The Lost Tomb 2: Heavenly Palace on the Clouds

• Čína The Lost Tomb 2: Explore with the Note (více)

Poté, co se Wu Xie probudí v nemocnici, je postaven před dilema, zda vůbec může věřit svému nejbližšímu příbuznému. I přes všechny své pochybnosti se vydá společně se svými přáteli až ke korejským hranicím hledat palác ukrytý v podzemí. Není ale jediný, kdo se o tamní poklady zajímá. Na cestě se potká se starými známými, ale i s novými tvářemi. Všichni se totiž snaží rozluštit tajemství, která jsou v podzemí ukryta. (Lex.San)

Lex.San

Tento Lost Tomb jsem rozjížděl dvakrát. Poprvé jsem sledování vzdal asi u 4. epizody, prostě to nešlo. Wu Xie byl na pěst, ostatní postavy nudně statické (čestnou výjimku tvořil Fatty) a příběh sám o sobě dost fantasmagoroidní. Před časem jsem ale narazil na komentář, který doporučoval překlenout otravný začátek a sliboval od 8. dílu rozjezd celého seriálu. Řekl jsem si tedy, že dám seriálu ještě jednu šanci, protože vždy se v sérii Lost Tomb našla hluchá pasáž a protože byl tohle poslední kousek, který jsem z univerza Grave Robbers’ Chronicles ještě neviděl. Zatnul jsem tedy zuby a dal jsem se do sledování.** Seriál má skvělý a chytlavý opening i ending, ale to, co slibuje, se opravdu nekoná. Celá série Lost Tomb má díry v ději i logice větší než samotná Čína, na to jsem byl jako divák zvyklý, ale vždy to zachraňovala trojice Wu Xie, Zhang Xi Ling a Fatty nebo samotné pasáže v hrobce. Tady to ale jaksi nefunguje. Zmíněná trojice se po rozpačitém začátku sice dá dohromady, ale nějako to prostě není ono. A pátrání v hrobce? Do konce 11. dílu jsem se pořádně ani nepodívali do podzemí a jen se mluví. Bohužel většina rozhovorů je buď totálně zmatená, nebo úplně o ničem. Vedlejší dějové linky jsou tak zbytečné, že vůbec nechápu, proč tam jsou.** I když se seriál přehoupne do své druhé půlky a hlavní hrdinové se dostanou do hrobky, pořád je samotný děj hodně těžkopádný, chybí mu lehkost akce i napětí, kvůli čemuž jsem vždy byl ochotný přimhouřit oko nad nudnějšími pasážemi. Vše se hrozně dlouho rozebírá a mně, stejně jako Fattymu, docházela trpělivost. Ledové prostředí příběhu prostě přimrazilo i samotný děj a atmosféru.** Jediné, co bylo na této sérii překvapivé dobré, byl hudební doprovod. A to nejen openingový a endingový, ale i ten v průběhu celého seriálu. Bohužel to je opravdu málo, aby to nějak zachránilo celkový dojem ze sledování. Všem fanouškům Lost Tomb proto doporučuji tento díl vynechat. O nic nepřijdete a jen si ušetříte zklamání. Nejvíce zajímavé byly poslední dvě minuty před koncem, opravdu ironie par excellence.** Shrnuto a podtrženo – hodně nudného mluvení, nezajímavé až otravné postavy (asi jen vyjma Fattyho) a minimum akce dělá z tohoto dílu nejslabší kousek z celého cyklu Lost Tomb. Jsem zvědavý, jak s celým hodnocením zamává nejnovější chystaný kousek  Tibetan Sea Flower, který je fanoušky přijímán dost rozporuplně – 2* (3,5/10) ()