Ve smyčce

Scénář:

Tal Inbar

Hudba:

Ran Bagno

Dva muži se usadí v oblíbené telavivské restauraci. Pak náhle začnou střílet na šokované hosty kolem sebe. Jeden z hostů se jim postaví. Další prchají do bezpečí. Nikdo nevyvázne bez újmy. Film Ve smyčce dokumentuje nechvalně proslulý teroristický útok v kryté tržnici Sarona prostřednictvím záběrů z bezpečnostních kamer a poutavých rozhovorů s přeživšími: otcem, který kvůli rodinné oslavě poruší ramadánový půst, policistou, který nevědomky poskytne úkryt jednomu z prchajících teroristů, s arabskými i židovskými pracovníky restaurací, jejichž životy se nečekaným setkáním se smrtí navždy změní. (Festival izraelského filmu Kolnoa)

galiea

Tolik kamer tam mají, a stejně jim to ve finále nepomohlo... Rozhovory s lidmi, kteří se ocitli ve špatnou dobu na špatném místě. Ale když ne oni, byli by to jiní... Někteří zaplatili cenu nejvyšší, jiní byli ochotni obětovat se pro záchranu druhých. Tohle je naneštěstí každodenní realita Izraele a nikdo, kdo to nezažil na vlastní kůži, nemůže říct, jak by v překvapení a panice reagoval právě on. Tahle dokumentární kombinace skutečných záběrů, interview a (částečně) hranými pasážemi je výborná. Pro silné povahy doporučuji ke shlédnutí. Shlédnuto v rámci festivalu Kolnoa 2023. ()