V siedmej epizóde dokumentárneho cyklu Opri sa o mňa sa pozrieme na príbeh slovenského hokejistu Martina Fehérváryho. Ten v sprievode Dagmar Mozolovej otvára svoj príbeh o bolesti, drine a pasii, vďaka ktorým sa dostal až do prvej obrany tímu NHL Washington Capitals. V dokumente sa dozvieme, že jeho cesta aj napriek mladému veku nikdy nebola priamočiara, už vôbec nie jednoduchá a že v živote nikdy nič nemal zadarmo. Martin Fehérváry je slovenský hokejový obranca, ktorý hrá v tíme Washington Capitals v kanadsko-americkej NHL. Hokeju sa venuje od detstva. Talent pre šport bol zjavný a vpred ho hnal hlavne sen – hrať v NHL. Rodina Fehérváriovcov bola skromná, úplne bežná rodina, kde rodičia vo veľkej miere podporovali svojho syna. Už v útlom veku však život zasadil Martinovi nečakaný úder. Zákerná choroba mu vzala milovanú mamu. S touto obrovskou bolesťou sa mladý hokejista vysporiadal po svojom –začal ešte viac trénovať. Pozrite si dokument a dozviete sa ako Martin Fehérváry vnímal svoju maminu, čo preňho znamenala. V citlivom tínedžerskom veku sa ocitol úplne sám vo Švédsku, kde si obliekal dres Malmö Redhawks a vo veku šestnásť rokov sa stal najmladším legionárom v histórii ligy. Martin sa však cítil veľmi osamotený a musel sa naučiť postarať sa o seba. Nemal pri sebe rodinu, priateľov a jeho bežné dni boli jedna veľká rutina. Vkuse trénoval, pracoval na sebe a posúval sa vpred. Neustále tréningy na ľade, v posilňovni, práca so sebou samým a pred očami veľký sen – NHL. V roku 2018 sa tento sen stáva skutočnosťou a Martin ešte pred sezónou podpisuje vstupný kontrakt. V júli 2023 s ním tím Washington Capitals predĺžil spoluprácu o ďalšie tri sezóny do leta 2026. Pozrite si dokument a dozviete sa ako Martin Fehérváry vníma dosiahnutie svojho cieľa. (RTVS)