Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Dostaň svůj fýdbek

Kolbiště pro všechny, kteří chtějí znát názor ostatních na svůj komentář. Pro někoho tu může být možnost, že jej poprvé v životě bude někdo opravdu číst a oním textem se zaobírat. Neváhejte takové šance využít.

1. Vlož sem jakýkoliv svůj ČSFD komentář. (Označ název filmu tučně, aby si jej mohl později kdokoliv snadněji vyhledat a zhodnotit.)

2. Čekej na fýdbek.

- Počet hodnotitelů a hodnocení není omezen.

- Chceš-li dát k rozboru komentář někoho jiného, napiš návrh sem do Dostaň svůj fýdbek, zvážíme tvou další léčbu. :)

- Prozrazuje-li tvůj komentář něco z děje, označ jej slovem SPOILER.

- Při své "kritice" komentářů druhých buď při smyslech. Nepěstujme přehnané chválení, ani nesmyslné plivání. Najít za každou cenu nějakou chybku je blbost, to dobrý kritik nedělá. Upadnout do nepředstírané extáze z několika vět předloženého komentáře, je navýsost divné a ani to snad nejde lékařsky vysvětlit.

Info:

Co je to vlastně komentář? Je to krátký text vyjadřující názor diváka na film. Není podmínkou, aby informoval o obsahu snímku. Milí kritici, přihlédněte k tomu. Není to recenze a není to ani Vojna a Mír.

Co s hatery a trolíky a dalšími rádobyprovokujícími zoufalci? Ti, kteří se mnohokrát osvědčili, že nedokážou ve svém onemocnění říci nic smysluplného a bez ohledu na téma se jen vytrvale serou do lidí, zde mají diskuzní prostor vyhrazen v sekci Blokovaní uživatelé.

Iniciativě se meze nekladou, prošli jsme si tu zajímavou soutěží, kdy se vkládaly komentáře anonymně a hádali se autoři (někdy navzájem), takže, pokud tě něco napadne, přijď nám to ukázat, do jednoho jsme tu soutěživí.

Díky, Segruš.

********************** NOVÁ SOUTĚŽ **********************

Vem pero a papír a piš. Piš, ale podle zadání a počkej si, co ti na to řeknou ostatní.

ZADÁNÍ:

* Napiš krátký příběh na filmové téma. Ne komentář k filmu, prostě příběh - nebudeme to už víckrát opakovat.

* Příběh musí mít přesně 101 dalma... pardon, slov! (Spočítá Word)

* Jakmile dopíšeš, spočítej písmenka a vlož normálně do diskuze. Název se do limitu nepočítá, uvedeš-li ho.

* U tvé minipovídky nerozhoduje žánr, klidně napiš horor nebo autobiografii. Jen se drž limitu 101 slov a že to musí být příběh na filmové téma. (Téma se může časem změnit)

* Rozhoduje přízeň čtenářů, ale hlavní slovo mám já a tajná porota. Vítěz bude prohlášen za kinga nebo kingici a bude ho/ji dlouho hřát pocit, že umí víc než jen mrskat komentáře k obskurním televizním pořadům.

* Do změny téma, tj. do dalšího kola smí každý vložit pouze jednu svou práci.

V práci v šest a ať dílo daří.

Seg. & Společnost přátel žehu

Správce diskuze:

MontyBrogan
<< novější 383 382 381 380 288 192 97 1
    • 23.10.2019  00:22
    TheDon
    (hodnocení, komentáře)

MontyBrogan: Čelustě sú taktiež pilier. Takže už máme štyry. Nebyly důchodový pilíře taky štyry ? 

• 1.10.2019  22:26
    verbal
    (hodnocení, komentáře)

MontyBrogan: Helovín je jen sólovka Texaského masakru. To je pilíř!

• 1.10.2019  16:38
    MontyBrogan
    (hodnocení, komentáře)

https://www.csfd.cz/film/1322-halloween/komentare/?comment=11260031

Myslím, že forma je v pohode. Skôr ma zaujal obsah. Súhlasíte s tromi piliermi hororu? Ja by som pridal ešte Čeľuste.

na příspěvěk reagoval verbal , TheDon
    • 28.9.2019  00:34
    Slartibarkfast
    (hodnocení, komentáře)

MontyBrogan: Chystám se na jeden.

