V kůži pilota

(TV film)
Francie, 2016, 2x52 min

Akrobatický pilot Olivier Masurel se rozhodl splnit si sen. Usednout do kokpitu každého letadla, které na světě létá. Podívejte se, jak si s jednotlivými stroji poradí... Olivier Masurel je zkušený pilot, který se vášnivě věnuje letecké akrobacii. Ale teď ho čeká něco, na co ho nepřipravili ani střemhlavé vývrtky o zlomkrk. Jak mu to půjde? Že je někdo zkušený, zapálený a nebojácný letecký akrobat, ještě neznamená, že by také byl dobrým pilotem. Olivier Masurel se pokusí vžít do kůže kadeta školy francouzského letectva v Cognacu. Začátky za kniplem malého výcvikového akrobatického letounu Mudry Cap 10 jsou ještě povědomé, ale jak se mu povede dále? Na námořní letecké základně Landivisiau v Bretani se seznamuje s různými specializacemi. Vyzkouší si, jak se lítá s Falconem 50, a dokonce vyrazí na misi nad severní pól – tentokrát na palubě průzkumného letadla Atlantic 2. Musí se naučit předepsané postupy při katapultaci nad otevřeným mořem nebo při letecké havárii. Zažije nekonečně dlouhé minuty v ledových vlnách po vysazení na rozbouřené moře, než ho vyzvedne vrtulník Caiman. A dokonce se stává svědkem manévrů na speciální přistávací dráze, která má stejné rozměry jako paluba letadlové lodi Charles de Gaulle. Nakonec dojde i na akrobacii. Sledujte, jaké to je být v kůži francouzského pilota. (TV Prima)

Marze

Za provedeni davam prumer 50% ,ale tema me moc nezajima. Ve stavu beztize na trenazeru bych se ale rad proletel. Jednou jsem si v Praze zaplatil trenazer Boingu 747 a vybral si letiste v Hong Kongu, Insbrucku a nocni Buenos aires. Oproti tomu je dokument nuda, protoze jsem se do kuze pilota moc nevcitil. ()