Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi

Recenze (7 140)

plakát

Vzestup strojů (2014) (seriál)

Rozprávač nevyšiel. Ani v originále, ani v dabingu. To nie je rozprávač, ale skôr uspávač. Bez dynamiky, bez záujmu. A to prenáša aj na diváka.

plakát

Letečtí stíhači v boji (2006) (seriál)

Pôsobivá grafika, ale čo to nevidím. Všetky letecké súboje vyhrali len Amíci. Teda minimálne tak 80% z toho, čo seriál ponúka. A ak nie oni, tak spojenci ako Izrael. A taká bitka o Britániu? Na tu zabudnite, tá asi ani nebola.

plakát

Berlín - historie v současnosti (2019) (TV film)

Trocha strojený dokument. Hovorí o histórii v súčasnosti, no venuje sa skôr súčasnosti než histórii. Prijal by som viac informácii spred 1945.

plakát

Tajemné stromy - dokonalé přírodní systémy (2020) (TV film)

Berieme ich tak všedne a pritom sú našimi najväčšími spojencami. Sú prehliadané ale bez nich si život predstaviť nevieme. Veda v tomto dokumente zdôrazňuje prínos stromov pre život na Zemi. Zabezpečujú energetickú rovnováhu a ich prínos je bežným človekom nedocenený. Čo je ešte zaujímavé je ich dlhovekosť. V tomto dokumente sa na to nezamerali, ale je úžasné chytiť si nejaký strom, pri ktorom stáli naši predkovia pred stáročiami. Tak ako je Lipa kráľa Mateja, ktorá má viac ako 700 rokov a kedysi Matuš Čák pod ňou viedol kráľovské snemy. Stromy nám dávajú čerstvý vzduch, no pritom takto krásne vedia priniesť aj závan histórie.

plakát

Neporazitelný: Návrat krále (2016)

Nenadchýna ma, keď si dvaja chlapi dávajú do držky. Príde mi to také chrapúnske, vidlácke. A ničí to mozgové bunky, hoci v prípade takýchto športovcov ťažko dúfať, že nejaké sú. Film mi neprišiel ničím výnimočným. Také bojové zápletky sme tu mali už od čias Van Damma až až. Dejovo plytké, všetko orientované na kopačky do hlavy.

La Mante (2017) (seriál)

Dobrý seriál, aj keď nie špičkový. Francúzi napodobili Škandináviu, ale ponechali si v tomto krimi veľmi veľa svojho. A tak trochu absentovala lepšia atmosféra. Odhalenie vraha môže byť prekvapujúce, na druhej strane aj nerealistické. A policajti sa opäť chovajú skôr ako žandári zo St. Tropez. Len s tým, že nie sú vtipní. Avšak keby neboli hlúpi, nebol by z toho seriál, ale len 50 minútový film. Francúzi sa pokúsili zobrať si prvky z Mlčania jahniat a 7even, no vyšiel z toho len taký slabší odvar bez bujónu.

plakát

Hrdinové starověkého Řecka: Iásón a Argonauti (2004) (TV film)

Nuž sklamanie, divná forma. Taká amatérska, Dokument je verný mýtom a legendám, ale z Herakla nemuseli urobiť starého deda. To fakt sa na neho už viac podobal Kevin Sorbo.

plakát

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Polovičatý film, pretože jednak kvázi dobre ukazuje cestu Hitlera k moci. Je zhruba verný udalostiam a vzťahom. Ale samotný Hitler je len svojou karikatúrou. Akoby nutne bolo potrebné ukázať, že bol zlý až do špiku kosti. Čo nikto vzhľadom na jeho počiny nespochybňuje, ale narodil sa už taký? Film v podstate ukazuje, že židov nenávidel od narodenia, ťažko povedať, či je to tak, sám písal vo svojom braku Mein Kampf, že sa to prebudilo okolo rokov 1908-1913. Hitler je ukázaný ako človek, čo kope do psa, aby sa opäť podkreslila jeho neľudskosť, lenže práve psy boli tvory, ktoré on miloval. Určite viac ako ľudí. Herec Carlyle sa mohol snažiť koľko len chcel, ale Hitlera nepripomínal ani zďaleka. Chudý, vpadnuté líca a neupravený fúzik. Toto Hitler nikdy nemal, naopak bol, puntičkár, dával si záležať, aby vyzeral na verejnosti v rámci možností dobre. Film ďalej zjednodušuje Hitlerovu kariéru, ktorá podľa tvorcov bola lemovaná len nenávisťou voči židom, čo je absolútny nezmysel. Samozrejme, že ich nenávidel, ale keby v každom prejave hovoril len o židoch, tak by vo voľbách nemal ani 1%. Ľudí si nezískal antisemitizmom, ale hlavne chlebovými témami. Samozrejme aj poukazovaním na domnelých vinníkov, ale keď vo filme Hitler vystúpi 10x a celý čas hovorí len o zlých židov, tak to je buď nezvládnutý obsah historickej látky, alebo jednoznačný úmysel tvorcov filmu poukazovať len na to jedno jediné. Inak nevhodne vybraní herci sú aj u iných postáv. Goebbels bol vyschnutý krivák, tu ho hrá plnolícy chlapík vo forme. Röhm bol zase fúzatý, no tu hrá dohladka oholený Stormare. Do dokonalosti tak tomuto snímku chýba dosť veľa.

plakát

Krvavá legenda Bang Rajan (2000)

Neholdujem krvavým jatkám. Najmä ak ide o obranu dediny, no medzi tými Thajčanmi ťažko rozlíšiť medzi mužom a ženou. Chválabohu mali niektorí fúzy, hoci ani to už dnes nehrá rolu. Táto legenda inak nie je legendou, ale skôr skutočnou udalosťou, ktorá sformovala thajský národ. Respektíve tie skutočné udalosti sú dve a legenda ich spojila do jednej. Film je podaný realisticky a určite sa nevyhýba scénam odsekávania končatín, ako by šlo o bravčové karé. Na mňa to však dojem neurobilo. Krvavé hrdinstvo tu vytŕča nad hĺbkou. Divák je len oslepený vedrami krvi a ohlušený sekaním do živého mäsa.

Ovládací panel
16. nej uživatel Velká Británie