Objevování světa - Madeira

(TV film)
  • Francie Découverte du monde : Madere (více)
všechny plakáty
Francie, 2018, 52 min

Režie:

Daniel Lafarge

Neposkvrněná příroda, nádherná krajina nebo unikátní mírné klima jsou jen střípky krásy portugalského území v Atlantském oceánu... V Atlantském oceánu u pobřeží Maroka objevili v roce 1418 portugalští mořeplavci souostroví, které pojmenovali Ilha da Madeira, neboli Zalesněný ostrov. Dnešní Madeira, která se skládá z hlavního stejnojmenného ostrova a několika malých satelitních ostrovů, byla připojena k Evropské unii jako autonomní oblast. Souostroví, kterému se někdy přezdívá Plovoucí zahrada nebo Perla Atlantiku, je díky svému subtropickému klimatu, úchvatné scenérii se sopečnými horami a bujnou vegetací skutečným malým rájem zasazeným uprostřed oceánu. Návštěvníkům však Madeira poskytuje veškeré výhody moderního života. Neposkvrněná příroda, aktivity pod širým nebem v nádherné krajině, Golfský proud vytvářející unikátní mírné klima, krásné hotely, noční život, zkrátka vše to, co je potřeba k získání pestrých zážitků. (Česká televize)

Marze

Na zdecimovany ostrov,kde puvodni obyvatele vykaceli vsechny lesy az na  vavrinovy Unesco prales nepojedu. Dokument mi uplne stacil i kdyz by mi lakala ta ochutnavka mistnich vin v muzeu vina,pripadne ve vinarne s mistnimi seniory poslechnout si vypraveni jejich zivotnich pribehu. ()

Teachman

Tento televizní dokument je jak vizuálně působivý, tak informačně přínosný. Doporučuji ho nejen do výuky zeměpisu. ()