Kaiju Decode

• Japonsko 怪獣デコード
Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi
Japonsko, 2021, 9 min

Jeoffrey

Nejdůležitější otázka, kterou jsem si položil po těchto devíti minutách byla, jestli mě tenhle kraťas zaujal natolik, abych chtěl z tohoto světa vidět něco víc a odpověď je bohužel jednoznačná – ne díky... Sice má zdejší prostředí své kouzlo, barevně je to někdy docela působivé a těch pár místních zvířat a rostlin, které mi seriál představil, vypadalo poměrně originálně, ale k čemu to je, když mi hlavní hrdina přišel nudný a nevýrazný - prostě veskrze tuctový. Hlavní hrdinka je sice o něco zajímavější, filmeček se mi jí snaží prodat, stejně jako tu velkou příšeru, s kterou tam bojuje (co taky čekat od filmu, který má v názvu slovo Kaidžu…), ale ono to moc nefunguje a ani hrdinka ode mě víc jak 7/10 za charakter design nedostane. Možná tomu, že mě film nenadchl, napomáhá i ta průměrná 3D animace, kterou tvůrci sice docela umí (= dá se na to koukat), ale pořád to není žádná pastva pro oči, snad kromě těch barviček. Co mě vůbec neoslovilo byla samotná zápletka, nebo spíš jsem z těch necelých 9 minut moc nepobral, o čem že to vlastně je a o čem by to kromě objevování nějakého zvláštního světa, skenování divných vajec a bojů s velkými potvorami mohlo ještě být… Za mě tohle dostane maximálně 4/10. K vidění v japonštině s anglickými titulky na oficiálním YT kanále Toei. ()

wege

Jak jsem k tomu přišel? Sám nevím, ale vím, že nechci vidět více. Moje ambice ponořit se více to tohoto typu japonské kultury dostala trhliny, které již nikdy nebudou zaceleny. V tomto ohledu poučné. ()