Lacike

Die Hard koncept odohrávajúci sa v nemocnici (čím minimálne v scéne s bábätkami film pripomenie aj Hard Boiled) s Jackie Chanovskou komediálnou akciou. Banda zloduchov prepadne nemocnicu, ale našťastie tam je so svojou milou aj odvážny Vidutý Jamal, ktorý im nakope zadky. Sixpack ale neukáže ani raz, ts, ts. Šak keď ho mám, tak ho ukážem, ale jemu sa príliš ukazovať nechce. Prestrelky za veľa nestoja. Či už komickými CGI, tak aj zásahmi, ktoré skoro vôbec nevidno kvôli detskému ratingu. Žiadnu brutalitu tu nehľadajte. Ale všetko vynahradzujú bitky v hravom komediálnom štýle v ktorom sa vtipne využívajú rôzne predmety. Najviac ma pobavila bitka o kyslíkovú masku v miestnosti zamorenej plynom. Deväť z desiatich zloduchov neodporúča v takej situácii strieľať. Ten desiaty nad tým rozhadzuje rukami a nohami. Celkovo to je ok jednohubka, ktorá baví akonáhle dôjde na bitky, ale to sa bohužiaľ až tak často nedeje a dejová vata je dosť nudná. Povinných pesničiek sa tu dočkáme len dvoch. 5/10. ()