Ever Since the World Ended

všechny plakáty

Fiktivní dokumentární film zachycuje snahu dvou mladých filmařů natočit život přeživších obyvatel San Francisca dvanáct let po morové epidemii, která vyhladila většinu populace planety Země. Skrze rozhovory s členy místní komunity se divákům snaží přiblížit lidský život po apokalypse od návodů na přežití, přes problémy uvnitř komunity, obstarávání nedostatkového zboží, až po útoky rabujících banditů. (GigaPudding)

GigaPudding

Tak se mi zdá, že i když je to jakože fiktivní dokument, tak jeho autoři snad ani nikdy normální dokument neviděli, natožpak aby ještě věděli jak se něco takového točí. Námět samotný, jakože jakási dvojka chce dvanáct let po vyhlazení lidstva morem natočit dokument s některými z těch dvou set lidí žijících v san franciscu, je zajímavý a určitě by se z toho dalo vytěžit hodně, jenže prostě je to nuda. Většina těch lidí žvaní blbiny a všechno je jen taková vata okolo a nikde se doopravdy jako neprobírá jak by něco takového opravdu mohlo vypadat dvanáct let poté. Pár rozhovorů je zajímavých, jenže i v té hodině a čtvrt je jich tak málo, že prostě člověka to tak možná uspí. Všechny "problémy" zobrazené v tomhle fiktivním dokumentu jsou většinou úplné banality a jejich "řešení" je občas těžce mimózní, nemluvě o tom faktu, že všechny výdobytky civilizace jsou prakticky nedotčené, protože lidstvo vyhladila nákaza a ne něco destruktivního i pro okolí, takže občas je to bědování některých zpovídaných trošku podivné. Co zaujme je ta zrzavá holka, co tam je asi dvakrát :), ženská co chce otěhotnět, ale chce si hrát na svobodnou matku na planetě s asi maximálně milionem obyvatel a dealer všeho možného :). Co určitě nezaujme je ten blonďatej protivnej jarda, co přehrává jak může a ty jeho moudra jsou úplně z jiné dimenze trapošiny. Přehrává navíc kdekdo a na dialozích je znát že jsou improvizované, jen prostě někteří to neumí. Ale co je největší problém je absolutně žádný spojující koncept. Rozhovory jsou tam jen tak naházené, přeskakuje se v řešených událostech, není to nijak strukturované a vlastně to ani žádná témata doopravdy neřeší a nepozoruje to nic konkrétního a hlavně na to úplně přesně platí závěrečná slova autora, že když chtěl vyvodit z tohoto videa nějaký závěr, tak ho nic nenapadlo. A mě by z něčeho takového taky žádný závěr nenapadl. :) ()