Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

česko-slovenská kinematografie

založení diskuze : 9.1.2013 

Pojďme společně proplouvat vodami kinematografie nám nejbližší...

------------------------------------------------------------------------------------------------                              

tipy, doporučení, recenze, otázky i odpovědi, ale hlavně přátelská diskuze skutečně jen o filmech    

Česko-slovenské hádání :                                             AKTUÁLNÍ TV PROGRAM                                    AKTUÁLNÍ KINO PREMIÉRY       

kvíz ala Bigrambo

ČESKO-SLOVENSKÁ FILMOTÉKA

(v případě nefunkčního odkazu si tuto nemilou skutečnost nenechávej pro sebe, ale poděl se o ní v diskuzi či do pošty - děkuji)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hlasujeme od: březen 2014                                                                                           

ČESKO-SLOVENSKÉ ANKETY

JAK DLOUHO TU ANKETY BUDOU? Ankety nejsou časově omezené, budou tu na věky, stejně jako diskuze :) Myslím, že bude dobré sledovat jak zájem o hlasování, tak případné změny v pořadí. Prostě čím déle, tím lépe.

ZPŮSOB A MOŽNOSTI HLASOVÁNÍ? Hlasuj zde v diskuzi nebo do pošty. Hlasuj pro jakýkoli počet herců/filmů kolik zrovna chceš (u kterých máš prostě jasno:) Ankety nejsou časově omezené, lze kdykoli, cokoli doplňovat a dokonce i měnit. Ano, změna je možná, jelikož pro normálního smrtelníka je těch filmů nekonečně mnoho a může se stát, že narazíš na film či herce, kterého budeš chtít za každou cenu míti ve svém hlasování, stačí se ozvat a změnu provedeme.

TECHNICKÁ POZNÁMKA: Do tabulek může zapisovat jen správce diskuze.  

ANKETA - HEREC / HEREČKA

Československá kinematografie je doslova přeplněná hereckou kvalitou. Těch jmen je skutečně tolik, že bychom si snad na všechny ani nevzpomněli...i když, jsme na ČSFD, že ano? Proto zkus v této záplavě opravdového hereckého kumštu najít ty, které Tě nejvíce oslovují. :)

PRO KOLIK HERCŮ MOHU HLASOVAT? V každé kategorii jen pro tři. Proto je důležitý precizní výběr. Bodování je od 3 - 1 bodu.

Průběžné výsledky 

Herec drama                                                                                                                                                                                       Herečka drama

1 - Rudolf Hrušínský 92 bodů                                                                                                                                      1 - Dana Medřická 44 bodů    

2 - Petr Čepek 33 bodů                                                                                                                                                    2 - Iva Janžurová 34 bodů

3 - R. Brzobohatý / Z. Štěpánek 20 bodů                                                                                                                      3 - Jana Brejchová 31 bodů

kompletní hlasování                                                                                                                                                                     kompletní hlasování

Herec komedie                                                                                                                                                                               Herečka komedie

1 - Jiří Sovák 37 bodů

2 - Miloš Kopecký  36 bodů

3- Vladimír Menšík 35 bodů                                                                                                                                              1 - Iva Janžurová 97 bodů

2 - Jiřina Bohdalová 38 bodů

3 - Helena Růžičková 37 bodů

kompletní hlasování                                                                                                                                                                    kompletní hlasování

Konkrétní role                                                                                                                                                                                       Konkrétní role 

1 - Karel Kopfrkingl 43 bodů                                                                                                                                        1 - Štěpa Kyliánová 30 bodů      

2 - pan Kraus 20 bodů                                                                                                                                                    2 - Anna Bendová 12 bodů

3 - Josef Švejk 18 bodů                                                                                                                                                 3 - Anna Urbanová 11 bodů       

kompletní hlasování                                                                                                                                                                     

kompletní hlasování

Hlasové charisma                                                                                                                                                                         Hlasové charisma

1 - Eduard Cupák / R. Lukavský 17 bodů                                                                                                                 1 - Zlata Adamovská 10 bodů

2 - Jan Werich 8 bodů                                                                                                                                                   2 - Valérie Zawadská 7 bodů

3 - Karel Höger / J. Adamíra 7 bodů                                                                                                        3 - H. Maciuchová / L. Švormová 6 bodů

kompletní hlasování                                                                                                                                                                    kompletní hlasování

Nejlepší dabing                                                                                                                                                                                   Nejlepší dabing 

kompletní hlasování                                                                                                                                                                     kompletní hlasování

kompletní hlasování (konkrétní postava)                                                                                             kompletní hlasování (konkrétní postava)

