Kanadské národní parky

• USA Canada's National Parks

Divoké kanadské národní parky patří mezi nejpozoruhodnější místa, která můžete navštívit. Parky, které ve vás zanechají nesmazatelný dojem majestátnosti, pestrosti, ale také elegance... Kanada je druhá největší země světa a také historicky první stát, který uznal nutnost chránit různorodost přírodní krajiny a zachovat ji pro budoucí generace. Více než sto let starý koncept kanadských národních parků je zásadní pro ochranu místního unikátního životního prostředí, flóry a fauny před zhoubným vlivem, který na ně může mít člověk. A proto mají zaměstnanci organizace Parks Canada poměrně těžký úkol: vyvážit turistiku a ekonomické zájmy s tím, co je opravdu dobré pro divokou přírodu. Navíc jim do všeho zasahují i klimatické změny. Jakým způsobem ovlivňují citlivý ekosystém? Tím se zabývá tento dokumentární seriál. Sledujte, jak jedinečná a okouzlující kanadská příroda ožije přímo před vašima očima. Seznamte se s charismatickými průvodci na dobrodružné výpravě přírodou, mezi chtivými nechybí zajímavé osobnosti z řad vědců, původních domorodých obyvatel, environmentálních aktivistů, umělců a spisovatelů, kteří pojí s přírodou v kanadských národních parcích zvláštní pouto. (TV Prima)

Marze

Shlédl jsem druhý díl na televii Prima Zoom jako poučnou exkurzi po "western lakes" , díl třetí odlehlý národní park Ivvavik. Jsou tu patrné změny klimatu a začali tu třeba růst stromy. A čtvrtou epizodu Saguenay–St. Lawrence. ()