Atlantické pobřeží Francie

(TV film)
  • Francie La France Atlantique, de l'estuaire de la Loire aux Pyrénées (více)
všechny plakáty
Francie, 2021, 52 min

Režie:

Franck Decluzet

Cesta po regionu, který nabízí divoká skaliska, hluboké zálivy, pláže pokryté jemným pískem i proslulá přímořská letoviska... Se svými divokými břehy, majestátními estuáry, historickými městy a ostrovy dokáže francouzské atlantské pobřeží přenést každého návštěvníka do světa světla, chutí a vůní promísených s jódem. Kdysi mocná středověká přístavní města umožňující přístup k bohatství zbytku světa i dnes nabízí své poklady – historické, přírodní i kulinářské. Turisté rozhodně nevynechají možnost ochutnat výjimečné lahůdky, připravované z plodů půdy, jíž moře a zamlžená obloha poskytují vše, co činí francouzskou kuchyni a její vůně tak neodolatelnými. Mimo pestrého pobřeží projedeme i některé ostrovy a setkáme se s těmi, kteří na nich žijí a zvelebují je. (Česká televize)

Marze

Žádné dramatické krajiny, ale plochá kulturní přelidněná krajina. Zástávky jsou ale originální a vše je stále zalito sluncem. V největší souvislé lesní ploše v západní Evropě Landes lese Landes (les) – https://cs.wikipedia.org/wiki/Landes_(les) , táhnoucím se od Bordeaux k Atlantiku jsem byl v říjnu. Je uměle vysazen a devadesáti procent ho tvoří průmyslová borovice.  Dokument byl vysílán na České televizi 2. ()