Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Dokumentární
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Akční

Recenze (14 023)

plakát

Život římského legionáře (2023) (TV film) 

Zajímám se o historii, ale na takovýto seriál o životě legionářů jsem narazil poprvé a to včetně školy, knížek. V prvním dílu Iniciace se dozvíte, že ve velkém období stability bylo 300 legionářů s platy 900 euro v dnešních cenách a sloužit museli 25 let. Na římskou armádu šlo okolo 50 daní obyvatel. Byly dva druhy kroků na přesuny se zátěží 40 kilo - šest a osm kilometrů za hodinu, denně třicet kilometrů.

plakát

Putování po hraničních stezkách - Celnická stezka (2022) (epizoda) 

Rád chodím málo známé turistické stezky v Evropě a tahle je prostě nádherně vyhlídková. Líbila se i i rokle Svatého ducha v soutěsce. Smrkové monokultury jsou v oblasti kvůli změně klimatu nahrazovány smíšenými lesy a pohraniční zregulovaná řeka Mura bude revitalizována kvůli obnovení biodiverzity. Ti trpěliví uvidí  v závěru sýčka na kole. Dokument na televizi Prima Zoom.

plakát

Dinosauři se Stephenem Fryem (2023) (seriál) 

Predátoři dinosauři zde byli 180 milionů let. V prvním dílu mě zaujali jen alosaurus, který mohl otevřít tlamu 79 stupňů a lebku a horní čelist používal jako sekeru, a diplodokus, který kladl velké množství vajec, z nichž se po vylíhnutí tvorové byli sami schopni živit. V druhém dílu se superkontinent Pangea začíná rozpadat a na scénu vstupují raptoři.

plakát

Studená válka: Technologický závod (2019) (seriál) 

Shlédl jsem na televizi Prima Zoom čtvrtý díl Závod o dobytí vesmíru. V kostce dějiny dobývání vesmíru a soutěž SSSR a USA. Náš kosmonaut Vladimír Remek zapříčinil, že Československo bylo jako třetí země na světě ve vesmíru. Byl jsem na workcampu (tedy před dvěma lety) v koncentračním táboře Dora v německém pohoří Harz , kde se systému dvoukilometrových tunelů ve skále vyráběly v dokumentu zmíněné zázračné rakety. Nevěděl jsem, že v USA posloužily k modelu první rakety do vesmíru.

plakát

Co vypráví univerzum - Honba za černými dírami (2022) (epizoda) 

Dokument na televizi Prima  o počátcích náhledu na černé díry. Nejprve byly propočítány Einsteinem teoreticky, ale někteří vědci se zdráhali uvěřit. Postupně se zdokonalovala pozorovací technika teleskopy, grafické procesory pro řešení Einsteinových rovnic aj.

plakát

Sentinelle (2023) 

Zemite brutalni sceny. Je tu pekny zapas v koupelne. Jinak film funguje jako lecba nespavosti, protoze mu chybi napeti. Nebyl jsem schopen napojit se na zadnou z postav.

plakát

The Challenge (2023) 

Ruska lekarka musi do kosmu privest operaci na zranenem kosmonautovi. Vsechno co se tyka vesmirneho prostoru je perfektne udelano. Herecke vykony vyborne. Film ma feministicke poselstvi a casem upadal do melodramatu. Skoro tri hodiny se mi zda moc dlouhe.

plakát

Neznámá Bosna a Hercegovina (2021) (TV film) 

Posledni evropska divocina. Krasna zeme pokryta z 60% uzemi lesy. Pekne turisticke zastavky.  Dokument na televizi Prima Zoom. "Angela Merkelova nam odvezla vsechny kvalifikovane lidi" rika mistni obyvatel. Pred rustem HDP a loteriji rakoviny spise preferuji zachovalou prirodu s pitnou vodou v rekach. V Sarajevu jsem na kraji krasneho pohori Belasnica byl,ale lanovka, kde byla zimni olympijada v rice 2007 nejezdila a pod ni prostor odminovavali vojaci z Bundesweru.

plakát

Divočina v kraji větrných mlýnů (2021) 

O přírodě v nejvybydlenější hustě osídlené emi světa. Zvířata vegetují na polích. Bažinatá půda byla položena pár mětrů nad hladinou moře, ale nenasitní zemědělci ji vysušili a oblast se propadla čtyři metry pod mořskou úrovní, takže změna klimatu ji asi brzo zaplaví. Dokument na televizi Prima Zoom.

plakát

Amerika z ptačí perspektivy - Mississippi (2012) (epizoda) 

Překvapila mě tak masivní invaze popínavé rostliny kouzu a v plantážích borovice na sklizeň a metoda její likvidace řízeným vypalováním. Stát působí lesnatě zeleně a je placka, která se v místě rodiště Elvise Presleyho začíná vlnit. "K jedenáctým narozeninám Elvise mu jeho chudá matka koupila kytaru přestože si přál pušku"" dozvíte se.