Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (3 736)

The Valet (2022)

Romantická komédia, ktorá vykazuje mierne a veľmi vzdialené príbuzenstvo s taktiež tohtoročným filmom Marry Me. Škoda, že chémia medzi hlavnými postavami (Eugenio Derbez / Samara Weaving) nie vždy je tá najlepšia. Samara Waving je stále očarujúca, no teraz ani ona nedokáže posunúť film na trochu vyššiu úroveň. Najdojímavejším a herecky najvydarenejším momentom je rozlúčka s Antoniovou mamou – rozlúčkový prejav Antonia je jednoduchý ale o to silnejší. Aspoň záver je odlišný od toho, čo sa predpokladá na začiatku. Osobné hodnotenie: 67% (**)

S*át na lásku (2022)

Pokračovanie ľahkého „romkomu“ F*ck de liefde. Prvé dielo mi nejako uniklo, takže na nejaké lepšie porovnanie nemám možnosť. Každopádne, S*át na lásku je filmom, kde jediným cieľom je zabaviť diváka. Nejaké prípadné ponaučenie z chýb, ktoré jednotlivé postavy spáchajú, tu v skutočnosti nie je vidieť. Prípadne, keď vôbec existujú, tak nie je ich možné brať seriózne. Absurdných scén (napr. riešenie problému „poslanie d*ck picu na zlú adresu“) tu nájdeme zopár, ale ani tie nevedia vždy dosiahnuť svoje ciele. Film na úrovni „jednohubka“, ktorý si dáte po takom dni, keď chcete vypnúť mozog a nerozmýšľať nad vecami a ani nad tým, čo vidíte v danom filme. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Dokonalá souhra (2022)

Netflix sa stretol s Hallmark! Asi takto by sa dal film A Perfect Pairing charakterizovať najjednoduchším spôsobom. Maximálne zjednodušená a predpovedateľná romanťárňa na jedno pozretie. Druhá hviezda putuje za výber pekného (austrálskeho) prostredia. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Room 203 (2022)

Tuctový horor s koncepciou „niečo v tejto izbe nesedí“. Rozjazd a postupné budovanie príbehu (pre mňa) s neznámymi herečkami je viac-menej v poriadku, ale chýba moment prekvapenia (určitú osobu, keď uvidíte, tak rovno viete, že s ním niečo nie je v poriadku). Záver by mohol byť trochu viac kompaktnejší. Osobné hodnotenie: 68% (**)

Vem si mě (2022)

Z tematickej a obsahovej stránky nič nového pod svetlom, moderná (a veľmi predpovedateľná) „reverse“ romanťárna v „in the limelight“. JLo je ešte stále v skvelej fyzickej forme. Z hereckej stránky tu, veľmi zjednodušene povedané, hrá sám seba. Pre Owena Wilsona takéto role jednoducho sedia. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Maturitní ročník (2022)

Mobil je nový Tamagotchi!“ „Madonna sa po novom menuje Lady Gaga?Senior Year má v sebe potenciál byť jednak komédiou s dobrými slovnými spojeniami (to poskytuje základ scenáru – slečna v kóme sa prebudí po 20 rokoch) a jednak ľahkým „teenage“/dospelým filmom, ktorý sa síce nezaoberá s novými témami (popularita v škole na úkor ostatných vecí, hystéria okolo stužkovej a podobne), ale za to ich skúsi zobraziť v moderných šatách („tie šaty“ nie sú zle vybrané). Ani jedno z týchto cieľov nebolo spoľahlivo naplnených. Z hereckej stránky Rebel Wilson nepredstavuje nič také, čo by sme od nej nepoznali. To ešte nie je problém, ale to áno, že vtipné scény / dialógy (na máloktoré výnimky), v ktorých sa objavuje, nefungujú podľa predstáv. To isté platí aj pre vedľajšie postavy. Z filmu nám predovšetkým zostanú občasné retro spomienky, aj tie len vďaka pesničkám. Ešte stále platí, že u Netflixu je kvantita dôležitejšia ako kvalita. Osobné hodnotenie: 64% (**)

Žhářka (2022)

Staro-nová filmová adaptácia známej knihy od Stephena Kinga (ktorá u mňa z nejakého dôvodu ešte chýba z listu „prečítaných“). Koncepčne a kvalitatívne je to takmer rovnaký výsledok, ako nedávno „remastered“ Pet Sematary. Vizuálne jednoduché a pôsobivé, ale obsahovo a z hľadiska vedenia príbehu sú (ne)malé nedostatky. Herecky trojica Ryan Kiera Armstrong / Zac Efron / Sydney Lemmon pôsobí dobre, ale napriek snahám hĺbku ich postavy nedostanú. Veľmi nevýrazná Gloria Reuben. Osobné hodnotenie: 65% (**)

Uncharted (2022)

Špeciálnymi efektmi vygradovaná, avšak vo vnútri pomerne prázdna jednohubka. Ten, kto pozná príbeh a postavy pôvodnej videohry, vie, že film R. Fleischera nemá na ich kvality – napr. z pohľadu vizuál, hĺbka hereckých výkonov, dialógy, vtipné scény a podobne. V hre Toma Hollanda je príliš cítiť nedávneho Spider-Mana, Mark Wahlberg v roli „Sullyho“ celkom prijateľný, Sophia Ali svoju postavu stvárni bez väčších problémov. Pomerne nevýrazný A. Banderas. Osobné hodnotenie: 64% (**)

plakát

The Unbearable Weight of Massive Talent (2022)

Nicolas Cage hrá Nicolasa Caga. Základ skriptu príliš jednouchý (to by ani nevadilo) a s veľkým množstvom „slepých uličiek“ (kvôli tomu, že jednotlivé scény smerujú trochu nikam). Odkazy na niektoré filmy (napr. aj na Peddington 2) potešia, ale mohli by spravené trochu väčšou fantáziou. Duo Nicolas Cage / Pedro Pascal si svoju rolu užívajú, o tom nie pochyb. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Zlouni (2022)

Nenáročná oddychovka s niekoľkými pomerne dobre nakreslenými (a nadabovanými) postavami – vlk a líška dominujú. Príbehovo však pomerne „klasická“ s trochu väčším počtom klišé momentov. Nie všetky potenciály jednotlivých postáv sú využité. Najviac však vadia občasné, avšak príliš „nezmyselné “chyby – napr. žralok kradne maľbu Monsa Lisa tak, že on sám sa vydáva za Mona Lisu. Viem, že je to „len rozprávka“, ale aj tak... Je to niekde na hrane troch až štyroch hviezd. Osobné hodnotenie: 76% (***)

Ovládací panel