Survivor

Velká Británie, 2001

Účinkují:

Joel Dommett (moderátor)

Grimaldi

První řada ( ITV, 2001) Vrátit se po tolika amerických sériích zpět na začátek, bez imunit a dalších herních vylepšení, navíc oproti současnosti v nekvalitní obrazové a zvukové formě bylo docela zážitek. Ne úplně pozitivní, ale přesto jsem za zhlédnutí britské verze rád. A teď tedy k tomu špatnému. Už samotný fakt že se natáčelo na stejné lokaci jako Borneo, dokonce úvod i na stejné lodi mě mělo varovat. Další problém jsem měl se soutěžemi. Chápu že na rozdíl od CBS neměli takové finance, ale využívat často ty samé soutěže dost nudilo. Což se ostatně dá říct i o naprosto nudném moderátorovi který to moderoval jako nějakou běžnou televizní show typu Chcete být milionářem? I kdyby ale projevoval o hru skutečný zájem, díky špatnému castingu účastníků by to stejně nepomohlo. V USA měli opravdu velké štěstí na i dnes legendární osobnosti, tady to byla velká bída. Měl bych toho na srdci ještě mnoho, od neznalosti odměny až po skončení soutěže, zhasínaní si své pochodně sám či velký důraz na zdlouhavě nudný život v táboře atd. Chci ale i chválit, třeba jiné pojetí finále a následného setkání všech účastníků či v rámci daných možností výhra subjektivně lepšího vítěze. Sice je to z louže pod okap ale i tak mě to potěšilo. Co dodat, snad se ITV alespoň trochu při druhé řadě poučila a snad uvidím změny k lepšímu. I když to, že pak byl Survivor v UK na dlouhá léta mimo hru mi moc optimismu nedává. ()