V tretej epizóde dokumentárneho cyklu Opri sa o mňa sa pozrieme na príbeh populárnej slovenskej spisovateľky, Petry Džerengovej. Tá v sprievode Dagmar Mozolovej otvára svoj príbeh o bolesti, o životných stratách a naopak aj o nálezoch, ktoré vyformovali jej neskoršiu úspešnú kariéru spisovateľky. V relácii sa dozvieme, že aj napriek viacerým stratám v rodine a ťažkým chvíľam si treba zachovať pozitívny pohľad na svet a život v ňom. Petra Džerengová je úspešná slovenská spisovateľka, ktorá je známa tým, že príbehy zasadzuje do reálnych miest a píše o tom, čo pozná z vlastnej skúsenosti. Je autorkou románov Za to mi zaplatíš!, Manželky a tie druhé, či Nové začiatky. V treťom diele dokumentárneho cyklu Opri sa o mňa, sa Petra Džerengová, ale aj jej blízky vyznávajú z bolesti, ktorou si museli prejsť, keď jej setra Denisa zahynula vo Vysokých Tatrách. Z troch súrodencov tak zostali už len dve sestry. Čo sa vlastne v našich veľhorách stalo? Dozviete sa v dokumente. Straty sestry v mladosti spisovateľku len utvrdila, že veľká rodina je pre ňu najdôležitejšia. Po absolvovaní vysokej školy získala tesne po revolúcii lukratívnu prácu letušky, no po čase sa aj napriek tomu usadila, vydala a založila si vytúženú rodinu. Postupne sa jej narodili synovia Teo a Leo, dcéry Lóra a Klára. Keď všetko vyzerá takmer idylicky, Petre do života prišiel rozvod. V zrelom veku tak zostala sama. Po bolestivom rozvode prišiel aj v Petrinom živote nový začiatok. Tesne po päťdesiatke našla šťastie a harmóniu po boku nového muža. Ako prijala ona, ale aj jej deti, túto novú a krásnu zmenu sa dozviete v dokumente Opri sa o mňa. (RTVS)