Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Thriller

Recenze (4 140)

Brave Citizen (2023)

Anyone can be Hero! Nečekaná pecka z Jížní Koreje na jejich oblíbené téma šikana ve školách a je to paráda ve všech směrech. Hlavní hrdinka je sympatická Shin Hye-sun, která je bývalá boxerka, ale začne pracovat jako suplující učitelka na škole, kde však vévodí tenhle parchant Lee Joon-young, který má velké konexe ( matka právnička, otec sponzoruje školu), takže vše mu naprosto prochází a nikdo na něj nezmůže- opravdu prvotřídní šmejd! Naštěstí hlavní hrdinka není žádné ořezávátko a rozhodne se zakročit, ovšem mimo školu  a v masce kočky. Ve městě se začne proslýchat o novém Cat vigilante! Má to skvělé tempo, dobrý fighty, příjemné postavy a samotné finále v ringu má úžasnou atmosféru, skvělou choreografii ( parádní slow motiony) a překvapivě došlo i na husí kůži při jednom momentu, který měl příjemné grády. Naštěstí zařazení komedie je jen velmi okrajové. Líbilo se mi to. 75%

Desperado (2024)

Desperádo se v trailerech jevil jako nabušený akční nářez z Číny, jenže výsledný dojem je uspokojivý jen krajně. Hlavní hrdina sice má nějaký hitman background, ale po propuštění z vězení dělá klauna v přestrojení a stará se o malou holčičku ( Docela mi vadí ten sentimentální element s dítětem, který ubírá na vážnosti a občas nechtěně padá do odlehčené dramy místo drsného a temného akčního filmu- ten kontrast mi zkrátka nikdy moc neseděl). Danny Chan, který si zahrál v Ip manech nějaký bojový skill určitě má a potěší i Xing Yu, jenže ze samotné akce jsem si na zadek nesednul. Vizuálně a choreograficky je sice slušná, ale chyběla mi tu tvrdost a pořádná razance, s Erkem šlo naložit určitě taky lépe, takže ve výsledku se vyškrábu na lepší průměr. Očekávání dle hajpu bylo teda daleko vyšší. 6/10.

Cold Meat (2023)

Šílená nuda! Konverzačka v autě dvou nesympatických postav o hovně. Jediný Survival bylo ten film dosledovat. Kdyby tam aspoň ten Wendigo řádil, ale nic. Levné, nezajímavé, nuda! 3/10.

Red Right Hand (2024)

Za mě úplně v pohodě koukatelná akční béčková žánrovka se sympatickým Bloomem a skvělou Andie MacDowell, která mafiánskou kmotru hrála výborně. Je to napínavé, došlo i na torture ( rozmlácení kolena kladivem!) a akce je sice jen průměrná, ale dostačující. Zabavilo, neurazilo. 6/10.

S tebou nikdy (2023)

Romcoms are back! Vemte 2 velmi sympatické a mladé vycházející hvězdy Hollywoodu, kde bude výborná chemie, nacpěte to humorem, ať to není jen citová romantická vydíračka a tenhle recept se nemůže zkrátka posrat a dle sympatických tržeb to vyšlo.Nevadí, že dějově nejde o nic zázračného, ale má to velmi feel good atmosféru, Sydney Sweeney žeru ( ten její dekolt oh my gád) a Powell je tu taky za sympaťáka, humor funguje, v závěru na mě fungovaly i emoce a rozhodně jde o film, který si rád s ženskýma budu pouštět. Tohle je příjemná věc. 8/10.

Here for Blood (2022)

Koukatelné, ale nic extra. Nabouchaný hlavní hrdina je sympaťák a dát mu roli babysitterky je celkem vtipné, ale přišlo to vhod, protože do domu vtrhne maskovaný kult vetřelců a jemu souboj člověk věří více než 40 kilové ženské. Je to celkem krvavé a dost akční, ale je to béčko jak řemen, takže gore si divák tolik neužije ( od reality má daleko) a s humorem si šlo pohrát určitě lépe, neurazilo, ale zítra zapomenu. 5/10.

Zóna zájmu (2023)

Zóna nezájmu. Jeden z těch filmů, který učitel pustí na hodině dějepisu, ale 80% žáků radši vytáhne mobil a bude scrollovat instáč, protože je to obdobně nezáživná nuda jako běžná vyučovací hodina. Po informativní stránce naprosto prázdné, takže ten film neposlouží ani vzdělávacím účelům. Sledujeme tu banality každodenního života velitele koncentráčního tábora a jeho rodiny. O postavách se nedozvíme nic, dialogy jsou osekány na minimum, Osvětim nám neukážou, takže opět film pro čtenáře knih, kde si vše musí divák domyslet ( fck you!!), nemá to žádný scénář,atmosféra vůbec nefunguje, žádná gradace, napětí ani vyhrocené drama mezi nácky, emoce below zero a v závěru místo aby ukázali hromadu mrtvol, tak ukážou leda boty. Film tak prázdný, pomalý a nudný, že ikdyby divák vynechal 20 minut, tak nepříjde o nic zásadního. Saulův syn tématicky podobný byl úplně nekde jinde. Intoušskéj arthouse největšího zrna. 3/10.

Mu zhong wu ren 2 (2024)

Martial arts historická pecka z Číny! Slepý Bounty hunter je zpátky v dokonalé formě. Už jednička byla výborná a tohle je na podobné úrovni. Miu Tse je opravdu frajer s vysokým skillem a s jakou elegancí a stylem poráží nepřátelé je radost na pohled. Vizuálně to vypadá perfektně a ikdyž je to dějově jen Revenge Road movie, tak kamera, choreografie a bojové scény film vyzdvihují do vysokého nadprůměru. V prvním díle se sice více lámaly končetiny, zde využívá častěji meč, ale užil jsem si to parádně. Chce to trilogii. 80%

Femme (2023)

Film lákal na britský Queer Revenge Thriller s nadšenými ohlasy, výsledkem je však Queer Drama, kde na Revenge vlastně vůbec nedojde. Na můj vkus to celé bylo až moc Queer, kde nebyla snad žádná hetero postava. Ten pocit, když chcete násilí, vraždy a promyšlenéj Revenge a místo toho dostanete drag queens, gay porno a gay sexuální scény. Fuck this. George MacKay tu zahrál dobrého hajzla, ale to je tak vše.  Film lákal na zcela úplně něco jiného.  Film hodnotí kladně snad asi jen queers, jinak nevím,za co dát plusové body, protože ani po dějové stránce to není žádný zázrak. Not for me. 3/10.

Double Blind (2023)

Mohl to být první letošní povedený hororový zářez, ale bohužel vůbec mě to nebavilo. Přitom izolované prostředí, testovací subjekty, boj o čas, experimentální droga je téma, které mám hodně rád, ale bohužel po hororové stránce zde nefunguje nic. Chtělo to nápaditější smrti, tohle zkrátka nemůže dnes nikoho zaujmout. Finále je alespoň trochu napínavé a krvavé opravdu jen lehce, jinak mě to moc nezaujalo ani postavami, příběhem natož atmosférou. Slabší průměr. 4/10.