Lenka Nová ve vile Winternitz

(koncert)
Hudební
Česko, 2024, 61 min

Jedinečný koncert výrazné české šansoniérky v kulisách architektonického klenotu Adolfa Loose... Lenka Nová je již dobře známou a etablovanou interpretkou a autorkou, která se po dlouholetém účinkování v kapele Laura a její tygři a následné spolupráci s textařem Michalem Horáčkem vyprofilovala ve skutečně osobitou interpretku s kvalitním repertoárem a jedinečným pódiovým charismatem. Cyklus koncertů ve významných a architektonicky jedinečných vilách v Čechách a na Moravě navíc pojí její silné interpretační výkony s výjimečnou atmosférou místa, kde se konají. Vila Winternitz na pražských Malvazinkách patří k nejpozoruhodnějším u nás, vyniká architektonickými kvalitami, stejně jako jedinečností atmosféry. Komorní recitál sestavený z posledních dvou alb "Čtyřicítka" a "Dopisy" doplní starší písně převážně autorů Petra Hapky a Michala Horáčka. Na klavír zahraje Petr Malásek, na kytaru Josef Štěpánek a na kontrabas Rastislav Uhrik. (Česká televize)

Chudobka

Nádherné! Moje oblíbená Lenka Nová, navíc se skvělým doprovodem. Kytarista Josef Štěpánek doprovází i Radůzu, jejíž koncerty ráda navštěvuji. ()