo veľa návrhov aj s navrhovanými vzorcami počítania. Rátať sa musí každý žáner, len to odstupňovať, aby mal najväčšiu váhu ten prvý, druhý o niečo menšiu, tretí ešte menšiu atď.

Doomcourier

Doomcourier (hodnocení, recenze)

Krnac

Myslím si, že problém s "žánrem" Animovaný by částečně vyřešilo to, kdyby se do grafu nepočítal jen první žánr v pořadí. 

na příspěvěk reagoval Dale, berg.12

Ramanam

Ramanam (hodnocení, recenze)

Castrator

Chápu, jak to myslíš, ale kdo jede tento styl, tak si najde jiný způsob, aby měl nejvíce hodnocení v hlavním sloupečku, i když nikdo, pokud nenajde jeho účet, nebude vědět, kolik čeho má. Jinde to vidět není. Opět jsem našel dost podivných uživatelů, kteří seriály takřka nesledují a mají kvanta klasických filmů, které ani náhodou nemohli vidět. A co mulťáci? Je to nemoc. Ano, bude to pro ně o něco těžší, ale bez zásahu od vedení to bude úprava kosmetická.

ModryPlamen

Nie komentárov, ale diskusných príspevkov samozrejme. Nemám chuť ani čas prechádzať diskusie kde sú tisíce diskusných príspevkov a hľadať len tie od dotyčného užívatela.

ModryPlamen

Neviem či to tu už padlo, ale bol by som rád ak by sa vrátila funkcia zobrazenia komentárov v nejakom filme len od nejakého užívateľa. U bežnej diskusií či u diskusií pod nejakým tvorcom to možné je, ale u filmu nie. Dosť mi to pomáha v rozhodovaní, či dotyčnému udelím bod alebo nie. 

Likan7

Likan7 (hodnocení, recenze)

Castrator

Líbí se mi to rozlišovat těmi plusy. Ideálně rozdělovat i videoklipy. Prostě řádek film, řádek epizoda, řádek videoklip, nebo něco takového. Nemožnost hodnotit epizody by mě sr*lo, ale pro rozdělení jsem určitě taky.

Castrator

Ramanam , Likan7

Ale to je v pořádku, že hodnotíš a máš hodně hodnocení. V nepořádku je, když někdo hodnotí kvůli tomu celkovému číslu a pak vyhledává seriály, které pak hodnotí pro samotné hodnocení.

A právě to nezapočítávání epizod do celkého hodnocení by takovým, kteří hodnotí účelově, sice nebránilo v tom dál hodnotit, ale oni by už neměli ten důvod. Protože se to nikde neobjeví. 

na příspěvěk reagoval Likan7, Ramanam

Krnac

Krnac (hodnocení, recenze)

Castrator

Asi hej pomohlo by to lebo môj problém a aj ďalších ľudí čo som si na ČSFD povšímal že ak hodnotíš animované veci pravidelne máš tu krivku Animované neprirodzene veľkú a väčšinou máš vedľa toho jeden ďalší žáner a ostatné veci sú zanedbateľné. Pravdepodobne máš pravdu že to bude týmy epizódami lebo vedľa Animované mám akčné a čo som letmo počítal akčné by malo by malo byť správne niekde 4-5. miesto a je dosť možné že len hlavne epizódy to drvia.

na příspěvěk reagoval Doomcourier

Likan7

Likan7 (hodnocení, recenze)

Ramanam

Přesně tak. Já epizody třeba hodnotím, a dělám to poctivě, baví mě to. Možná si tím jakože honím čísla, ale je to prvoplánovitě pro mě samotnýho. Rád si kompletuju.. Každý díl jsem viděl a prostě mě to baví. to spíš nechápu videoklipy, který tu jsou taky. Epizody jsou k filmům přece jen blíž než klipy, který k tomu většina hodnotí podle hudby.