• 24.9.2019  14:31
    MontyBrogan
    (hodnocení, komentáře)

kulyk: Ok, aj verbal sa tak vyjadril. Mne je jedno. Dajte radšej niekto nový koment na rozbor.

na příspěvěk reagoval Slartibarkfast
    • 24.9.2019  14:20
    kulyk
    (hodnocení, komentáře)

MontyBrogan: ,, Perou to do nás horem dolem, jako bychom nevěděli, že jsou na světě i lidé jiných barev pleti. Musíme si zvykat zřejmě na to co přijde. Už mně to prostě otravuje a znechucuje a začíná mně to štvát. A efekt to bude mít za chvilku opačný. Přestanu na takovéhle filmy úplně koukat a kdo ví zda se nakonec z člověka co byl v poho touhle neustálou propagandou nevytvoří rasista."

Kdyby se trošku upravil slovosled a dosadilo pár čárek, daly by se to tesat! 

na příspěvěk reagoval MontyBrogan
    • 3.9.2019  22:16
    verbal
    (hodnocení, komentáře)

MontyBrogan: Podle posledních průzkumů se zjistilo, že i negři si už sem tam čistí zuby a používají vložky, takže je divné akorát to, když toho mouřenína naperou českému spotřebiteli a není to zrovna reklama na nový ruční česač bavlny. To je pak něco jako slogan "I negři by kupovali Whiskas", čili jednoznačná marketingová chyba, neboť je zřejmé, že je u nás ještě moc nechováme.

• 30.8.2019  11:35
    MontyBrogan
    (hodnocení, komentáře)

Tak ja začnem. https://www.csfd.cz/film/600912-zelena-kniha/komentare/?comment=11228567

Samozrejme viem, čo tým chcel Big Bear povedať, len výber slov je trochu nešťastný. Súhlasím, že žijeme v precitlivelej multikulti dobe, ale slovné spojenia typu "V reklamách v Tv už dnes nejsou jen bílí herci" znie trochu divne. Alebo sa mýlim?

na příspěvěk reagoval verbal , kulyk
    • 30.8.2019  06:47
    Slartibarkfast
    (hodnocení, komentáře)

MontyBrogan: Hmm..

• 24.8.2019  21:43
    MontyBrogan
    (hodnocení, komentáře)

Slartibarkfast: Je to možné, táto diskusia už zažila pár reštartov. Pozitívum nápadu spočíva v tom, že keď tu niekomu pripadajú rozoberané komenty nezaujímavé, môže vkladať výtvory užívateľov, ktorých pravidelne sleduje. A tvoj koment som čítal, len mu nemám čo vytknúť.

• 24.8.2019  21:37

Uživatel MontyBrogan smazal svůj příspěvek.

• 24.8.2019  20:57
    Slartibarkfast
    (hodnocení, komentáře)

MontyBrogan: Na můj koment tu serou už půl roku.. cizí přitáhnou?

na příspěvěk reagoval MontyBrogan , MontyBrogan
    • 24.8.2019  16:49
    kulyk
    (hodnocení, komentáře)

Klíďo píďo

• 24.8.2019  14:23
    MontyBrogan
    (hodnocení, komentáře)

Čo tak vkladať sem komentáre iných užívateľov, ktoré vás zaujali a/lebo máte záujem o rozbor, lebo sa v nich nachádza niečo pre vás nejasné? Bol by záujem? Nešlo by o písanie "za chrbtom" autora. Bude o tom informovaný do pošty.

• 7.2.2019  16:30
    Slartibarkfast
    (hodnocení, komentáře)

Deník nymfomanky (2008)

Doufal jsem v srdceryvné drama, které očím diváka předhodí syrovost a útrapy života ženy, která je už od přírody trochu dost hodně veselejší v rozkroku. Abych ale nezlehčoval mou hlubokou myšlenku a postřehy hloupými připomínkami, jelikož jsem místním expertem na louskání ořechů v nulové gravitaci, musím se pozastavit nad skutečností, že film mi ze slibovaného přinesl pouze nahotu a pár pseudo mouder. Dle mého názoru se o čistokrevnou nymfomanku ani tak nejednalo, nebo nebyla představena divákům tak, jak jsem čekal. Poslední možnost je ta, že nymfomanka je každá druhá dívka, hodnocena jako hezká či krásná s alespoň trochu normálním libidem. Nevšiml jsem si ničeho, co by nějak zásadně devastovalo život hlavní hrdinky, krom jejího výběru životního partnera, který byl očividně hysterický zamindrákovaný žárlivec. Zamilovat se do něj však dokázala a jak někteří místní panicové jistě dobře znají, i sušit hubu nějaký ten čas vydržela. Představoval jsem si zcela jiný scénář, ve kterém bude obětí svého chtíče, lapena jako srna v reflektorech. Otrokem své vášně a těla, nemoha si sama pomoci. Skutečně ubíjející, neúmyslně krutě sobecká, likvidující své okolí a vztahy, pouze podřízena svému klínu. Ve výsledku je to ale jen příběh promiskuitní slečny, která se v životě malinko hledá. A že má ráda sex není vlastně ani tak na škodu. Co víc, v dnešní době docela normální. Takto mohu pochválit jen spanilé tělo hlavní herečky, kterého si divák užije skutečně dostatečně a v detailech častokrát nevídaných na díla tohoto formátu. Tedy za vidění určitě stojí, ale není dobré v něm hledat hloubku a myšlenku. Je to jen slabý obrys skutečnosti, načrtnutý uhlem na papíře. 50%

