Zom 100: Zombie ni naru made ni šitai 100 no koto

Bucket List of the Dead (E02)

(epizoda)
  • Japonsko バケットリスト オブ ザ デッド (více)
Ukázka z filmu 1

Akira začíná skutečně žít svůj život, ale rychle si uvědomí, že mu došlo pivo. Poté, co prožije sérii událostí při získávání dalších piv, začne Akira sestavovat seznam věcí, které chce udělat předtím, než zemře. Mezitím další přeživší, jejíž cesty se kříží s Akirou, začne psát vlastní seznam věcí, které musí udělat, aby se vyhnula smrti. (mikki089)

Ukázka z filmu 1

Ryuuhei

První epizoda pro mě byla takový ten klasický šok, který roztříštil všechna má očekávání a přišel s něčím dost nečekaným. U druhé musím říct, že seriálu zlehka začínám přicházet na chuť. Pomalu přijímám způsob pojetí, který nebere zombie apokalypsu tolik vážně, především tedy z pohledu hlavního hrdiny, jehož vysvobodila z mizerného života plného dlouhých a skoro až vražedných pracovních hodin. V této epizodě nicméně poznává, že jeho vlastní radost a touha po svobodě se neslučuje se situací okolo a že i on může každou chvíli zemřít. Přesvědčilo ho především setkání s přeživšími, jejichž osud nebyl zrovna šťastný. Děj nicméně stále staví na seznamu 100 věcí, které by si chtěl splnit předtím, než ho náhodou také dostihne ona zhoubná nákaza, což pořád beru za originální a zajímavý prvek, s nímž se dá dost dobře pracovat. Konečně se zde objevuje i další zajímavě vyhlížející, ženská postava, která podle všeho bude fungovat v hrdinově čtyřčlenné partě, jak napověděl ending plný přílišných charakterových spoilerů. Jako většina tvůrců, i autor předlohové mangy, Haro Asó, zde částečně recykluje postavy ze svých předešlých počinů, konkrétně mi ona dívčina svou sportovní podstatou a tichým, analytickým charakterem a smyslem pro chladné přežití, připomíná Usagi z Alice in Borderland. Její setkání s hlavním hrdinou, byť krátké a z její strany bez zájmu u jakoukoliv další interakci, je ovšem zásadní. I když do té chvíle šla za svým cílem přežití a paradoxně i svým vlastním seznamem důležitých kroků, hrdinova lehkovážná povaha a pocit štěstí založený na prostém získání plechovek plných zlatavého moku, jí mírně pootevřel oči a ukázal, že člověk by si i v čase krize měl udělat nějakou tu radost a nelpět jen na pevně daném režimu. Jsem zvědavý, kam se posune další epizoda, ale už teď se projevuje autorův smysl pro detail. ()