Právo podle Lidie Poët

• Itálie Lidia Poët (více)
Itálie, 2023, 4 h 12 min (Minutáž: 40–52 min)

Matilda De Angelis, Sara Lazzaro, Mia McGovern Zaini, Dario Aita, Nicolo Pasetti, Eduardo Scarpetta, Pier Luigi Pasino, Sinéad Thornhill (více)

Epizody(6)

Lidia Poët vyšetřuje vraždy a pere se za to, aby směla pracovat jako advokátka. Napínavé dobové drama podle skutečného příběhu první italské právničky. (Netflix)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (4)

Epizoda 1 (2023) (E01)

Príbeh: Lidia Poet je prvá Talianska právnička a rysuje sa jej prvý vážnejší prípad. V dobe v ktorej žije sa okrem opovrhnutia mužov musí pasovať aj so stereotypmi mužskej nadradenosti. Prípad mŕtvej baletky sa rozhodne aj napriek tomu vyriešiť aj keď iba v bratovom mene ako jeho asistentka nakoľko jej zobrali ako žene právo na obhajobu. Prevedenie: Plusy sú jednoznačne dobové kostýmy a kulisy. veľmi sympatické hlavné postav, ktoré sa neboja aj ukázať kus kože, čo nikdy nie je na škodu. Hudba nádherne doplňujúca príbeh. Mínusmi sú dosť triviálne prípady a skoro nulové napätie. Dalo sa to zrejme urobiť aj lepšie ale nakoľko sa jedná o Netflix produkciu ide o veľmi vysoký nadpriemer. 80% ()

Epizoda 2 (2023) (E02)

Príbeh: Lidia sa v bratovom mene zhostí prípadu zavraždenej majiteľky továrne. Hlavnou podozrivou je anarchistka, ktorá zrejme nehrá so svojou advokátkou čistú hru. Lidia sa čoraz viac zahľadieva do bratovho švagra aj napriek milostným pletkám s iným mužom. Prevedenie: Netflix to nevydržal ani do konca druhej časti a už nám servíruje starú známu homosexuálnu zápletku vraždy. Po že sa budeme pozerať na silno emancipované ženy mi bolo jasné od prvej časti ale tento milostný románik je tam zas nasilu vtlačený len aby sa zas poukázalo LGBTi komunitu. Ale inak sa časť hrozne vliekla ak by nebola vedľajšia dejová linka s tajomným novinárom tak by bolo hodnotenie o dosť horšie. 58% ()

Epizoda 3 (2023) (E03)

Príbeh: Rodinná tragédia v dome kde Lidia vyrastala ju privádza na miesto činu ktoré je späté s jej minulosťou ako aj minulosťou jej rodiny. A každá minulosť vyplaví na povrch dávno skryté tajomstvá. Prevedenie: Najzaujímavejšie na tom bolo to rodinné prepojenie a odhalenie pravdy o otcovi, ktorého si Lidia do tej doby dosť idealizovala. Finálne dolapenie vraha až v tejto časti nepôsobilo prvoplánovo a nahodilo a malo reálne vyústenie z dôkazov a dedukcie čo tiež hodnotím kladne. Trocha menej by tam mohli vykresľovať všetkých mužov ako násilných buranov ale toto posolstvo má asi seriál predať ako obraz doby. 72% ()

Epizoda 4 (2023) (E04)

Príbeh: Lídia sa dostáva k zaujímavému prípadu vraždy vysoko školského profesora, kde je hlavnou podozrivou vzdelaná žena. Lidia tento prípade berie osobne nakoľko chce mužskému svetu ukázať silu ženského umu. Postupné vyšetrovanie ju ale vyvedie z omylu. Prevedenie: Jedna chyba a síce brutálna predvidavisť deja či už v prípadoch ktoré sú divákovi ponúkané ale aj v súkromnom živote našej krásneho mladej hrdinky. Na moje vlastné počudovanie ma ale seriál zatiaľ bavý ale postupne mu dochádza dych. 69% ()