• 18.6.2018  00:49
    MontyBrogan
    (hodnocení, komentáře)

Pierre: Čítal som prvé dva komentáre k filmom, ktoré som videl. Mám pocit, že si sa zlepšil.

• 14.6.2018  22:38
    TheDon
    (hodnocení, komentáře)

PetrPan:  vypadá to dobře a přibližuje se to mýmu narození....se teda juknu, jestli jsou tam jednorucí Slartíci....

• 14.6.2018  21:50
    Pierre
    (hodnocení, komentáře)

Rozhodl jsem se zde po delší době zase pokusit o nějaké získání zpětné vazby. Tři komentáře z poslední doby:

Stará puška:

Musím smeknout před Phillippem Noiretem, který zahrál ten smutek, stesk, hrůzu a naprostou beznaděj hlavního hrdiny úžasné a věřil jsem mu každý výraz. Flashbacky mě většinou u filmů ruší a otravují, ale tady byly důležitým prostředkem k vžití se do Julienovy kůže a taky byly zcela logické. Člověku se při takové situaci stále vrací šťastné vzpomínky, které se už nikdy nebudou moct vrátit. To je to, co ho vede k pomstě. Někteří prostě zřejmě nepochopili, že Stará puška má být psychologické drama nikoliv válečný ačňák. Samotná akce není zas tak velká, ale realistická, takže působivost filmu nezkazí. Obešel bych se akorát bez závěrečných čtyř minut. Skončení záběrem na hořící vojáky by bylo silnější. Ale jinak se mi to moc líbilo.

Už je tady zas: 

Ten námět je ultra kontroverzní a ultra přetažený za vlasy. Ale lákavý a s velkým potenciálem. Ten, ale nebyl úplně využit. Tedy alespoň ve filmu. Dovedu si představit, že je kniha dobrá a možná si ji i přečtu. Film měl slibný začátek, ale pak mě tak nějak přestával bavit. No, za ty dvě hodiny jsem ani jednou nezasmál. Pouze párkrát pousmál anebo ocenil nějaký dobrý nápad (malovávání lidí na ulici). I tak jsem si uvědomoval, že film chce něco říct a má zajímavé myšlenky. Autentické záběry s náhodnými lidmi, co se s Hitlerem vesele zdravili byly děsivé. Přiznám se, že se mi nepovedlo rozeznat, co všechno byla fikce a co skutečnost. Ale jedno je nad slunce jasné. Hitler není veškerým lidstvem vnímán jako ta největší bestie. Někteří lidi jsou tak tupí, že ještě vykládají jakou měl pravdu . Zkrátka by mu dokázali znovu podlehnout. Však je i mezi současnými politiky spoustu novodobých Hitlerů. Odkazu tohoto člověka se nezbavíme. To vše bylo ve filmu nějakým způsobem řečeno a je to svatá pravda. Jako takové filozofické drama, to bylo dobré. Ovšem jako komedie moc dlouhé, násilné a nevtipné. Takže za tři.

