Reklama

Reklama

Diskuze - Filmová ocenění

Filmová ocenění

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

Skončilo Cannes. Zlatou palmu získal film Anatomy of a Fall (se Sandrou Hüller) a Velkou cenu poroty film The Zone of Interest (se Sandrou Hüller).

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Goldbeater

Já měl u komentářů spíš problém, že u Sladkého byly vedle banality taky zbytečně dlouhé, zasahující do promluv moderátora anebo předávajících. Logicky pak překladatelka nestíhala. Zároveň rozumím tomu, že překládat živák musí být docela peklo - a že značně přitěžuje Kimmelův humor, založený na hrátce se slovy a odkazy na osobnosti/něco od nich ("jiggy with it", "Ron L. Hubba Hubba" ad.). Mnohé ale přeloženo nebylo (celé věty!) a u zbylých byl humor originálu při překladu opomenut. Aspoň odkazování se na tuzemské recenze to trochu kontextualizovalo pro zdejší prostředí, no. 

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

And now for something completely different:

 

Vladimir Legojda, vedoucí tiskové služby ruské pravoslavné církve, navrhl vytvořit alternativu k Oscarům.


"Máme perspektivu Euroasijské filmové akademie s euroasijskou obdobou Oscarů. Tuto iniciativu oznámil Nikita Michalkov v roce 2022 a její praktická realizace se zdá být možná již v příštím roce. Euroasijská akademie bude zahrnovat hlavní kinematografické země Eurasie. Doba politické korektnosti a zdvořilého mlčení skončila. Patriarcha Kirill na to nedávno jednoznačně upozornil. Nastal čas činů a praktických kroků na podporu našich deklarovaných tradičních hodnot. Příkladem realizace takových kroků je podle mého názoru zařazení teze potvrzující manželství jako svazek muže a ženy do základního zákona."

https://t.me/vladimirlegoyda/6926

Stegman

Stegman (hodnocení, recenze)

ambron

Teď jsem si pustil úvodní monolog J. Kimmela (mimochodem vydařený) a tam se zmiňují ještě další  pozoruhodné rekordy: Spielberg se stal prvním člověkem nominovaným v 6 různých dekádách (ale to se mu povedlo už loni díky West side story) a J. Williams se stal nejstarším nominantem vůbec (91 let).

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

Baxt

cywe, po tvé poznámce jsem se snažil rozpomenout, které filmy vyhrály Globus, říkal jsem si "Drama - Víly z Inisherinu, to je jasný, ale co sakra vyhrálo Komedii nebo muzikál, asi Elvis, no jo, Baxt má pravdu!"

a pak jsem šel na wiki and I was like...WTF?

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

Teď jsem to dokoukal ze záznamu, aniž bych znal výsledky.

Vůbec jsem netušil, že ten Číňan z EEAAO je Kraťas!

A česká komentátorka furt říkala Avatar: Tvář vody a Black Panther: Wakanda navždy

Goldbeater

Goldbeater (hodnocení, recenze)

Bluntman

Souhlas, nedá. Tlumočení přenosu ČT letos děs. Kdo nezaostřil sluch na původní zvukovou stopu, nemohl pochytit víc než 20% sdělení a point. Komentář publicistů úplně zbytečný - jestli někdo zůstává celou noc vzhůru, aby sledoval Oscary, asi se o současný film už tak zajímá a nepotřebuje připomínat obyčejná trivia.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Baxt

Baxt (hodnocení, recenze)

Poprvé v historii, kdy oba vítězové glóbů (drama i komedie/muzikál) nezískaly ani jednoho Oscara.

na příspěvěk reagoval Dadel

ambron

ambron (hodnocení, recenze)

 Aj tohtoročné Oscary si pripísali nejedno prvenstvo. A24 je prvé štúdio, ktoré vyhralo všetky hlavné oscarové kategórie v jednom roku...  A Mobolaji Dawodu, kostymérka filmu Black Panther: Wakanda Forever, je prvou černoškou, ktorá vyhrala dva Oscary... 

na příspěvěk reagoval ComicBookGuy, Stegman

MontyBrogan

MontyBrogan (hodnocení, recenze)

Stačilo mi vidieť víťazov za vedľajšie role, aby som bol sklamaný. Tak idem radšej spať. 

