• Thriller

Stopmotion (2023)

Robert Morgan je dá se říci expert na Stop-motion animaci a svůj um předvedl v kraťasu Bobby Yeah, jenže celovečerní podoba mu až tak nesedí, jelikož mi přišlo, že se držel hodně zkrátka a žádná zvrácená uchylárna se bohužel nekoná. Film se snaží sice přinést závan čerstvého větru do hororového žánru, jenže hororových atrakcí je zde málo a díky pomalejšímu tempu z toho neni ani žádná pořádná zábava. Vdechnout život loutkám pomocí masa a mrtvé lišky byl celkem zajímavý nápad a finální podobizna byla celkem creepy, ale něco zajímavého se začne dít opravdu až 15 minut před koncem a to je pozdě. Je to někde přesně na půl cesty. Sympatie za nápad, avšak mohl se vyřádit daleko více. 55%

Vládcové nebes (2024) (seriál)

Seriálová kanonáda roku 2024 pokračuje a tentokrát přihazuje ruku k dílu Apple s dost možná nejlepší záležitostí z druhé světové, kterou letos uvidíme, pač nejspíš ani žádná jiná konkurence nebude. Zóna nezájmu samozřejmě jen pokukuje z poza okna a tiše závidí. Seriál se zaměřuje na letce 100. bombardovací letky a myslím, že nic filmově bližšího letectvu jsem zatím neviděl, ta hrůza pilotů a co vše musí podstoupit je až hmatatelná a žral jsem celý seriál bez mrknutí oka. Z postav nejvíce zaujme Austin Butler,Callum Turner a Nate Mann-Rosenthaal byl fakt neskutečnéj borec, který měl andělská křídla na zádech. V menší roli potěšil i Barry Keoghan, ale trochu mě na seriálu štvalo, že se tu střídalo hromada postav díl od dílu a nešlo si pořádně vytvořit vztah, ale vzhledem k tomu na jaké sebevražedné mise byli vysíláni to nemůžu příliš vytýkat.  Nejlepší díly jsou bez debat číslo 3 a 5 což byly nejakčnější pasáže a byl to slušnéj Battlefield ve vzduchu, kde občas Fukunaga překvapil i příjemným Gore a závěr je správně dojemný. Líbilo se mi ,že zde došlo i na koncentrační tábory a taková vzpoura ve finále je slušná atmosférická perla. Za mne úžasná záležitost, která druhou světovou přibližuje trochu z jiného úhlu, ale dělá to poctivě a se srdcem. Fukunaga se tedy tématu zhostil z grácií a rozhodně si může připsat úspěch. Na plný počet nechybí mnoho. 85%

Gentlemani (2024) (seriál)

Guy Ritchie at its best ! Za mne teda ještě zábavnější a ucelenější zážitek než původní film, byť bez pořádných hereckých hvězd, ale je to londýnská Gangsterka jak Řemen! Sympatický Theo James po smrti otce zdědí drogové impérium s bohatsvím i s jeho problémy, které bude muset řešit a většinu problémů způsobí jeho ztřeštěný bratr Daniel Ings. Vedle Thea zde kraluje Kaya Scodelario, na kterou se nejen výborně kouká, ale má i skvěle napsanou postavu. Ritchie sice mohl přitlačit na pilu, co se týče akce a násilí, toho tu ve výsledku dostanem poměrně málo, ale vynahrazuje to vybroušenými i vtipnými dialogy, Tarantinovskými zvraty, skvělým tempem, cool postavami ( každá nová postava na scéně je TOP) a sympatickou atmosférou, kde jsem opravdu celou sérii zhltl na jeden nádech bez mrknutí oka, tak moc mě to bavilo. Máme teprve Březen a už teď je tu minimálně 5 adeptů na seriál roku (Golden hour, Slovo pacana, Deaths Game, Metoda Markovič:Hojer a Gentlemani) to bude letos ještě sakra zajímavé. 9/10.

Lučšije v adu (2022)

Dvou hodinová akční řežba z právě probíhající války na Ukrajině, kde máme dva týmy bílí a žlutí, kde jeden tým brání a druhý tým se snaží dobývat 9 patrový věžák. Děj to teda nemá žádný, střílí se tu imrvére celé 2 hodiny, ale mě to vůbec nebavilo. Méně je někdy více a ikdyž já akci miluji nadevše, tak takové monotónní střílení mě fakt nebaví. Souboje tu nejsou žádné, vlastně tu chybí i pořádné Gore ( kdyby to okořenili hutným Erkem, tak by to bylo celé záživnější a realističtější, ale vzpomínám si snad jen na 2 brutální záběry), vizuálně mi to přišlo průměrné a o vojácích se divák nedozví vlastně nic, takže není komu fandit. V půlce filmu jsem měl z toho takový zmatek, že jsem už nevěděl ani jakému týmu fandit. Kdyby mi bylo 15, nejspíš tuhle dvou hodinovou misi vytrženou z Call of Duty žeru, ale dnes jsem u toho celkem trpěl. Na tři hvězdy se vyškrábu tak tak. 50%

Chůvák (2015)