Oggy a škobící:

Humor těžící z grotesky mám rád. Obzvlášť v podání Francouzů. Seriálu se určitá vtipnost upřít nedá, i když jsou všechny epizody na jedno brdo. Ale propánakrále, co bylo tohle a proč jsem se naivně nechal zlákat zemí původu? Napsal bych, že je Oggyho film maximálně pro předškolní děti, ale to by nebylo přesné. Je to film maximálně pro batolata, která ještě neumí mluvit. Pro ně tento film ideální jelikož nemá absolutně žádný děj a nemluví se v něm. Pouze je barevný a hýbou se v něm nějaká zvířátka. Zrovna ta barevnost (tedy animace) je asi jedinou chválihodnou věcí na tomto skvostu. Je docela líbivá a nápaditá, občas i překvapivá. Jinak ale naprostá nuda, která snad musí uspat každého člověka staršího dvou let. Vtipů ať už situačních, fekálních nebo typický groteskních je zde asi tolik jako důvěryhodných lidí v české politice. Ještě mě strašně štval ten opakující se motiv s kočkou do které se Oggy zamiluje. Ten nebyl akorát v poslední kapitole, která trvala pět minut a její pointu a smysl by nevyzkoumal ani samotný Sherlock Holmes (určitě nemyslím toho kočičáka ze třetí kapitoly.) Civění do prázdné ledničky je asi tak stejně příjemné a zábavné jako jakákoli minuta z Oggyho celovečeráku. Slabší jedna hvězda.

na příspěvěk reagoval MontyBrogan
    • 11.6.2018  19:45
    Slartibarkfast
    (hodnocení, komentáře)

PetrPan: Jako bych to už někde četlo.

• 11.6.2018  12:09
    PetrPan
    (hodnocení, komentáře)

Ďábelské sémě ***

Když stroji hučí v čipu, je zle. Předchůdce Skynetu nevyhodnotil lidstvo jako hrozbu, kterou je třeba eliminovat, ale pokusil se jej spasit stejně jako kdysi Otec prostřednictvím svého Ducha Svatého v Marii. Zda tento pokus také selže, bohužel nevíme, protože druhý díl nebyl nikdy natočen, škoda. Jemný komorní sci-fi thriller je víc než cokoliv jiného prostě zajímavý a vy celou dobu čekáte, jak celý výše zmíněný experiment dopadne a kam a co jí tam vlastně dá a tak si málem nevšimnete i několika logických ošemetností. Od toho ale máme manželky, které se s vámi ani nedívají a hledají na internetech nový nábytek do dětského pokoje, a pak vám v jednom nestřeženém okamžiku položí jednoduchou otázku: Jak ji ten jednorukej robot takhle přivázal k posteli?..... Tak za tři, no.

A kdo má zatrženo, sem!

na příspěvěk reagoval Slartibarkfast , TheDon
    • 28.4.2018  22:54
    kulyk
    (hodnocení, komentáře)

Ainy: ale zlepšils. Sa. Se. Ses! Největší rozkrok vpřed za ty roky však vidím u lachtana.

• 27.4.2018  20:56
    Slartibarkfast
    (hodnocení, komentáře)

Ainy: Neuneseš kritiku? ;) Navíc od neodborníků..? :)

• 26.4.2018  20:55
    Ainy
    (hodnocení, komentáře)

Slartibarkfast: jednou jsem si tady troufla naznačit, že si myslím, že jsem se ve psané formě zlepšila a sklidila jsem spíše negativní reakci, takže na nějaký další progres seru :-))

na příspěvěk reagoval Slartibarkfast , kulyk
    • 23.4.2018  21:57
    Slartibarkfast
    (hodnocení, komentáře)

..název si dohledejte.

• 23.4.2018  21:56
    Slartibarkfast
    (hodnocení, komentáře)

Nehorázná sračka, která mne také navždy změnila! Někteří film přirovnávají k Nedotknutelným, ale to je obrovská chyba. Nedotknutelní byli nabití optimismem, který vléval do žil ono hřejivé teplo a radost ze života, ačkoliv ne vždy to bylo v situaci hlavního hrdiny lehké. Tahle hovadina vám jasně říká, že pokud vás v životě potká něco podobně nemilého, rovnou se máte podřezat, dokud toho jste vůbec schopni. Nebo, pokud na to máte dostatečné finanční prostředky, se nechte odpravit humánně na nějaké fajn klinice ve Švýcarsku. Tolik k úžasnému odkazu filmu (tímto zdravím všechny vozíčkáře a celý tým paralympijské výpravy) a nyní k prostředkům, jakými bylo toto poselství předáno. Ohyzdnou Emili, která se jmenovala podobně i ve filmu nejspíše proto, aby si to zapamatovala, doplňoval podobně ohyzdný a nesympatický Sam Claflin, který permanentní zácpu hrál docela obstojně, pokud to byl úmysl. Do toho hromada třeskutě (ne)vtipných scének a hlášek, které průměrného diváka se smyslem pro humor musejí doslova roztrhat! Osobně jsem tonul ve studu a neustále jsem si říkal, že už by mohl být konec. Popřípadě, že by vůbec nebylo od věci, kdyby ho ta motorka na začátku zabila. Téměř dvouhodinová délka cynického patosu naditého klišé byla totiž zhruba o dvě hodiny delší, než bylo třeba. Samozřejmě, že romantické duše při tom nejspíše chrochtaly blahem a rejdily po svých zvlhlých tělech. Mne však tento kousek zanechal naprosto chladným a jediný důvod, proč bych snad uronil slzu, bylo vědomí, že z rozpočtu takovéto pi.. skvostu by se dalo natočit zhruba dvacet dobrých českých filmů, kdybychom snad měli nějakého dobrého režiséra, který netočí jen podprůměrné paskvily podle blábolů, co splácal náš nejčtenější spisovatel. Amen. 20%

