Život za hranou

(festivalový název) (seriál)
  • USA Life Beyond
všechny plakáty

Vydejte se s námi prostřednictvím dechberoucích animací na výpravu za vyřešením jedné z největších otázek naší doby, jejíž konečné zodpovězení je díky současným moderním technologiím a pokročilému výzkumu blíže, než kdy jindy. Tedy, jsme sami? Zavedeme vás do cizích – často exotických – světů vzdáleného vesmíru, na kterých budeme hledat mimozemský život. Možná ho najdeme v prstencích plynných obrů, v atmosférách hnědých trpaslíků nebo dokonce v srdcích mrtvých hvězd. A jaký život můžeme očekávat? Založený na uhlíku, jako na naší planetě, nebo spíše na křemíku? Nebo dokonce život mechanický? Možnosti, kterými příroda disponuje při tvorbě života, jsou možná zcela bez hranic. Ale tou nejvíce palčivou otázkou bezesporu je, zdali se v hlubinách vesmíru skrývá dokonce život inteligentní. A pokud se ukáže, že tomu tak opravdu je, jak pokročilé mohou tyto případné inteligentní civilizace být? Mohli bychom s nimi dokonce navázat kontakt? Anebo jsme opravdu sami? (Future Gate)

Detak

Pokud správně tipuji, že je to tohle: https://www.youtube.com/watch?v=ThDYazipjSI (díl 2.), tak musím říci, že je to naprosto úžasný imaginační dokument o tom, co aktuálně vědci vědí o možnostech vzniku života a vlivu okolí na jeho možný vzhled. Opravdu krásné vizualizace představ života na různých typech planet a v různých typech prostředí. Pozn.: tento dokument opravu neříká, jak vypadá život jinde ve vesmíru, ale říká, jak by dle našich dosavadních zkušeností mohl takový život vypadat a kde všude by mohl být. Speciální poděkování za dotažení do konce, tj. nahrazení biologické podstaty života za čistě elektrickou. Pozn.2: toto pokročilé stádium života vyvrací myšlenku, že jsme ve vesmíru samy z důvodu, že se s jinými vyspělými civilizacemi míjíme v čase ;-) ##### Padá mi čelist a smekám před úžasnou vizualizací 3. dílu, 4K nutností. Opět skvělý dokument a krásné vysvětlení třístupňové hierarchie vyspělosti civilizace a související technologické vyspělosti a příslušných nároků na zdroje. Pěkné je, jak je průběžně také ukazováno, jak se nám v současnosti daří vyhledávat vyspělé vesmírné technologie v námi pořízených snímcích vesmíru. Pozn.: znalí UFO tématiky jistě vzpomenou na fotografie vesmírných lodí, co nám občas trošku vycucnou sluníčko. Ne, beze srandy, doufám, že tento dokument pouští učitelé žákům na základních školách. Díl 3.: https://www.youtube.com/watch?v=saWNMPL5ygk ()