Shen bing te gong

• Čína 神兵特攻

EvilPhoEniX

Čina je opravdu několik let pozadu, co se týká SFX a CGI, protože  to celé vypadá jako 20 let zpátky. Škoda, že si ten film nevzali pod paškál Korejci nebo Indonésie, hned mohlo být zaděláno na pořádnéj zážitek. Dějově je to taky strašný nesmysl, což mi nevadí tolik jak to zmíňované CGI a samotná akce je překvapivě v pohodě. Když došlo na krev, tak sice žádná sláva, ale sekvence, která jakoby vypadla z Hardcore Henryho byla důstojná a solidní byl fight ve výtahu, kde šlo pěkně cítit fyzično i adrenalin. Líbilo se mi i finále, kde o zajímavou choreografii opět nebyla nouze. Jako martial arts béčko je to celkem OK i díky krátké stopáži koukatelné, jen třeba přežít tragický příběh i efekty, souboje se, ale užít dají. 5.5/10. ()

Seffi

Nejuslintanější ultrabéčkový akčňák roku s "promakanými" akčními scénami, které hravě strčí do kapsy kdejakou velkorozpočtovou sračku. Čalamáda z PAYDAY, PUBG, Hardcore Henry, CS a Smrtonosné pasti. Nevím, na čem v té Číně jedou, ale musí to být slušnej matroš. 70% ()

dannyyy

Víceméně souhlasím s tím, co napsal Seffi. Dlouho jsem přemýšlel, jestli to je na 3* nebo na 4*. Tenhle film mohl být akčňákem roku, kdyby scénář byl lépe uchopený a to hlavní... kdyby bylo více peněz. Film úplně srazil rozpočet, protože všelijaké výbuchy, kulisy nebo nejkomičtější scénka auta, které jede po mostě, tak zde jde vidět, co dokáže udělat nízký rozpočet. Když to vše ale pominu, tak musím uznat, že jsem viděl naprosto luxusní řežbu v čele s výborným Terry Fanem. Od začátku do konce kosí nepřátele lahodným pro oko stylem, který zaujme každého fanouška bojových umění. Při posledním fightu jsem si říkal, že toto snad nee, ale na konci se to naštěstí vysvětlilo :) TRAILER: https://youtu.be/Kxij0OWlRIk ()

AffectedFace

Příběhově nejslabší film z Číny, co jsem kdy viděl. Každý dialog je vesměs záminkou pro další řezačku, což mi vůbec nevadí, ale zde se hodně dává důraz na CGI, které je prostě špatné. Na druhou stranu Hand-to-Hand fighty jsou zvládnuty parádně, choreograficky hezky nasnímané, ale to je vše. Aktivní hráč videoher si určitě všimne referencí na známé hry: V první polovině je to takový Payday 2, v druhé Hardcore Henry říznutý s The Raid. Název VR Fighter snímek nese neprávoplatně, jelikož scéna ve VR je zde pouze jedna, ve které se ještě ke všemu dost setří na násilí. Čekal jsem aspoň dobrý CG blood, no vypadá to spíš na explodující balónky plněné barvou s nádechem růžové? Bitka mezi kuchaři, ve výtahu a závěrečný fight patří asi mezi to nejlepší, co počin mohl nabídnout, nic víc, nic míň. Hlavní hrdina je OK, ale zbytek hereckého obsazení ufff... nemá cenu komentovat... Doporučení pro Čínu určitě zní následovně: STOP with this bad CGI shit, bring back John Woo style movies! Ale stejně mne to bavilo více, než některé novodobější Hollywood sračky. Čisté tři hvězdy. ()