• 15.4.2018  17:36
    mchnk
    (hodnocení, komentáře)

MontyBrogan: díky moc, kámo ;)

• 15.4.2018  13:23
    MontyBrogan
    (hodnocení, komentáře)

mchnk: Dosť dobré, pátos na správnom mieste a v správnej miere. Z rovnakých dôvodov sa mi páči aj tvoj koment k You Were Never Really Here.

na příspěvěk reagoval mchnk
    • 13.4.2018  13:51
    mchnk
    (hodnocení, komentáře)

Slartibarkfast: díky...

• 13.4.2018  13:36
    Slartibarkfast
    (hodnocení, komentáře)

mchnk: Stručné a účelné. 2

• 13.4.2018  13:34
    Slartibarkfast
    (hodnocení, komentáře)

TheDon: Takový už holt jsem..

• 13.4.2018  10:34
    kulyk
    (hodnocení, komentáře)

mchnk: Hvala.

• 13.4.2018  10:29
    mchnk
    (hodnocení, komentáře)

kulyk: muškarci to umí rozjet :) zkus si film pohlídat, určitě by se líbil...

na příspěvěk reagoval kulyk
    • 13.4.2018  09:24
    kulyk
    (hodnocení, komentáře)
    • 12.4.2018  18:09
    TheDon
    (hodnocení, komentáře)

Slartibarkfast: připomínáš mi mě....vždycky se to snažím napsat nějakým svým stylem a ve finále z toho vyleze načančaná bída, přehršle cizích rádoby ostrovtipných  slov a spousty a spousty vět rozvitých až do prdele....

nevím no...moc dobře se mi to nečte abych pravdu řekl....

hodnotit nebudu, jsem na tom totiž stylově hodně podobně a nechci si srát na hlavu :) 

• 12.4.2018  12:46
    mchnk
    (hodnocení, komentáře)

Muškarci ne plaču (2017) ****

Jugoslávci. Chlapi, kteří prý nepláčou, obhájci své minulosti, vlasti, spolubojovníků, možná i zločinů. Nechtějí v žádném případě zapomenout, ale zároveň nemohou vzpomínat. Uzavřeni jeden vedle druhého přežívají den za dnem pod majestátními horami a tíhou traumatických vzpomínek. Snaží se rekapitulovat, inscenovat, vyrovnat se se svými životy, které mezi těmito zdmi dostávají jiný směr, přesný opak toho, co na ně stále čeká venku. Velmi precizně pojaté i sehrané psychologické drama, trochu depresivní, v jistém směru bezkonkurenční, nicméně k dokonalému zážitku, je-li na toto téma vůbec možný, mi ještě něco málo chybělo. [Filmový klub Citadela - Litvínov].

na příspěvěk reagoval kulyk , Slartibarkfast , MontyBrogan
    • 12.4.2018  12:33
    mchnk
    (hodnocení, komentáře)

Slartibarkfast: určitě nadprůměr, pro někoho, kdo Tě čte, asi klasika, osobně moc nemusím takové ty ftipné metafory či přirovnávání, z hlediska obsahu můžu posoudit jen první film a to jsem na tom zcela opačně, i když jsem nehodnotil plným počtem, Linie je pro mě výjimečně pojatý film s lehce artovými prvky i přesto, že se z toho časem stal film na nedělní odpoledne na nově, vždy se na něj rád podívám, možná i proto, že jsem na tom byl jako teenager v kině...

btw z polohy diváka lze zesměšnit v podstatě jakoukoli i sebevětší dramatickou scénu, takže záleží jen úhlu pohledu :)

celkově určitě za krásné 2 - vše je trochu moc dlouhé :)

<< novější 383 382 381 380 288 192 97 1