Přirozená krása                                                                                                                                                                                Přirozená krása 

1 - Josef Abrhám 18 bodů                                                                                                                                       1 - Libuše Šafránková 35 bodů

2 - Radoslav Brzobohatý 17 bodů                                                                                                                             2 - Olga Schoberová 34 bodů

3 - Petr Kostka 13 bodů                                                                                                                                                 3 - Jana Brejchová 21 bodů                                                            

kompletní hlasování                                                                                                                                                                    kompletní hlasování

Zlatá Malina                                                                                                                                                                                                Zlatá Malina

1 - Jiří Pomeje -27 bodů                                                                                                                                            1 - Dana Morávková -24 bodů

2 - Jaroslav Sypal -22 bodů                                                                                                                           2 - M. Kuklová / A.Bendová -19 bodů

3 - Tomáš Magnusek -17 bodů                                                                                                                                3 - Kateřina Brožová -18 bodů

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

ANKETA - FILM

Hledej, inspiruj se a hlasuj v moři filmů pro své nejoblíbenější.

PRO KOLIK FILMŮ MÁM HLASOVAT? V kategorii období pro v kategorii TOP pro 4.

MOHU DÁVAT STEJNÉ FILMY DO OBDOBÍ I DO TOP? Můžeš i nemusíš. Určitě by bylo dobré upřednostnit film v období před tím, který dáš do top kategorie. Pochopitelně, že asi každý bude mít několik filmů v kategorii období i TOP stejných, nicméně jde o počet přidělených bodů. To bude ona matematika, když budeš chtít svůj oblíbený film zvýhodnit, dáš ho do období i do TOP nebo naopak, film v období úplně vynecháš, neb chceš hlasovat pro 6 jiných, ale dáš ho do TOP.

KOLIK BODŮ PŘIDĚLOVAT? V období je to od 6 - 1 bodu, přesně dle počtu filmů. V TOPprvní 6 / druhý 5 / třetí 4 / čtvrtý 3 body.

CO JE KATEGORIE TOP BONUS? Kategorie specifických žánrů, do které můžeš přidělovat filmy, prokazatelně odlišné od všech ostatních TOP kategorií. Film musí mít ovšem onen žánr uveden v profilu a v případě, že bude u filmu uvedeno více žánrů, je nutné při hlasování zdůraznit, pod jakým žánrem ho do TOP Bonus přiřazuješ. Jakmile bude žánr zastoupen deseti filmy, vznikne ona kategorie samostatně a zařadí se pod ostatní. Body, udělené filmům v TOP Bonus, zůstávají i nadále v samostatné kategorii.

MOHU HLASOVAT PRO JEDEN FILM V NĚKOLIKA TOPs?   Ano, film tak získá další body, které se časem budou sčítat v tabulce absolutní top, kde bude součet všech bodů, které film získal, ať už v kategorii období či TOP. Podmínkou je opět profil filmu, ve kterém musí být žánr uveden.

Období 1918-1929Období 1930-1939 / Období 1940-1949 / Období 1950-1959  /  Období 1960-1963Období 1964-1966 /

hlasování                     hlasování                   hlasování                  hlasování                       hlasování              hlasování                    

Období 1967-1969 / Období 1970-1979 / Období 1980-1989 /   Období 1990-1994  / Období 1995-1999  / Období 2000-2004

hlasování                    hlasování                    hlasování                     hlasování                     hlasování                    hlasování                    

Období 2005-2014 / Období 2015-20??

hlasování                   hlasování

TOP Drama / TOP Komedie / TOP Válečný / TOP Historický / TOP Krimi / TOP Muzikál-Hudební / TOP Dokumentární

TOP Krátkometrážní / TOP Pohádka / TOP Večerníček / TOP Seriál / TOP Sci-fi / TOP Bonus / TOP Zlatá Malina

průběžný počet hlasujících uživatelů : 66                  

Správce diskuze:

mchnk
<< novější 1333 1332 1331 1330 1000 667 334 1
    • 18.11.2018  20:10
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

mchnk, Karlas: Já chci taky CS film! A ČT Art! A hlavně Mezzo!!! ;-D

Snad mi to přinese Ježíšek. ;-)

• 17.11.2018  09:57
    Karlas
    (hodnocení, komentáře)

mchnk: Není nějak čas :-), ale pár let to už bude, to máš pravdu :-) :-) :-).

na příspěvěk reagoval Idée_fixe
    • 16.11.2018  21:34
    mchnk
    (hodnocení, komentáře)

Karlas: kolik roků to je, cos sliboval, že si pořídíš CSfilm? v neděli tam Tajemství krve pojede od 18ti nula nula ;)

na příspěvěk reagoval Karlas , Idée_fixe
    • 16.11.2018  19:43
    Karlas
    (hodnocení, komentáře)

mchnk: Krásné :-).

