NAGA

Saúdská Arábie, 2023, 113 min

Po tajné party uvízne mladá holka na poušti, kde si musí poradit s pomstychtivou velbloudicí, překonat nebezpečné nástrahy a hlavně se dostat domů před večerkou. (Netflix)

BOURQUE

Pravdepodobne prvý film so Saudskej Arábii, ktorý vidím v žánru, snažiaci sa spojovať thriller s prvkami soft hororu. Chaotické vedenie príbehu a takmer dvojhodinový pasáž určite nechali stopu na výsledku, ktorý vidíme. Osobné hodnotenie: 56% (*) ()

lubosco

Mladý pár odchádza do púšte na akúsi párty , pričom žena sa potrebuje dostať späť do 22:00, pretože ju má vyzdvihnúť jej otec, čo asi v arabskej krajine je megaprúser, keby to nestihla. Nejakú ľahkú drogu požijú už cestou, ale mám pocit akoby som ju pozžil s nimi aj ja, pretože celý film mi prišiel taký mierne sfetovaný. Na párty sa udejú nejaké podivné veci, nakoniec tam vtrhne polícia, hľadajúc drogy a vlastne aj onú ženu. Tá sa stratí priateľovi, napadne ju ťava, hľadá nabíjačku a cestu domov. Neviem ako to celé zhodnotiť, ledva som to dopozeral. Totálny magor mix, nechápem prečo to Netflix zobral, asi si chcel urobiť arabský zárez na pažbe. ()