Ramanam

Castrator

To bezesporu. Stačí nesledovat a přestou existovat. Těch poctivých hodnotitelů je zde více, dle mého, proč jim tu možnost upírat? Pokud má někdo evidentní nesmysly, má být od vedení "uklidněn", popřípadě smazán, jestli se nedá dohromady. Jinak těch, co hodnotí dle pěti minut film je tu hodně, ale když to nehrotí, nikdo to nepozná. Stejně je tu dost lidí, co všude hází jen odpad! a nic se neděje, to vše kurví hodnocení, to je těžké. Nejde jen o seriály, ale o komplet vše. Proto se na výsledná čísla moc nekoukám a tvořím si vlastní názor. Sám k hodnocení přistupuji co nejzodpovědněji a co ostatní...? To nelze uhlídat a kontrolovat, pokud nejsou až moc vidět.

na příspěvěk reagoval Likan7, Castrator

Castrator

Ramanam , Ramanam

Pokud by se ty epizody nepočítaly vůbec, neměly by důvod takoví cvoci epizody hodnotit. A nejde až tak o to, že tu tací magoři jsou, ale o to, že tím hodnocením pro hodnocení evidentně hodnotí něco, co neviděli, tudíž kurví hodnocení. 

na příspěvěk reagoval Ramanam

Ramanam

Castrator

Jsou tu lidi, co mají třeba 50 000 ohodnocení, každý den třeba sto a nejedná se jen o pětiminutové seriály. To musí být všem jasné, že to je nesmysl, ale stačí je ignorovat. Pokud vím, tak tabulky, kde se píše počet ohodnocení za týden, měsíc, celkově tu nejsou, což je jen dobře. Takže ignorovat a nechat to, jak to je. O tyto lidi se mají starat admini a eliminovat nesmysly. Každý díl v seriálu není stejný, takže opět nevidím důvod něco měnit.

Ramanam

Castrator

Do grafů to má smysl nepočítat (pokud má epizoda stejnou váhu jako klasický film, tak to není dobře), ale jinak nic proti hodnocení jednotlivých dílů nemám. Kdo tím jen něco nahání, bude nahánět vesele dál jinde, a aby ti poctiví o tuto možnost přišli kvůli pár jedincům, které stejně nic v podvádění nezastaví? Kdo má čeho tolik a tolik si můžeš vyselektovat sám přímo na profilu uživatele.

Krnac

Krnac (hodnocení, recenze)

dyfur

toto je stránka o filmoch, nikto tu nerozobera u žiadneho herca jeho osobnosť v reálnom živote, ten fun klub funguje len vrámci fungovania tejto filmovej stránky.

Chápem že u historických osobností sa ich minulosť bude rozoberať vždy ale mať niekoho v obľúbených len za to že máš rád filmy v ktorých sú zabery s ním není prejav sympatizácie.

Dale

dyfur

Ja som za, aby takíto ľudia nemohli mať svoj fanklub, ale aj tak je to na POMOvi, keďže je to jeho stránka a on si rozhodne, čo môže byť a čo nie a určí hranice.

dyfur

dyfur (hodnocení, recenze)

Krnac

.....tak toto je ozaj hodné právnika:citujem čo si napísal:

ako je hádam jasné že Hitlerov fanklub na tejto stránke znamená že má človek rád filmy s druhej svetovej kde sa tento človek pravidelne objavuje a nijako sa tým nevyjadruje súhlas s ním, je hádam jasné        - koniec Tvojich slov-

názov fanklub Adolfa Hitlera znamená fanklub A.H.    zdôraznujem fanklub.....to potom aj tí čo majú vytetovaný hákový kríž na čele - podľa Tvojho výkladu sú fanúšikovia dejín o druhej svetovej vojne....

popravde čakal som väčšiu podporu môjho návrhu .....,ale asi  momentálne  sa podporujú iné hnutia,skupiny ....  asi antifašizmus medzi to nepatrí ....a inak cenzura určitá musí byť -je všade aj v Amerike - niekde hranica musí byť - ale každý ju má inde.....

na příspěvěk reagoval Dale, Krnac

Castrator

Krnac , Sinecod

Určitě by to vyřešilo, nebo z velké části, statistiku hodnocení, kdy epizody hodně zkreslují. A taky by možná skončilo hodnocení epizod na efekt, kdy si tak lidi zvyšují počet hodnocení. 

na příspěvěk reagoval Ramanam

Reklama

Reklama

Reklama