Tierra Incógnita: Utajená země

• Argentina Tierra Incógnita

Série(2) / Epizody(16)

Eric se vrací do rodného města, aby vyřešil záhadu zmizení svých rodičů před osmi lety. Spolu se sestrou je vychovávali prarodiče z matčiny strany, ale Eric se od nich rozhodne odejít a vydat se do strašidelného zábavního parku Tierra Incógnita, který patřil jeho rodičům a kde byli naposledy spatřeni. Ve městě se Eric setká se třemi lidmi, kteří sehrají klíčovou roli na jeho cestě: s Pablem, nejlepším kamarádem z dětství; s Lilou, dívkou, která Erica vždycky přitahovala; a se svou tetou Carmen, díky níž pochopí, že bude schopen vypátrat pravdu jedině tehdy, když bude mít podporu své rodiny. Současně s jeho návratem dojde v městečku k uvolnění neznámé síly, která útočí na jeho obyvatele. Jedině s pomocí svých přátel a rodiny bude mít Eric šanci vyřešit všechny záhady ukrývající se v zábavním parku. (Disney+)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (8)

Labyrint (2022) (S01E01)

Príbeh: Erik je chalan, ktorý pred rokmi prišiel o svojich rodičov, ktorý zmizli za záhadných okolnosti v zábavnom parku “Tierra Incognita”. Jeho sestru to psychicky poznačilo a on sa po dlhej dobe vracia späť do parku aby odhalil zmiznutie svojich rodičov. Prevedenie: Hispánci sa idú hrať na “Stranger Thungs”. Moc im to ale nejde. Aj keď si odmyslím až príliš naturálnu kameru, ktorá priliš často robí nájazdy do tvare hlavných protagonistov. Hlavný problém je, že seriál nemá určenú cieľovú skupinu. Pre dospelých je príliš priamočiary a infantilný a pre deti je zas scéna z parku dosť ťažké sústo. Cielovka su teda teenege 14-16 ale tí majú asi iné veci na práci ako tento seriál. 45% ()

Kolotoč (2022) (S01E02)

Príbeh:  Po Erikovi, ktorý už okúsil nástrahy parku sa do mestečka dostáva aj jeho sestra Uma. Erik sa vracia do svojho rodného domu kde sa spolu zhľadá s Umou a aj tetou a  dedkom. Celé mesto je na nohách pretože sa na oblohe objavila rovnaká žiada ako pred ôsmimi rokmi. Prevedenie: Hlavným adeptom na zisk Darwinovej ceny je Leonel Messi z aliexpresu, ktorý sa vrhá do strašidelného domu bez zjavnej motivácie. Trocha lepšia atmosféra ale stále si neviem zvyknúť na tú kameru ala Venezuelská telenovela. 55% ()

Vila Dalarasových (2022) (S01E03)

Príbeh: Erik v parku našiel tajomný krištáľ a otcov denník z ktorého niekto vytrhal strany. Dejan sa mení na zombíka a hľadá si svije obete na mise Quert. Prevedenie: Pre mňa osobne, je najväčšia záhada, ako je možné že v každom temnom kúte parku alebo jaskyne sa svieti. Hlavne pri dnešnej cene energií. 55% ()

Strašidelná loď (2022) (S01E04)

Príbeh: Erik zisťuje, že preludy v parku spôsobujú záhadné krištáli ktoré sa nachádzajú v jednotlivých atrakciách. Rodina začína čeliť tlaku mesta kvôli stratených chlapcom. Prevedenie: Stále viac sa nemôžem zbaviť dojmu že ide o nízkorozpočtovú telenovelu. Ale na druhej strane ma to aj celkom baví  a teším sa na nasledujúcu časť. 57% ()

Tajný kód (2022) (S01E05)

Príbeh: Erik sa poháda s Pablom za to, že mu klamal. Nájde kľúč k rozlúšteniu otcovej šifry a bojuje aj o srdce miestneho dievčaťa, ktoré už nebaví zahadzovať sa s partiou dementných výrastkov. Prevedenie: Teraz už sa seriál ani nehrá, že by nekopíroval Stranger Things aj napriek tomu že to pôsobí lacne príbeh dobre graduje a celkom ma zaujíma, kam sa to celé poberie. 60% ()

Červ (2022) (S01E06)

Príbeh: Erik zistil, že v parku na štyroch rôznych miestach sú ukryté stránky z denníka, ktoré jemu a jeho sestre zanechal jeho otec pre prípad, že by experimentovanie s temnými silami nedopadlo dobre. V meste sa množia zombíci so svietiacimi očami. Prevedenie: Celkom zaujímavé, že si seriál drží štandard priemernosti počas celej svojej stopáže. Ak by vznikol pred 10 rokmi trúfam si povedať, že bo bol dokonca nadpriemerný. Ale v dnešnej dobe je to čo sa nám autori pokúšajú predsunúť, obohrané. 50% ()

Utajený pokoj (2022) (S01E07)

Príbeh: Erik sa musí spojiť so svojím uhľavným nepriateľom aby sa dostal naspäť k denníku. Uma konečne prehovorí o traume z minulosti. Daniel nafinguje nájdenie tiel Dalaranovcov. Prevedenie: Musím povedať, že táto časť ma celkom bavila aj napriek celému radu nedostatkov som sa dosť dobre bavil. 69% ()

Hrůza (2022) (S01E08)

Príbeh: Banda spojila svoje sily aby chytili "strašidlo" z dávnych čias, ktoré Erikov otec nechcene vyvolal opäť na svet. Do toho samozrejme prichádzajú komplikácie. Prevedenie: Dejové zvraty sú chabé a každému je hneď jasné kto koho zradí aby sa napätie dostalo na tú správnu úroveň. Ďalšia vec je, že strašidlo vo voľnej prírode okamžite lapí svoje obete ale v dodávke, kde sú od seba dva metre mu to trvá pól hodinu. A ja osobne som nepochopil ten potitulkový spinoff ale nechám to teda na druhú sériu ak sa do nej vôbec pustím. 71% ()