• 16.11.2018  19:42
    Karlas
    (hodnocení, komentáře)

Willy Kufalt: V poho, mrknu na to dvd :-).

na příspěvěk reagoval mchnk
    • 16.11.2018  13:13
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

mchnk: ;-)

My jsme zase prozměnu používali úsloví Barta Simsona "Já to nebyl(a)", a to i v různých variacích (či permutacích :)), např. "Já nic, To on(a), To už tak bylo, To asi Ufoni, To samo", apod. :-D

• 16.11.2018  12:58
    mchnk
    (hodnocení, komentáře)

Idée_fixe: taky často používám, hlavně v práci :)

• 16.11.2018  12:02
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

mchnk: ;-)

Jak řekl Homer Simpson: "To je ono! Nějak!!" ;-D

• 16.11.2018  11:24
    mchnk
    (hodnocení, komentáře)

Idée_fixe: nezoufej, třeba se to k Tobě nějak dostane ;)

• 16.11.2018  11:23
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

mchnk: Já Ti dám "těžký chorál" na budku, Ty jeden hejsku, to se dělá, takto mě týrat, když mě navíc čeká maximálně tak večer ve znamení pobíhající drobotiny, a až konečně zalehne, cháska, tož si jen těžko mohu něco pustit nahlas, a už vůbec ne takový poklad, co se nyní u Tebe ráčí vynacházeti!!! :'-( :-D

• 16.11.2018  11:15
    Willy Kufalt
    (hodnocení, komentáře)

Karlas: Já ho mám na originál DVD, dá se ještě sehnat např. zde https://www.stample.cz/Tajemstvi-krve-digipack-DVD-d21094.htm

...popřípadně až budu doma (počítám snad příští víkend), můžu ti ho z DVDčka zripovat a poslat přes úschovnu. :-)

na příspěvěk reagoval Karlas
    • 16.11.2018  11:13
    mchnk
    (hodnocení, komentáře)

Idée_fixe: jj, chodí, samé lahůdky, tohle by mi ovšem mělo zůstat napořád ;))

jak jsou tam ti vlci, tak to je knížečka, ve které jsou veškeré texty v češtině i v latině...v sobotu promítám, ale dnešek a neděle bude u mě ve znamení těchto těžkých chorálů...na domácím kině, přitom si pěkně číst ten text...už aby byl večer :)

• 16.11.2018  11:04
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

mchnk: No paráda!!!!! :-) Tobě vůbec nějak v poslední době chodí do práce samé zajímavé zásilky, viď... ;-)

• 16.11.2018  10:56
    mchnk
    (hodnocení, komentáře)

Je to DOMA! respektive mi to přivezli do práce ;)

na příspěvěk reagoval Idée_fixe , Karlas
    • 16.11.2018  10:37
    Karlas
    (hodnocení, komentáře)

Zdar :-). Kdyby někdo věděl, kde sehnat Tajemství krve, tak mi prosím napište do pošty :-), díky :-).

na příspěvěk reagoval Willy Kufalt
    • 15.11.2018  21:56
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

Ľalie poľné + Bílou paní znám, ten zbývající film, se přiznám, jsem dosud ani nevěděla, že existuje. :'-D

Ty Ľalie jsou trošku náročnější, ale Tebe by zaujmouti mohly. ;-)

• 15.11.2018  21:29
    Willy Kufalt
    (hodnocení, komentáře)

Idée_fixe: Jinak promítají se před Spalovačem dva slovenské Ľalie poľné a Ja milujem, ty miluješ (neviděl jsem dosud ani jeden).... a na závěr skvělá Podskalského Bílá paní. ,,Nepotřebujeme strašidla, když máme národní vejbor!"

• 15.11.2018  21:23
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

Willy Kufalt: Jééééé!!! Trezorovky, a se Spalovačem v čele! :-) No mazec!!! Zááávidím!! ;-)

I když, taky jsem měla tu čest viděti Spalovače mrtvol v kině, a myslím dokonce i dvakrát (nevím přesně, ale jednou určitě), tak samozřejmě silný zážitek.

na příspěvěk reagoval Willy Kufalt
    • 15.11.2018  21:06
    Willy Kufalt
    (hodnocení, komentáře)

Jinak v sobotu 17. novembra promítají u nás v klubovém kinu v Košicích cyklus čtyř ČS trezorových filmů :-) Hodně se těším na Spalovače mrtvol - na velkém plátnu to bude zážitek!

