Hana Zagorová - Cesta ke štěstí

Hudební
Česko, 2004

Hana Zagorová

mardun

Cesta ke štěstí Hany Zagorové je obsáhlý hudebně obrazový projekt, který mapuje zpěvaččinu úspěšnou kariéru až do dnešních dnů. Supraphon ve spolupráci s Českou televizí připomíná nejvýraznější melodie z obsáhlého katalogu písní Hany Zagorové. Na DVD najdete například legendární písně ze začátků její kariéry -Bludička Julie, Obraz smutný slečny, Mrtvou lásku. Na filmovém pásu se dochovala i Gvendolína, kterou viděli diváci tehdejší Československé televize pouze při jejím premiérovém uvedení v roce 1972. Archiv ukrýval i písně Honey, Zdá se, Nevím, které patří mezi první barevné televizní snímky, přesto jejich obrazové ztvárnění je nebývale kvalitní a obstojí i v dnešní domácí klipové konkurenci. DVD hodně čerpá z pořadů Dluhy Hany Zagorové, které zpěvačka natáčela v osmdesátých letech. Tady za zmínku určitě stojí krásné obrazové ztvárnění písně Narozeniny, Sítě kroků tvých, Povídej si se mnou, abych neplakala a Tak ty ses vrátil. Z duetů najdete na DVD jednak dnes už televizní evergreeny, které zpěvačka natočila s Jiřím Kornem-Pěšky jít nám je souzený a s Helenou Vondráčkovou Žlutá kuřátka a také novější například Přijď aspoň na chvíli s Borisem Rösnerem a vánoční písně se Štefanem Margitou. Dvoudiskové DVD s více než padesáti písněmi je připomínkou úspěšné Cesty ke štěstí jedné z nejpopulárnějších zpěvaček domácí hudební scény Hany Zagorové. ()