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Stegman

Hlasy za herecký výkon byly spíš trolling, protože se roky ví (v jistých kruzích), že Fila není autentický ve feminismu a kritice toxické maskulinity. Jinak to, co se prolátlo dokumentem (nebo v souvislosti s ním), bylo známo i médiím, akorát o tom některá (dejme tomu pseudoliberálně pokrytecká), co vím, nepsala, protože "by to uškodilo tuzemskému feminismu" (lol).

na příspěvěk reagoval Stegman

Stegman

Stegman (hodnocení, recenze)

Jen tak na okraj mě docela zaujalo, že na Cenách kritiky získal 2 hlasy i Kamil Fila za herecký výkon (v dokumentu Síla). - Jako kdyby tím pánové kritici naznačovali, že v tom dokumentu nebyl KF po celou dobu tak úplně autentický... :)

na příspěvěk reagoval Castrator, Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Dadel

Jo, vyhrála další historická biografie, která je až na zaměření na širší kontext umělecké tvorby by the numbers. Kéž by vyhrávaly nekompromisní věci jako Arvéd.

ambron

ambron (hodnocení, recenze)

Našiel som na Twitteri

Tohtoročný zápas o najlepšiu herečku sa podobá tomu z roku 1998

1998: Cate Blanchett - Globe Drama/CCA/BAFTA Gwyneth Paltrow - Globe Comedy/SAG

2022: Cate Blanchett - Globe Drama/CCA/BAFTA Michelle Yeoh - Globe Comedy/SAG

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

Merengues9

No jiste to nema, bude to jeste napinave. Fraser ma sice SAG, ale Butler Globus, Baftu a hlavne hraje v mnohem popularnejsim filmu nominovanem i v hlavni kategorii

Merengues9

Merengues9 (hodnocení, recenze)

No mě spíš zaráží proč se bere Brendan Fraser jako víceméně jistý vítěz. Třeba Zlatý glóbus vyhrál Austin Butler za Elvise...

na příspěvěk reagoval Dadel

Uživatel Merengues9 smazal svůj příspěvek.

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

U herce by mě nepřekvapil ani Butler.

Vedlejší herec předvídatelný je, proto jsem o něm nepsal ani slovo.

U vedlejší herečky je to mezi třemi kandidátkami (a Hong Chau mezi nimi rozhodně není)

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Dadel

Nejsou známy výsledky, a tak se dost dobře nedá s jistotou napsat, kdo jak dobře ne/předvídá. Že bych to přál Blanchett, je jedna věc, že to dle dosavadních ocenění dostane spíš Yeoh, je věc druhá. U herce by mě překvapil kdokoliv jiný než Fraser - a myslím, že i Tebe. U vedlejšího herce očekáváš někoho jiného než Quana, který sbírá, co může? U vedlejší herečky je to zas nakloněno ve prospěch Curtis, byť zde uznávám, že Hong Chau může překvapit (a v záloze je Bassett, ale přijde mi, že podpora byla kolem uvedení Black Panthera 2, pak docela opadala). 

Nesázím, a tak kurzy nesleduji. Pokud odvozuješ předvídatelnost podle kurzů, tak ok, není to tak úplně jisté.  

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

Bluntman

Dovedeš předvídat hlavního herce, herečku i vedlejší herečku? Podle tvých vyjádření moc ne. Předcházející ocenění tam brali různí herci. Takže je to...chvíle napětí... nepředvídatelné.

Za předvídatelné beru, když jsou kurzy třeba 1,05, 10, 12, 30, 40 a ne 1,6, 1,9, 4, 12, 20

na příspěvěk reagoval Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Dadel

V čem je to simtě nepředvídatelné? Pokud se člověk podívá na ocenění předcházející Oscarům, povětšinou to berou ty stejné tituly/stejní lidé. Akorát SAG zamával s předpokládanou Blanchett ve prospěch Yeoh. 

na příspěvěk reagoval Dadel

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

Vsazeno na Frasera a Yeoh. Jakkoli mě štvalo, že už nejde dávat víc kategorií na tiket, tak teď je to takhle lepší. Pokud jeden nevyjde, zůstanu přibližně na svém. Letos je to vzácně nepředvídatelné, i vedlejší herečka.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Ernia

Pokud se bude převážně hlasovat s ohledem na to, jak kosmopolitně chtějí Oscaři působit, tak to bude Yeoh. Osobně bych to ale přál Blanchett. 

VVN ale nejspíš bude hlavním vítězem, protože marketing je nepřehlédnutelný, obliba toho filmu mezi Akademiky a Akademičkami je vážně velká - a řádka cen z poslední doby nasvědčuje vítězství (za film a za vedlejšího herce, kde je to v obou kategoriích více méně jisté, resp. cokoliv jiného by bylo překvapivé). 

Ernia

Ernia (hodnocení, recenze)

Bluntman

já tipuju Yeoh. Imo VVN vezme minimálně hl. herečku, v. herce i film a bude největším vítězem večera )

na příspěvěk reagoval Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Dadel

Blanchett, přece jenom má těch ocenění za snímek víc. SAG s tím sice zamíchaly a jde o docela velký cech (co do počtu členů a členek), ale i tak bych spíš tipoval Blanchett. 

na příspěvěk reagoval Ernia

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

České sázkovky naštěstí cechovní ceny nesledují, takže jsem ještě po vyhlášení DGA stihl vsadit na Daniely v relativně dobrém kurzu 1.50. Kleslo to až po několika hodinách, teď je to 1.06 :-)

Reklama

Reklama

Reklama