Mocné oceány

• Jihoafrická republika Ultimate Oceans
Jihoafrická republika, 2021, 3x45 min

Oceány jsou místem, jejichž tajemství se nám zatím podařilo odkrýt jen z malé části. Ale to, co o nich už víme, je stejně fascinující jako celý svět pod hladinou... Drsné a nezkrotné. Naše oceány jsou místem plným zázraků a tajemství. Jejich síle se nevyrovná nic na Zemi, s každým nárazem vlny tvarují celé kontinenty. Pod zpěněným příbojem a nekonečným vlnobitím žijí tvorové z legend. Obři, příšery a další pohádkové postavy ožívají v pestrých barvách. A každý má vlastní důležitou roli ve složitém ekosystému. Každý musí plavat na tenké hranici mezi životem a smrtí. Každý z nich je úplně jiný, ale všichni mají jedno společné: jejich bitva o přežití nikdy nekončí. (TV Prima)

Marze

Shledl jsem tri dily Koralove utesy, Tah sardinek a Fascinujivi zraloci s krasnymi podvodnimi zabery na ceste jejich migrace.. Na taliri rikam vsem mensim rybkam sardinky, jinak neni v serialu nic prekvapiveho. Klasicke morske druhy, kdo videl podobnych dokumentu vic nuda. Pri zmince o mante mohli autori vypraveni ozvlastnit zajimavou historii teto ryby vypadajici jako letajici talir. Pred miliony let zila nehybne v pohodli dna, ale pak presla evolucne na dietu filtrovani drobneho planktonu a je odsouzena k vecnemu pohybu. Protanci i celou noc u hladiny za mesicniho svitu. ()