Легенда о танке

(TV film)
všechny plakáty
Rusko, 2019, 44 min

Vývoj a história najslávnejšieho ruského, či sovietskeho, tanku je významnou súčasťou dejín druhej svetovej vojny a je zvratov a dynamického postupu červenej armády na Berlín. Vyberte sa po stopách histórie tohto jedinečného a mimoriadne účinného nástroja obrany Sovietskeho zväzu pred nacistickým vpádom. (RTVS)

Arsenal83

T34 alebo chrbtová kosť Červenej armády. Vraj lepší tank ako nacistické Tigre a ani sa niet čo čudovať, keďže bol zostrojený tak, aby odolal ruskej zime a to fakt chladnejšie je už len niekde na Uráne. Podľa Medzinárodného inštitútu pre strategické štúdie v súčasnosti tento tank stále používa deväť krajín: Kuba, Guinea, Guinea-Bissau, Kongo, Laos, Vietnam, Severná Kórea a Jemen. Tam stačia asi aj modely z roku 1940. Celý dokument k pozretiu tu. ()

Echelon1

Priemerný dokument, ktorý začal dobre, ale postupne sa štruktúra absolútne rozpadla. 2,5*. Potešila však prítomnosť Stevena J. Zalogu. K Legenda o tanke som sa vlastne dostal len náhodou, keď mi prišla SMS od rodiny, že STV tento dokument vysiela. ()