Harmony

silentname

Občas tak trošku rozmýšľam prečo sa niektoré filmy dostanú k nálepke - horor. Pretože nemyslím si, že "Harmony" má veľkú dávku atmosféry, nie je to vôbec strašidelné a dokopy ako horor to nefunguje v absolútne ničom. Ako sci-fi dráma je na tom o niečo lepšie a mám pocit, že tu tvorcovia aspoň mali nejaké nápady, ktoré môžem trošku oceniť. Ako fakt, že veľké množstvo momentiek je hlavne mentálny súboj, alebo aj komunikácia dvoch myslí. Celkom to v tomto smere funguje, no filmu chýba nejaký poriadny rozpočet na to, aby niektoré scénky vyzerali lepšie. Akcia je tu hrozná a režijne sa Zachary Gross ukazuje ako amatér. Ale je to jeho prvý film. Takže je tu od toho, aby sa s chýb poučil a už ich neopakoval. Moje najväčšie problémy s filmom sú okrem produkcie ešte aj skutočnosť, že si niekto myslel, že ak nasvietime kopec scénok v červenom svetle, bude to tajomnejšie a strašidelnejšie... tak to nefunguje. Muž s maskou vyzerá miestami zaujímavo a jeho dýchanie je často prítomné a celkom dokáže aspoň jemne dvihnúť atmosféru ale to je tak maximum, čo filmu môžem dať ako plusové body. Viac-menej je to lacne spracovaná nuda. A potenciál by v tom pritom bol. Škoda. Ale nebudem Zacharyho Grossa úplne zakopávať pod čiernu zem. Musí sa ešte veľa učiť. Hodnotenie: D+ ()