NAGA

Saúdská Arábie, 2023, 113 min

Po tajné party uvízne mladá holka na poušti, kde si musí poradit s pomstychtivou velbloudicí, překonat nebezpečné nástrahy a hlavně se dostat domů před večerkou. (Netflix)

BOURQUE

Pravdepodobne prvý film so Saudskej Arábii, ktorý vidím v žánru, snažiaci sa spojovať thriller s prvkami soft hororu. Chaotické vedenie príbehu a takmer dvojhodinový pasáž určite nechali stopu na výsledku, ktorý vidíme. Osobné hodnotenie: 56% (*) ()

lubosco

Mladý pár odchádza do púšte na akúsi párty , pričom žena sa potrebuje dostať späť do 22:00, pretože ju má vyzdvihnúť jej otec, čo asi v arabskej krajine je megaprúser, keby to nestihla. Nejakú ľahkú drogu požijú už cestou, ale mám pocit akoby som ju pozžil s nimi aj ja, pretože celý film mi prišiel taký mierne sfetovaný. Na párty sa udejú nejaké podivné veci, nakoniec tam vtrhne polícia, hľadajúc drogy a vlastne aj onú ženu. Tá sa stratí priateľovi, napadne ju ťava, hľadá nabíjačku a cestu domov. Neviem ako to celé zhodnotiť, ledva som to dopozeral. Totálny magor mix, nechápem prečo to Netflix zobral, asi si chcel urobiť arabský zárez na pažbe. ()

Časové pásmo bylo změněno