Matthias Schweighöfer je rozhodně šikovný,co se týče komediální německé scény. Líbil se mi v Armádě Mrtvých i v Armádě Zlodějů a tady tomu není jinak, ikdyž o humor se tu spíše starají jeho děti a Chůvák Milan Peschel. Matthias Schweighöfer tu hraje úspěšného podnikatele, který na své parchanty nemá čas a hledá chůvu, jenže žádná u nich nevydrží déle jak den, protože děti si libují v naschválech a chůvám vytváří vyloženě peklo ( Scéna, kde děti fingují před chůvou vraždu, kde bratr uřízne motorovkou sestře ruku je fakt Top!! :D), jenže do bytu zrovna nakráčí jeden muž, který se chce pomstít za to, že Matthias jim chce zbourat čtvrť, ale nepustí ho ke slovu a okamžitě ho příjme za novou chůvu. První půlka filmu je opravdu vtipná, Milan Peschel je takové správné kopyto a dokáže zabavit. Druhá půlka už na humor tolik nesází, ale musím říct, že to bylo fakt pěkné a dojemné. Celkově hodně feel good věc. 75%

Butchers Book Two: Raghorn (2024)

Škoda ta éra kvalitních hixplo/explo je bohužel nenávratně pryč a jsem rád, že jsem ji zastihl zrovna v mém hororovém rozkvětu. Butchers je lacinné spíš céčko než béčko, které se sice snaží vzdát hold lepším kouskům klasickými proprietami, ale nestačí to. Máme tu dva bratry, kde jeden je Hillbilly jak vyšitý ( tu musím uznat, že ten chlap slizského vidláka hrál výborně a je na filmu asi to nejlepší) a jeho brácha je klasický inbreed Hromotluk. Po srážce s jelenem uvíznou 3 nesympatičtí hrdinové ( kteří bohužel neumí vůbec hrát) a v kufru mají hmm svázanou Transku ??? !!! :D a samozřejmě si zkříží cesty s našimi vidláky. Má to celkem sympatický dirty look, ale je tu strašně málo postav na porážku a celkově tu chybí vynalézavost smrtí a gore. Je tu sice jedno nepříjemné uříznutí penisu a jedna na půl rozstřelená hlava, ale tím to končí. Žádný znásilnění, žádná pořádná porcovačka( proč je na plakáté tak pěknéj sekáček, když ho ani nevyužijou?) a kanibalismus je tu jen načtrnut, takže o to nejlepší jsme bohužel ochuzeni. Dalo se na to koukat, ale když si vzpomenu na filmy 15 let zpět, tak je to fakt bída. To je proboha tak těžké natočit áčkovéj Rape and Revenge fucking hell. 4/10.

Panenky na útěku (2024)

Coen očividně zaspal dobu, protože přijít s tímhle v dnešní době nemělo šancit uspět už od počátku. Máme tu lesbické Drama/Krimi, kde dvě dívky si vypůjčí auto z půjčoviny a odjedou si na Floridu odpočinout a cestou oblíznout pár ženských. jenže v kufru auta mají něco, po čem pátrají dva gangsteři a chtějí to zpět. Ten obsah kufříku je docela dobrý úlet, ale přišlo mi to celé stupidní na tomhle postavit celý film. Pedro Pascal i Matt Damon tu mají jen velmi krátké camea, takže clickbait, ale Margaret Qualley hraje výborně a dvojce gangsterů je jak z 90.let a občas otrousí úsměv černý humor. Celkově blbina na jedno podívaní bez vyšších ambicí, která úplně neurazila, ale zároveň nenadchla. Pure Average. Love Lies Bleeding bude jiné kafe ! :) 5/10.

Brian Banks (2018)

Velmi dobré Drámo dle skutečných událostí, kde 16 letý afroamerický mladík s nadějnou kariérou v americkém fotbalu je křivě odsouzen z únosu a znásilnění a dostane 6 let natvrdo,dalších 6 let podmínky a zápis k sexuálním delikventům. Příběh se převážně zaměřuje na hlavního hrdinu, který je už na svobodě v podmínce a snaží se očistit své jméno, jenže to nebude bez přímých důkazů jednoduché. Hlavní hrdina je neskutečný sympaťák, kterému divák drží ruce v pěst celý film a divák nestačí kroutit hlavou nad dalším nespravedlivým justičným omylem. Příjemné pokoukání pro fanoušky podobných filmů, tenhle není moc známý a zaslouží si větší pozornost. Fungují i emoce, takže slečny kapesníky sebou. 8/10.

Mladá dáma (2024)

Milé malé překvápko od Netflixu a od režiséra 28 týdnů poté. Jde o dobrodružný Fantasy Survival, který je nečekaně temný, napínavý a místy i lehce brutální a taky tak trochu Únikovka. Millie Bobby Brown je z eleven sexy twenty a roste ve velkou kočku, je tu vizuálně moc pěkný až hororový drak, má to skvělý tempo, dostatek napětí, fungující hudbu a vůbec nevadí že příběh je jednoduchý "Obětování princezny zlému draku k zajištění království", když to celé skvěle funguje a baví. 75%

Utajený (2005)

Not for me. Haneke asi nebude má parketa. Na můj vkus je to celé až moc civilní a všední, celé natočeno snad jen v bytě a ty dlouhé statické záběry mě vyloženě sraly, protože jsem se vždy lekl, že se mi seknul film, nebo dal omylem pauzu. Má to hodně pomalý tempo, nic moc extra zajímavého se tam bohužel celé dvě hodiny neděje, napětí vůbec, pointa nejednoznačná a ta vychvalovaná "šokující" scéna mi přišla být spíš komická. Hodně light psychickéj terror, kde jsem bojoval s tím ať neusnu. Dokonce jsem si při sledování vzpomněl na tu hrůzu Anatomii pádu, která je podobně civilně natočená a získává stejný evropský ceny, tak ať si to ti Nerdi užijou. 4/10.