The Legend of ShenLi

Epizody(39)

Shen Li (Zanilia Zhao) se vzepře dohodnutému manželství, se kterým nesouhlasí, a při následném střetu je zraněna a skončí ve své zvířecí podobě ve světě smrtelníků. Ti vznešeného fénixe považují za tlustou oškubanou slepici, vhodnou maximálně do polévky. Na trhu si ji pak koupí Xing Zhi (Kenny Lin), který se sice na první pohled jeví jen jako nemocný člověk, který se o své okolí moc nezajímá, ale stejně jako Shen Li i on skrývá nejedno tajemství. (Lex.San)

Lex.San

Upřímně jsem ani neměl v plánu na tenhle seriál koukat. Minimálně ne v době jeho vysílání. Když pominu fakt, že je to Xianxia a já tenhle žánr aktivně nevyhledávám, tak už jen samotné fanouškovské očekávání, které tuhle doramu provázelo, mě drželo zkrátka. Ono velké očekávání hodně často končí velkým zklamáním. Nějak mě ale poslední dobou žádný nový seriál nezaháčkoval. Už jsem chtěl prohrábnout svůj watchlist a zkusit nějaký starší kousek, když na mě Legend of Shen Li zpoza rohu mrknul a já ze zvědavost zmáčknul přehrát. A stačila úvodní scéna s ohňostrojem a měl jsem jasno. Rozhodně se budu koukat.***** Seriál měl od prvního dílu Atmosféru (ano, s velkým A), jednotlivé scény ze světa smrtelníků byly až malebné, CGI velice povedené, hudební doprovod chytlavě úderný a začátek příběhu až překvapivě odlehčeně humorný. Bylo mi jasné, že bude přituhovat a přibyde vážných scén, jen jsem doufal, že seriál neztratí na lehkosti vyprávění a neutopí se v prázdném ději, až se přesuneme se sledováním na nebesa.***** Při návratu do světa nesmrtelných nevyhnutelně přibyde více CGI, přesto mě to jako diváka nebilo do očí, jak jsem se obával. Též mě překvapilo, že příběh neztratil na humoru. Na ústřední dvojici byla radost pohledět, protože nejen v jejich případě veškerá klišé a dané žánrové škatulky byly postaveny na hlavu.***** Děj přibližně ve druhé čtvrtině zpomalí, takže seriál doporučuji dávkovat postupně, tak díl až dva denně, aby se předestíraná poetika nepřejedla. Byla by to totiž škoda.***** Příběhu též prospívá fakt, že diváka nezahltí množstvím jmen a titulů nejrůznějších smrtelníků i nesmrtelných, ale že operuje jen s určitým množstvím postav. Člověk tak má možnost vytvořit si k jednotlivým (anti)hrdinům pouto a více se tak zajímá o jejich osud. Jednotlivé postavy totiž prodělají v průběhu seriálu skvělý vývoj.*****   Dalším velkým plusem byl pro mě fakt, že příběh se ve výsledku pohybuje ve velmi krátkém časovém rozmezí (na poměry Xianxia) a vyhneme se tak několikanásobné reinkarnaci a citovým veletočům, které se táhnou přes několik životů.***** A finále? Nebudu spoilerovat, ale myslím, že většina diváků bude se závěrem spokojena. 39. epizoda je spíše jakýmsi epilogem, o to je ale zábavnější a sváže veškeré volné konce.***** Legend of Shen LI je důkazem toho, že Xianxia může být vtipná, mít líbivé CGI i uměřené kostýmy a make-up. Mít silné ženské postavy, které ale neztrácí nic ze své ženskosti; romantiku, které se obejde bez velkolepých gest, stačí jí totiž jen pohledy. Pro mě zatím jasná TOP roku 2024 – 5*(9/10) ()