The Wrestlers: Fighting with My Family

všechny plakáty
Velká Británie, 2012, 48 min

Režie:

Max Fisher

Dokument britskej televíznej stanice Channel 4 The Wrestlers: Fighting with My Family si všíma život wrestlingovej rodiny Knightovcov. Športovo-zábavnému biznisu, ktorý wrestling predstavuje, sa venujú všetci členovia domácnosti - otec Ricky, mama Saraya, ale aj ich deti Zak, Roy a Britani. Vychádzajúc práve z tohto dokumentu vznikol v roku 2019 film Fighting with My Family, ktorý sleduje vzostup Britani alias Paige v WWE - najväčšej wrestlingovej spoločnosti sveta. (GTS_PUNK)

GTS_PUNK

Dokument britskej televíznej stanice Channel 4 zameraný na wrestlingovú rodinu Knightovcov z anglického Norwichu. Trištvrte hodinu trvajúci dokument si všíma život tohto "klanu", ktorý neopustil svet športovo-zábavného biznisu aj napriek tomu, že v čase vzniku dokumentu mal britský wrestling svoje najlepšie roky za sebou. Okrem bližšieho pohľadu na minulosť rodiny a jej bežný život kladie dokument dôraz najmä na omladinu - Zaka Zodiaca a Britani Knight - a ich pokusy dostať sa do WWE, najväčšej wrestlingovej spoločnosti sveta. Zaujímavý pohľad odhaľuje Zakovo zlyhanie a úspech Britani, zachytávajúc aj jej začiatky vo vtedajšom vývojovom stredisku WWE - Florida Championship Wrestling. Dokument vyznieva s odstupom rokov snáď ešte výraznejšie, než v čase svojho vydania v roku 2012. Ako je dnes už wrestlingovým fanúšikom dobre známe, Britani sa podarilo urobiť v WWE solídnu kariéru pod menom Paige, ktorú však kvôli zraneniam musela predčasne ukončiť. Na základe jej príbehu, vychádzajúc z veľkej časti práve z tohto dokumentu, dokonca vznikol v roku 2019 aj hraný film Fighting with My Family. Zakovi sa do WWE dostať nepodarilo a zostal nezávislým wrestlerom na prevažne britskej a európskej scéne. The Wrestlers: Fighting with My Family je zaujímavým pohľadom na rodinu, pre ktorú je wrestling všetkým a ešte čímsi viac. Čo sa týka dokumentárneho podania a spracovania, dielo ničím špeciálne nevyniká, ale svoj hlavný účel do bodky spĺňa. ()

• Vychádzajúc z veľkej časti práve z tohto dokumentu vznikol v roku 2019 celovečerný hraný film Fighting with My Family, ktorý sleduje vzostup Britani alias Paige v WWE - najväčšej wrestlingovej spoločnosti sveta. (GTS_PUNK)