Satyaprem Ki Katha

Satyaprem (Kartik Aaryan) touží po manželce, ale jako o nezaměstnaného neúspěšného studenta o něj žádná žena nemá zájem. Tanečnice Katha (Kiara Advani), do níž se zakouká, je navíc zadaná. O rok později se ale Katha se svým partnerem rozejde a pokusí se o sebevraždu. Satyaprem jí zahrání život a k jeho překvapení jej rodiče dívky osloví s nabídkou, aby se s Kathou oženil. Ona sama však se svatbou souhlasí jen neochotně a po obřadu se usilovně vyhýbá tomu, aby musela se Satyapremem trávit noc ve společné posteli. Frustrovaný Satyaprem chce chování své manželky přijít na kloub a časem zjistí, že Katha skrývá traumatizující tajemství. Úspěšný film se postupně přelévá z romantické komedie do sociálního dramatu a publiku nabízí jak reflexi citlivých společenských témat, tak velkolepé taneční scény. (Festival bollywoodského filmu)

Ramanam

Osvěta s poučením na závěr, ale naštěstí ne toliko prvoplánovitá jako jinde. Vše je umě zaobaleno do poměrně dobrého příběhu, který hlavně díky K. Aaryanovi a K. Advani získává další velmi cenné bodíky k dobru, neb je radost tyto dva sympaťáky sledovat. Začátek není toliko výrazný, ale postupem času se rozkrývají jistá tajemství, které naprosto mění náhled na situaci a vysvětlí chování čerstvé novomanželky. Již to není toliko odlehčené, ale vše zvážní a dostává jiný rozměr. Pěkné, však něco tomu stále chybí... Nemohu si pomoci, ale moderní indická tvorba a způsob vyprávění mi již toliko neinponuje, jako jejich o dekádu/y starší filmy, včetně písní a hudby celkově. Ta je zde jen v mezích průměru. Čtyři slabší hvězdy. ()