Koncert pro Zelenou horu

Hudební
Česko, 2023, 70 min

Režie:

Adam Rezek

Přímý přenos open air koncertu Plzeňské filharmonie na podporu záchrany zámku, s jehož historií je mj. spojen nález Rukopisu zelenohorského nebo natáčení filmu Černí baroni. Orchestr pod vedením šéfdirigenta Chuheie Iwasakiho uvede melodie ze slavných hollywoodských filmů i díla českých skladatelů J. Ježka, L. Janáčka a T. Illeho... Koncert pro Zelenou horu (Filmové evergreeny aneb Hudba stříbrného plátna) bude součástí mimořádné koncertní řady Plzeňské filharmonie Historické reflexe, jejímž cílem je připomenout některé významné momenty a osobnosti našich novodobých dějin. Součástí koncertní řady je i koncert, který se uskuteční 19. srpna 2023 na návsi obce Klášter ve prospěch zámku Zelená Hora u Nepomuka. V podání Plzeňské filharmonie pod vedením jejího šéfdirigenta Chuheie Iwasakiho zazní skladby ze slavných hollywoodských filmů a další evergreeny. Večer se uskuteční ve spolupráci s organizací Post Bellum/Paměť národa, pod patronací Plzeňského kraje a v kooperaci s městem Nepomuk, obcí Klášter a dalšími partnery. Hlavním účelem je upozornit na plánovanou renovaci této mimořádné památky, jejímž příběhem procházejí starší i nedávné dějiny naší země, a současně podnítit zájem veřejnosti o její další osud. (Česká televize)