,,Fotografie je taková věčná konzerva právě přítomného času..." :-)

• 15.11.2018  17:20
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

troufalka: Tak to jsem si dělala samozřejmě srandu, s tím piánem, ale jako na druhou stranu, proč ne? ;-) Není to až tak nereálné.

• 15.11.2018  17:00
    troufalka
    (hodnocení, komentáře)

Idée_fixe: Přiznám se, že si podrobnosti nepamatuji, myslím si, že některé konkrátní pasáže dodal Jan Klusák, u piána spolu asi neseděli, to by šlo těžko.

• 15.11.2018  10:41
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

troufalka: Souhlasím, u tohoto filmu nejde ani tak o nějaký děj nebo tak (soudě dle svých subjektivních pocitů z něj), jako především o vnímání obrazů s hudbou a symboliku, jak vše krásně troufalka vystihla. ;-)

• 15.11.2018  10:37
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

troufalka: Dobrý poznatek. Taky by mne (když už jsi to zmínila) docela zajímalo, pokud nějakou hudbu k tomu kterému filmu dělají dva skladatelé, tak jakou měrou se podílejí, a hlavně, "jak to dělají", prostě ta spolupráce, a tak. Samozřejmě to, jak se mi pak ve finále hudba líbí, na to nemá nějaký zásadní vliv, resp. myslím to tak, že k tomu přistupuji zcela objektivně. ;-)

Možná se jedná jen o nějaké části, kterými J. Klusák přispěl, a hlavní linii měl na starosti L. Fišer. Nebo myslíš, že si prostě např. pánově Fišer s Klusákem spolu sedli ke klavíru, k tomu vínko, vytasili notový papír, kalamář a husí brk, a už to jelo?? ;-D Jako že to dělali spolu doslova?? ;-)

Tak Petra Ebena mám taky moc ráda, zejména jeho skladby pro sbor či flétnu, ale mám dojem, že už jsem se seznámila i s jeho orchestrální hudbou (tuším v rámci koncertu brněnské filharmonie), a sice si to teď nevybavím, ale jsem si jistá, že i ta mne oslovila (to by bylo, aby ne, když jsem na orch. hudbu extra zatížená ;)).

Co se týče mladého hudebníka O. Brzobohatého, tak slyšela jsem nějakou programní hudbu (vesměs k nějaké filmové či televizní tvorbě, ale co to bylo konkrétně, si už nevzpomenu; ale i jakousi klasiku), a velmi mne zaujala, i on samotný coby vynikající interpret (klavír). Jeho zpěv + popuární hudba už mi však tak nesedí.

na příspěvěk reagoval troufalka
    • 15.11.2018  10:24
    troufalka
    (hodnocení, komentáře)

HonzaBez: Valerie je klasický gotický film, hodně ponurý, kloubí hned několik žádnů dohramady.

I když zastávám čistotu žánrů, zrovna u Valerie mi ta mnohostrannost navadí. Zkus se do toho položit víc intuitivně, vykašli se na děj a souvislosti, vnímej náladu a obrazy, hudba Tě povede. Když si to pustíš podruhé, zaměř se na něco jiného, třeba na symboly a na detaily. Ten film má výborně vykreslenou atmosféru, ale tak trochu hambatý a přece cudný, kritický i smířlivý.Pochopení tak trochu souvisí se znalostí církevního prostředí a vnímání temných sil (upíři, trchoř, havrani, zvrhlý kněz).

Je to hodně vrstvěný film, fanouška akčních filmů asi nenadchne, ale když už se tím tématem trochu zabíváš a vnoříš se, tak si opravdu pošmákneš. Případné dotazy nebo komenty můžeme klidně probrat v poště, ráda navedu k hlubšímu pochopení. Znalost knižní předlohy není vyloženě nutná.

• 15.11.2018  10:15
    troufalka
    (hodnocení, komentáře)

Idée_fixe: U Valerie dělal hudbu i Jan Klusák, vím, že to zmiňoval v nějakém dokumentu. Jakou měrou se dělili si ale nepamatuji.

Zdeněk Pololáník dělal mimo jiné i hudbu k officiu, najdeš ho podepsaného u písní z kancionálu.

