Ren Faire

USA, 2024, 2 h 55 min (Minutáž: 55–60 min)

Epizody(3)

Sledujeme George Coulama, zakladatele a "krále" největšího renesančního veletrhu v USA, který se snaží najít nástupce na svůj trůn. (Max)

JamesSi

Tradeáši všech zemí spojte se! Král George z texaského renesančního veletrhu plánuje najít svého zástupce. Tento starej dědek a suger daddy, který hledá ženu s "přírodními prsy", totální egoistickej kokos, který s nikým není spokojený. I s lidmi, kteří jsou mu věrný až za hrob. Dostane jeho trůn krotitelka slonů Darla, Louis ze stánku z kukuřicí nebo manažer (ma name is) Jeff? Lance Oppenheim, který stál za oceňovanými dokumenty Spermworld a Some Kind of Heaven se vrhá do dramatického světa cirkusáků a cosplejerů za středověk. A je to drama, které často se svým elektronickým sountrackem, zoomy, close-upy a klaustrofobií připomíná hrané filmy batří Safdiových. Mám však s tímhle dokumentem hlavní problém. Lance si často hraje s realitou a upravuje scény. Je zde slyšet jasný sentence mixing. Ve voiceoverech přestříhává dialogy, aby plynuli víc dohromady a možná mění i jejich kontext. Několikrát vidíme, jak třeba někdo telefonuje a vidíme ho pouze zezadu. V těchto scénách je jasné, že vzal scénu, kdy daná osoba telefonuje s někým jiným, protože skutečný rozhovor natočil jen na jednom konci. V druhé epizodě je konfrontace Jeffa s Georgem, která jasně není pravá. Jeff je střižený z jiné místnosti, u původního rozhovoru filmař nebyl. V žádném záběru této scény nevidíme Jeffa a George v jedné místnosti, a pozadí se neshoduje. Je jasné, že Lance Jeffovi řekl, aby převyprávěl, co Georgovi řekl a pak dané záběry spojil, aby danou scénu udělal dramatičtější. Dokument má i snové scény, což je zase manipulování s realitou, které jsem si užil. Tenhle dokument je zajímavý, protože nepůsobí jako dokument. Ale kdybych to natáčel já, tak bych morálně si nedokázal oddůvodnit manipulaci s záběry a scénami. I přestože asi zhruba vystihují postoje daných postav. Ve výsledku dávám 7/10, protože to byla hodně koukatelná minisérie, ale doporučuji každému aby k faktům v tomhle dokumentu přistupoval s odstupem. ()

Časové pásmo bylo změněno