Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Dokumentární
  • Hudební

plakát

Když tvůj život není tvůj (2024) (TV film)

Tohle je něco, co nikdy nepochopím. Jak se může inteligentní člověk dostat pod vliv nějaké sekty a nechat se zcela ovládat. Když jsem viděla ty záběry poslušných oveček, jejich zblblé tváře, tu hroznou manipulaci, ani mi jich nebylo líto. Některým lidem asi chybí samostatné myšlení. Člověk v životě hledá, jakou cestou se vydat, aby jeho život měl smysl. To chápu. Ale vydat se tímto směrem? Muž, který opustí kvůli sektě svou ženu a dítě, je podle mě slaboch. Po více než dvaceti letech se mu podařilo sektu opustit. I když je to chvályhodné, trvalo mu přece jen příliš dlouho, než prozřel.  Pořad jsem chtěla vidět hlavně kvůli Zdeňku Vojtíškovi, na jehož přednášky o sektách jsem před lety (jako výchovná poradkyně) chodila. V dokumentu bych uvítala více prostoru pro rady psychologů, naopak tam mohlo být méně  současné partnerky pana Štrause. Nevím, proč se oba chovali jak malé děti. Vina režie? Takhle to vypadalo, že se pan Štraus sice osvobodil od sekty, ale je tentokrát pod vlivem své partnerky.

plakát

ČT Live - Vlasta Redl (2007) (koncert)

Krása. A už se mám zase na co těšit - příští měsíc má koncert v Jihlavě.

plakát

Columbo - Za úsvitu (1974) (epizoda)

Tuto epizodu už jsem viděla několikrát., patří k těm nejlepším. Pachatele jsem skoro obdivovala (dokonalý P. McGoohan), občas se mi stane, že si přeju, aby Columbo nebyl tak vytrvalý. Výborný dabing pana Bořivoje Navrátila. Hlas ostrý jak břitva. A ten všudypřítomný dril!

plakát

Stíny v mlze - Královna majálesu (2024) (epizoda)

Teď jsem si přečetla oslavnou recenzi na Novinkách, s kterou nemůžu úplně souhlasit. Zatím  nejvýš hodnotím jen výkon Petry Špalkové. Soukromí obou vyšetřovatelů bude zajímavé. Střídavá péče (hrozné!), prázdný byt, nevěrník  čeká přírůstek do rodiny. Chybí babička. Škoda. Syn  Černého se stěhuje k přítelkyni. Tam to asi bude zajímavé. Kde přišla k takovému bytu?

plakát

To se vysvětlí, soudruzi! - Balada pro Kozlopíra (2024) (epizoda) odpad!

Neviděla jsem to celé, ale to, co jsem zvládla v  ivysílání,  mi stačilo. Nemůžu na tento seriál změnit názor. Nezasmála  (ani neusmála) jsem se ani jednou, pouze u mě převládal pocit trapnosti. Jednou z nejhorších postav je ta, kterou ztvárňuje Anna Fialová. Kladu si otázku, proč  Leoš Noha působí v jeho roli normálně lidsky a ona tak odpudivě. Že by se zrovna do takové ženy někdo mohl zamilovat? Nemožné. Koktání šerifa, Cinova vyrážka a další "vtipné" momenty byly nesnesitelné. Stejně jako vsuvky o manželce hlavního hrdiny. Co si myslím o Macháčkově herectví, jsem  už psala.

plakát

Vytoč mého agenta - Epizoda 3 (2024) (epizoda)

Jiný autor scénáře, jiný režisér. Janžurová s Remundovou byly výborné, pobavily mě. Až dnes jsem zjistila, že Maštalíř se jmenuje Maštalír. Issová bezchybná. Protože jsem neviděla druhou epizodu, v některých ženských postavách jsem se trochu ztrácela. Uvítala bych zpět režiséra Blaška.

plakát

Nerez & Lucia a Neřež trio (2023) (koncert)

Vítek Sázavský a Zdeněk Vřešťál jsou již folkové legendy a Lucia Šoralová je skvěle doplňuje. Ale když slyším písně, které zpívala Zuzana Navarová, cítím smutek. Zuzka je nenahraditelná.

plakát

Columbo - Osudné cvičení (1974) (epizoda)

Případ mě moc nezaujal, sportovní prostředí není nic pro mě. Ale vidět Columba v jiném oblečení než v baloňáku, takový pohled  bych uvítala častěji. V modrém cvičebním úboru byl Columbo fakt fešák.