Stejně tak Petr Eben (tatínek bratří Ebenů), ten opatřil podkresem někateré animáky, ale nemá tu plnohodnotnou filmografii.

Co říkáš na mladého Gregora-Brzobohatého?

• 15.11.2018  08:12
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

mchnk: Paráda! Výtečné filmy. :-)

Koukám, že kdož jsme (ze zdejších diskutujících) tyto filmy viděli, tak jsme se docela shodli i v hodnocení, mám velkou radost. ;-)

• 15.11.2018  07:57
    mchnk
    (hodnocení, komentáře)

Jireš pro mě je hlavně Křik a Žert :)

• 15.11.2018  00:15
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

HonzaBez: Jo jo, i já ho mám v topce, bezva! ;-)

No vidíš, a mě zase ten Učitel moc neoslovil, i když Dejdar mazec, o tom žádná.

Mimochodem - všimla jsem si ve Tvém komentu k filmu Neúplně zatmění, Tvé menší averze vůči "chladné" Blance Bohdanové (resp. sestře v sanatoriu, kterou představovala). Ano, taky mě to dost štvalo, ale když jsem se nad tím pak víc zamyslela, došly mi dvě důležité věci, asice 1) Ona taková musela být, jakkoliv byl její přístup drsný. Pro dobro té dívenky, aby z ní něco bylo, zocelila se, a připravila na ten krušný život. 2) (Pozor, obsahuje možný spoiler!) Myslím, že byla (ta sestra) sama slepá.

• 15.11.2018  00:10
    HonzaBez
    (hodnocení, komentáře)

Idée_fixe: Tak pokud by jsi šla přímo ke zdroji, bylo by to určitě zajímavé. Klidně do toho jdi, vždyť proč by nemohli být dvě biografie... Já se snažím vždy na Google najít všechny různé zdroje (hlavně rozhovory) a udělat z toho nějakou syntézu, aby to dávalo smysl. Ale třeba u Pololáníka jsem až teď narazil na ten dokument, kde má řadu zajímavých myšlenek. Pokud jdi to neviděla vážně moc doporučuji. Škoda, že se to nedá hodnotit na csfd (není to tu a nevím, jak to sem dostat).     

• 15.11.2018  00:03
    HonzaBez
    (hodnocení, komentáře)

Willy Kufalt, Idée_fixe: Já mám Jireše dokonce v TOP  10. Kromě toho co zmiňujete za mě určitě Učitel tance (kde je úplně jiný Dejdar, než jakého známe normálně)    

• 15.11.2018  00:01
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

HonzaBez: Taky ji často poslouchám, úplně přesně to, co Ty (viz ten odkaz). ;-)

• 15.11.2018  00:00
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

HonzaBez: Paráda! :-) No biografie je skvělá, i ty ostatní, co jsi psal, ráda jsem si několik přečetla, zbytek hodlám postupně samozřejmě přelouskati též. ;-)

Mimochodem - haha, sama jsem koketovala s myšlenkou, že něco o Z. Pololáníkovi sepíšu a hodím to sem, neboť tu dlouho nic nebylo, a ejhle, někdo byl rychlejší. ;-D

A to jsem původně chtěla jíti na výzvědy k samotnému zdroji! ;-)

na příspěvěk reagoval HonzaBez
    • 15.11.2018  00:00
    HonzaBez
    (hodnocení, komentáře)

troufalka: Valerii vůbec nerozumím (hlavně těm některým "brakovým" scénám s upíry). Ale hudba je to naprosto geniální. Docela často si ji pouštím na youtube

na příspěvěk reagoval Idée_fixe , troufalka
    • 14.11.2018  23:55
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

Willy Kufalt: Pro mě takyyyyyy! ;-D

I ty další dva filmy mám moc ráda, a vůbec celého J. Jireše. Skvělá volba!!! :-)

na příspěvěk reagoval HonzaBez
    • 14.11.2018  23:53
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

Willy Kufalt: Jééé, no pecka, velice rádo se stalo, to já děkuji za zájem a pozitivní reakci. ;-)

Tak hlavně, ať se film líbí (věřím, že bude ;)).

• 14.11.2018  23:48
    HonzaBez
    (hodnocení, komentáře)

Idée_fixe: Kvůli hudbě k Člověk proti zkáze jsem si  Pololáníka vlastně poprvé všimnul. A zpracoval mu biografii. Snad ne úplně špatnou. Za doporučení něčeho dalšího od něj budu docela rád. I když na youtube už jsem sám narazil na zajímavý dokument o něm. 

<< novější 1333 1332 1331 1330 1000 667 334 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace