Reklama

Reklama

Diskuze - česko-slovenská kinematografie

česko-slovenská kinematografie

založení diskuze : 9.1.2013 

Pojďme společně proplouvat vodami kinematografie nám nejbližší...

(tipy, doporučení, recenze, otázky i odpovědi, ale hlavně přátelská diskuze skutečně jen o filmech)                                                            ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                         

AKTUÁLNÍ TV PROGRAM                                                                               AKTUÁLNÍ KINO PREMIÉRY

ČESKO-SLOVENSKÁ FILMOTÉKA

(v případě nefunkčního odkazu si tuto nemilou skutečnost nenechávej pro sebe, ale poděl se o ní v diskuzi či do pošty - děkuji)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ČESKO-SLOVENSKÉ ANKETY

hlasujeme od: březen 2014

průběžný počet hlasujících uživatelů: 70

Bonusy:

Vánoční pohádky

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
helianto

helianto (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Jednoznačně Povídky z jedné a druhé kapsy, Boží muka a Trapné povídky a pak, samozřejmě, ibeh zmínila, Výlety do Španěl, Anglické listy, Italské listy, Zahradníkův rok... Z divadelních her - Ze života hmyzu, výborná věc, Loupežník... A to jmenuju jen ty, které jsem tu u nikoho nezahlédla. Já mám skoro dojem, že co Čapek napsal, to byl klenot 😊

MontyBrogan

MontyBrogan (hodnocení, recenze)

Karlas

Ale jedna novinka výnimočne znamená menej klikania ako predtým. Tie "recenze" sú vidieť celé priamo v aktivite oblíbených, tak netreba kliknúť do profilu filmu za účelom prečítania komentára.

na příspěvěk reagoval Slartibarkfast

ibeh

ibeh (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Tak já první určitě Dášeňku :), poslední Cestu na sever a mezitím toho bylo dost. Nejvíce mi utkvěla Válka s mloky a Bílá nemoc. Ale různých povídek a cestopisů bylo taky dost.

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

HonzaBez

Jé, díky za zajímavý příspěvek.

No viděla, a jak trochu znám Tvůj vkus, mohlo by se ti to líbit, ovšem za mne mírné zklamání. Ovšem mohu si za to sama, mám asi hodně pestrou a bujnou fantazii. :-D Při četbě jsem měla holt ty své klasické představy a pocity, a ta atmosféra mi v tom zpracování pak hodně chyběla, i když jinak to bylo poměrně slušné, a Viktor Preiss tam byl výborný (ostatně - kde taky není, že). I když mi tam typově do té role moc neseděl - on je totiž na "chudáka nešťastníka Bedu Foltena" až moc charismatický a přitažlivý - na mne totiž ten románový Foltýn působil jako vyloženě zkroušený, uťápnutý, nevýrazný, "obyč" chlápek, navíc malý a hubený.

Ale jak říkám - jsou to pouze mé osobní pocity a dojmy, záleží na vkusu a postoji každého čtenáře. ;-)

Uživatel Idée_fixe smazal svůj příspěvek.

HonzaBez

HonzaBez (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Tak já už ve škole Válku s mloky, později Krakatit a vzhledem k mému zaměření Hovory s TGM. Z her je samozřejmě skvělá Bílá nemoc s Hugo Haasem, Věc Makropulos znám hlavně kvůli Janáčkovi a jeho opeře. Už dlouhou  dobu mám v hledáčku Hordubala, z té jeho volné triologie mi přijde nejzajímavější. A samozřejmě Život a dílo skladatele Foltýna asi může být též zajímavé. Koukám, že jsi i viděla daný Hášův televizní film.  Stojí za to? 

na příspěvěk reagoval Idée_fixe, Idée_fixe

Idée_fixe

Teď malinko odbočím - koukám, že si někteří z vás již zaplnili (či pomalu zaplňují) svou novou topku spisovatelů. :-)

Tak schválně - jestli vyštracháte v paměti, copak jste četli od našeho velikána Karla Čapka (jehož tam máme většina) jako první a jako poslední. ;-) No - Helčí, Tome, a další?!

A já sama hned rovnou odpovím - první Život a dílo skladatele Foltýna, z her Věc Markopulos. Ale poslední, se přiznám, nevím přesně, ale tuším že Trapné povídky. ;-)

na příspěvěk reagoval HonzaBez, ibeh, helianto

MontyBrogan

MontyBrogan (hodnocení, recenze)

CarloRizzi

Ahoj, mne pripadá, že čs filmy častokrát nemajú označenie Dobrodružný, aj keď by si ho zaslúžili. Našlo mi medzi hodnoteniami akurát filmy Karla Zemana a Tajemství ocelového města, ale to už sú skôr sci-fi. A klasiky ako Páni kluci, ale to pozná každý.

Mám pocit, že Karel Kachyňa točil celý život niečo medzi romantickou drámou a dobrodružným ohliadnutím za minulosťou, ale jeho filmy toto označenie nemajú.

CarloRizzi

CarloRizzi (hodnocení, recenze)

Nějaké Československé filmy žánr dobrodružné budu rád když mi nějaký doporučíte 🙂

Podle grafu jsem zjistil, že se koukám na málo dobrodružných filmů.

Chtěl jsem napsat příspěvek, jenže reklama zakryla editor.

na příspěvěk reagoval MontyBrogan

CarloRizzi

CarloRizzi (hodnocení, recenze)

Karlas

Určitě nejsi sám, protože nová ČSFD se mi taky nelíbí a myslím si, že je to krok zpět. Písmena jsou malá a celý ČSFD nepřehledný. Než se k něčemu musím dostat musím se 1000 krát proklikat. Dříve stačilo najet na stránku a už jsem byl tady na diskuzi Československá kinematografie teď jsem si to musel vyhledat přes vyhledávač.😔🙄😟

Karlas

Karlas (hodnocení, recenze)

HonzaBez

Jedna z věcí, která se mi líbí, je ta, že když oblíbení mění hodnocení, tak je poznat jaké bylo to původní. Snad najdu i něco dalšího :-). Jo, statistiky jsou dobrý :-).

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

ibeh

Idée_fixe

Připadá mi to, jako kdybych se přestěhovala někam, kam jsem nechtěla. Ty reklamy jsou fakt děsný! Dneska na mne hned vyskočili tři policajti :)

HonzaBez

helianto

Aby to s reklamami zde jednou nedopadlo jako na youtube....Zde už pomalu, aby si člověk zaplatil verzi bez reklam....Protože, když tě reklama "překvapí" 3 i více krát za jedno (třeba) hudební video je to šílené... žel žijeme v době, kdy komerce vládne světem, ale lépe už asi bylo... Jinak s těmi reklamami mě přijde, že nejhorší je to ve verzi pro mobil, kde mě to vysloveně ruší. Z počítače už jsem asi zvyklý z jiných serverů...      

Idée_fixe

Tak nám odešla stará ČSFD s uzlíčkem do Dědovy mísy... :-)

Řeknu vám, že mi taky bude tuze dlouho trvat, než si zvyknu. Přijde mi, jako bych byla někde úplně jinde, je mi z toho až hořce. Vím, jsou i daleko horší věci, ale zamrzí to - jednou se tu člověk cítí skoro jako doma, a v zápětí jak na jiné planetě... :-(

na příspěvěk reagoval helianto, ibeh

Slartibarkfast

Slartibarkfast (hodnocení, recenze)

helianto

Ale jeho rozhovory mi téměř vhánějí slzy do očí.. jak se tam presentuje jako lidumil a vizionář, kterému o peníze jde až na posledním místě. 

na příspěvěk reagoval helianto

helianto

helianto (hodnocení, recenze)

ibeh

Ona už ani nemá šanci být ničím víc, protože je tu větší zájem na tom vydělávat, než aby to byl web, vytvořený z lásky k filmu a pro jeho fanoušky. Tohle šlo hlavně do kopru. Nějak se zapomnělo, co bylo původním účelem při té honbě za mamonem a za tím, aby se majitel mohl prezentovat jako velký podnikatel. Velká škoda.

na příspěvěk reagoval Slartibarkfast, ibeh

ibeh

HonzaBez

Jo, jo, rozdíl mezi komentářem a recenzí jsem na diskuzi o nové ČSFD dost řešila až jsem byla zabanována a nebyla jsem sama. ČSFD si nyní hraje na něco, co není. Bohužel. 

na příspěvěk reagoval helianto

HonzaBez

Karlas , mchnk , evapetra , Hellraiser12

Čekal jsem, že tady k tomu bude diskuze... Mě se tedy vůbec nelíbí, že nejednou každý "vejda" u mého profilu vidí, kdo mě má v oblíbených uživatelých... a koho já sleduji. Tohle se dříve dalo nastavit jako neveřejné. Snad jediný benefit je, že když si u sebe, ale hlavně u ostatních kliknete na profil, dostane informaci, které jsou jeho nejsledovanější žánry/typy filmu a též filmy dle země původu. Tohle je dobrej statistickej přehled. A snad pro nás méně technicky zdatný je i fajn, žd mohu v komentářích psát automaticky kurzivou...(já si doposud ten postup furt nějak nepamatoval) Ale negativa samozřemě převládají. Včetně té přihlouplé terminologie. Jako na co si tu hrajeme? Že i třeba jednovětý komentář je hned "recenze" to jako je snad vtip....  A hodně špatnej.  

na příspěvěk reagoval ibeh, Karlas, CarloRizzi

Karlas

Karlas (hodnocení, recenze)

mchnk , evapetra , Hellraiser12

Já nechápu, proč je třeba sekce, kdo má film v oblíbených, zvlášť na kliknutí, přitom na staré se to krásně vlezlo vedle sebe a podobné další bludiště. Jako starší borec se dost ztrácím, na staré bylo všechno přímo pod čumákem. No, tak si budem muset asi zvyknout.

na příspěvěk reagoval helianto, MontyBrogan

mchnk

mchnk (hodnocení, recenze)

Ani ten pitomej skok k příspěvku, kterým jsem vkládal 10.5. 18:24 nefunguje, to je amatérismus nejvyššího stupně...změna naprosto k ničemu, záhlaví diskuzí zničený, hlavně že je tu přes třetinu stránky bíla reklama...smutný, jde to tu do háje.       

na příspěvěk reagoval Karlas

Reklama

Reklama

Reklama